Słuchawki Acoustic Research AR-E10 i AR-E100

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Acoustic Research w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych dokanałowych słuchawek Acoustic Research: AR-E100 wykorzystujących przetwornik z membraną berylową oraz AR-E10 z hybrydową budową opartą o przetworniki: armaturowy i dynamiczny z membraną z berylu.

Dodano: 17 październik 2018

AR-E10 i AR-E100 to pierwsze monitory IEM od Acoustic Research, które są propozycją kierowaną do audiofilów. Do ich budowy wykorzystano najwyższej jakości komponenty. Model AR-E100 wykorzystuje 10 mm przetwornik dynamiczny z membraną wykonaną z berylu - materiału uznawanego za akustycznie doskonały, model AR-E10 wyposażony został w dwa przetworniki: zbalansowany przetwornik armaturowy, a także przetwornik dynamiczny z membraną z berylu o średnicy 8 mm.

Beryl pozwala podnieć granicę częstotliwości, przy której membrana wpada w niepożądany rezonans przekładający się na zniekształcenia przenoszonego dźwięku w słyszalnej dla ludzkiego ucha części pasma. Przetwornik armaturowy odpowiada za zachowanie przejrzystości i klarowności wysokich tonów.

Brzmienie nowych słuchawek Acoustic Research, jak mówi producent, charakteryzuje się dużym wyrównaniem, liniowością i konturowością. Acoustic Research AR-E10 oraz Acoustic Research AR-E100 mają przypaść do gustu osobom lubującym się w szczególności w lekkim brzmieniu z dobrze kontrolowanym basem, które to ponadto poszukują raczej równej ekspozycji całej szerokości pasma, niż podkreślania jego wybranych części.

Czytaj również testy z kategorii: Słuchawki

Słuchawki Acoustic Research AR-E10

Słuchawki Acoustic Research AR-E10

Słuchawki mają idealnie zgrywać się się z wysokiej klasy odtwarzaczami hi-fi, takimi jak Acoustic Research M2, M20 czy M200.

Wraz ze słuchawkami Acoustic Research AR-E10 i Acoustic Research AR-E100do naszych rąk trafia bogaty zestaw akcesoriów. Podczas stacjonarnego odsłuchu możemy podłączyć je do odtwarzacza, przetwornika DAC z wyjściem słuchawkowym czy wzmacniacza za pomocą przewodu z 2-pinowym wtykiem 3,5 mm, a także zbalansowanego kabla terminowanego pięciopolowym wtykiem 4,4 mm (tylko w modelu AR-E10).

Oba przewody są wzmacniane włóknami para-aramidowymi: aramidy należą do grupy polimerów, które dzięki specyficznym wiązaniom chemicznym i zachowywaniu sztywnych łańcuchów układających się w uporządkowaną mikrostrukturę cechują się znacznie wyższą odpornością na rozciąganie niż inne znane poliamidy. Dzięki temu kable są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

W razie potrzeby kabel można wymienić na adapter Bluetooth, który dzięki obecności aptX pozwala zachować wysoką jakość dźwięku bez opóźnień. Dodatkowo został on wyposażony w trójprzyciskowy pilot ułatwiający kontrolę nad odtwarzaną muzyką i umożliwiający wykonywanie połączeń telefonicznych.

Słuchawki Acoustic Research AR-E100

Słuchawki Acoustic Research AR-E100

Bezpieczeństwo w trakcie podróży czy przechowywania zapewnia sztywne etui zapinane na zamek. Do zestawu są dołączone gumki dokanałowe i pianki w trzech różnych rozmiarach.

Ceny:

- Acoustic Research AR-E10: 1099 zł
- Acoustic Research AR-E100: 799 zł

Źródło: Rafko

JBL 4307 Studio Monitor - odsłuchy w salonie Hifistation w Krakowie

JBL 4307 Studio Monitor - odsłuchy w salonie...

Salon Hifistation w Krakowie zaprasza na premierowe odsłuchy studyjnych monitorów JBL 4307 Studio Monitor.
KEF Q Series teraz 20% taniej

KEF Q Series teraz 20% taniej

Okazja dla tych, którzy mieli chrapkę na kolumny z serii Q, ale z jakichś powodów nie zrealizowali marzenia i nie zrobili zakupów - teraz KEF wychodzi im naprzeciw i obniża ceny o 20 %.
Ayon S-10 II: prezentacje w salonach Nautilus

Ayon S-10 II: prezentacje w salonach Nautilus

Zainteresowani niech zanotują to sobie w kalendarzach - salony audio-video Nautilus z Krakowa i Warszawy zapraszają na wyjątkowe prezentacje wyjątkowego urządzenia. Mowa o odtwarzaczu Ayon S-10 II.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...