Największa w Polsce strefa słuchawek na Audio Video Show 2018

Podczas 22. edycji wystawy Audio Video Show tradycyjnie będziemy mogli odwiedzić specjalną, największą w Polsce, strefę słuchawek. Znajdzie się tu wiele rozwiązań zaproponowanych przez czołowych producentów urządzeń zapewniających znakomitą jakość dźwięku. Wszystko to na PGE Narodowym, choć niektóre urządzenia będą prezentowane także w hotelu Golden Tulip.

Dodano: 8 listopad 2018

W strefie słuchawek na Audio Video Show 2018 swoje urządzenia zaprezentuje ponad 50 producentów oraz dystrybutorów urządzeń audio z całego świata. Znajdziemy więc słuchawki z każdej półki cenowej: od budżetowych, po najdroższe i najbardziej wyrafinowane słuchawki świata, których ceny sięgają często kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co ważne, wszystkie modele można wypróbować samemu, korzystając również z własnych odtwarzaczy muzycznych i telefonów.

Wśród najciekawszych modeli słuchawek, które będą na nas czekać w tym roku można wymienić:

1. MrSpeakers Ether 2

Podczas Audio Video Show odbędzie się pierwszy europejski pokaz MrSpeakers Ether 2. Wyposażono je w układ magnetyczny, skonstruowany w oparciu o firmową technologię TrueFlow, a także przetwornik o bardzo niskiej masie ruchomej oraz całkowicie przeprojektowane muszle. Dzięki temu udało się uzyskać niezwykle niską wagę urządzenia. Z wynikiem 290 gramów nauszniki te są obecnie najlżejszymi hi-endowymi słuchawkami na rynku.

2. Sennheiser HD 820

HD 820 to pierwsze hi-endowe słuchawki firmy Sennheiser o budowie zamkniętej. Z wyglądu są podobne do HD 800, jednak od razu można zauważyć wiele udoskonaleń. Między innymi osłonę muszli, wykonaną z bardzo wytrzymałego szkła Gorilla Glass. HD 820 zostały także wyposażone w zbalansowany kabel z wtykiem Pentaconn. Wkładki nauszników wykonano ręcznie z niealergicznej skóry syntetycznej i mikrofibry, co amortyzuje nacisk oraz izoluje hałasy otoczenia. Słuchawki będą dostępne w sali Symfonia 1.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser

Strefa Słuchawek - Audio Video Show

3. Astell & Kern A&ultima SP1000M

Jest to kontynuacja flagowego modelu SP1000 tego producenta. Nowy odtwarzacz jest mniejszy, co sprawia, że jest jeszcze bardziej wygodny i prostszy w transporcie. Urządzenie zostało wyposażone w podwójne układy DAC AK4497EQ firmy Asahi Kasei, z których każdy obsługuje jeden kanał stereo. Uzupełnieniem całości jest wyjątkowy kolor obudowy o nazwie Lapis Blue.

4. Meze Empyrean – światowa premiera

Po raz pierwszy na świecie zostaną zaprezentowane topowe słuchawki ortodynamiczne firmy Meze – Empyrean. Kosztują 12 900 złotych i jako jedyne na rynku mają dwie cewki o kształcie serpentyny oraz spirali. Taka konstrukcja pozwala na utworzenie fali dźwiękowej odpowiadającej budowie ludzkiego ucha. Wpływa to na dokładność lokalizowania źródeł pozornych poprzez rozproszenie opóźnień fal krótkich przez redukcję odbić.

5. Focal Utopia

Focal Utopia są słuchawkowym odpowiednikiem kolumn z serii Utopia. Flagowe nauszniki Focala są rewolucyjne i unikalne pod względem konstrukcji. Dzieje się tak, ponieważ wyposażono je w technologie, które wcześniej nie były spotykane w tej kategorii produktów. Jedną z nich jest opatentowany, berylowy przetwornik w wersji dopasowanej do słuchawek.

Czytaj również testy słuchawek Focal

audio-technica- strefa słuchawek na Audio Video Show

6. HiFiMAN Susvara

Znany producent słuchawek planarnych zaprezentuje na tegorocznej wystawie jedne z najnowszych oraz najdroższych nauszników w swojej ofercie. Kosztujące 29 900 zł Susvara, są zwieńczeniem dziesięciu lat intensywnego rozwoju. Od klasycznych membran planarnych, do nowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii, które zadebiutowały w modelach HE-1000 i Edition X. Producent zapewnia, że Susvara są pierwszymi nausznikami o zerowym poziomie zniekształceń. Sercem tych wytwornie wykończonych słuchawek są przetworniki Zero Distortion Driver.

7. Cayin HA 300

Cayin zaprezentuje najnowszy model wzmacniacza słuchawkowego – kosztujący 21 500 złotych model HA 300. Jest to konstrukcja oparta na triodach 300B, pracujących w układzie single-ended. Specjalny transformator wyjściowy ma trzy zestawy odczepów, dla słuchawek o impedancji odpowiednio 8-64Ω, 65-250Ω i 251-600 Ω.

Słuchawki

8. STAX SR-009s

STAX, lider słuchawkowej technologii elektrostatycznej, wprowadza unowocześniony wariant swojego flagowego modelu: SR-009s. W najnowszym modelu japoński producent zastosował stałe, wielowarstwowe elektrody drugiej generacji (MLER2 – Multi-Layer-Electrodes). STAX po raz pierwszy wykorzystuje sztywną elektrodę, zwiększając przepuszczalność powietrza i optymalizując propagację dźwięku. Słuchawki będą dostępne w hotelu Golden Tulip w Hall H2.

Więcej informacji na stronie www.avshow.pl.

Źródło: Audio Video Show

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...