Słuchawki Acoustic Research AR-E10 i AR-E100

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Acoustic Research w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych dokanałowych słuchawek Acoustic Research: AR-E100 wykorzystujących przetwornik z membraną berylową oraz AR-E10 z hybrydową budową opartą o przetworniki: armaturowy i dynamiczny z membraną z berylu.

Dodano: 17 październik 2018

AR-E10 i AR-E100 to pierwsze monitory IEM od Acoustic Research, które są propozycją kierowaną do audiofilów. Do ich budowy wykorzystano najwyższej jakości komponenty. Model AR-E100 wykorzystuje 10 mm przetwornik dynamiczny z membraną wykonaną z berylu - materiału uznawanego za akustycznie doskonały, model AR-E10 wyposażony został w dwa przetworniki: zbalansowany przetwornik armaturowy, a także przetwornik dynamiczny z membraną z berylu o średnicy 8 mm.

Beryl pozwala podnieć granicę częstotliwości, przy której membrana wpada w niepożądany rezonans przekładający się na zniekształcenia przenoszonego dźwięku w słyszalnej dla ludzkiego ucha części pasma. Przetwornik armaturowy odpowiada za zachowanie przejrzystości i klarowności wysokich tonów.

Brzmienie nowych słuchawek Acoustic Research, jak mówi producent, charakteryzuje się dużym wyrównaniem, liniowością i konturowością. Acoustic Research AR-E10 oraz Acoustic Research AR-E100 mają przypaść do gustu osobom lubującym się w szczególności w lekkim brzmieniu z dobrze kontrolowanym basem, które to ponadto poszukują raczej równej ekspozycji całej szerokości pasma, niż podkreślania jego wybranych części.

Czytaj również testy z kategorii: Słuchawki

Słuchawki Acoustic Research AR-E10

Słuchawki Acoustic Research AR-E10

Słuchawki mają idealnie zgrywać się się z wysokiej klasy odtwarzaczami hi-fi, takimi jak Acoustic Research M2, M20 czy M200.

Wraz ze słuchawkami Acoustic Research AR-E10 i Acoustic Research AR-E100do naszych rąk trafia bogaty zestaw akcesoriów. Podczas stacjonarnego odsłuchu możemy podłączyć je do odtwarzacza, przetwornika DAC z wyjściem słuchawkowym czy wzmacniacza za pomocą przewodu z 2-pinowym wtykiem 3,5 mm, a także zbalansowanego kabla terminowanego pięciopolowym wtykiem 4,4 mm (tylko w modelu AR-E10).

Oba przewody są wzmacniane włóknami para-aramidowymi: aramidy należą do grupy polimerów, które dzięki specyficznym wiązaniom chemicznym i zachowywaniu sztywnych łańcuchów układających się w uporządkowaną mikrostrukturę cechują się znacznie wyższą odpornością na rozciąganie niż inne znane poliamidy. Dzięki temu kable są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

W razie potrzeby kabel można wymienić na adapter Bluetooth, który dzięki obecności aptX pozwala zachować wysoką jakość dźwięku bez opóźnień. Dodatkowo został on wyposażony w trójprzyciskowy pilot ułatwiający kontrolę nad odtwarzaną muzyką i umożliwiający wykonywanie połączeń telefonicznych.

Słuchawki Acoustic Research AR-E100

Słuchawki Acoustic Research AR-E100

Bezpieczeństwo w trakcie podróży czy przechowywania zapewnia sztywne etui zapinane na zamek. Do zestawu są dołączone gumki dokanałowe i pianki w trzech różnych rozmiarach.

Ceny:

- Acoustic Research AR-E10: 1099 zł
- Acoustic Research AR-E100: 799 zł

Źródło: Rafko

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...