Największa w Polsce strefa słuchawek na Audio Video Show 2018

Podczas 22. edycji wystawy Audio Video Show tradycyjnie będziemy mogli odwiedzić specjalną, największą w Polsce, strefę słuchawek. Znajdzie się tu wiele rozwiązań zaproponowanych przez czołowych producentów urządzeń zapewniających znakomitą jakość dźwięku. Wszystko to na PGE Narodowym, choć niektóre urządzenia będą prezentowane także w hotelu Golden Tulip.

Dodano: 8 listopad 2018

W strefie słuchawek na Audio Video Show 2018 swoje urządzenia zaprezentuje ponad 50 producentów oraz dystrybutorów urządzeń audio z całego świata. Znajdziemy więc słuchawki z każdej półki cenowej: od budżetowych, po najdroższe i najbardziej wyrafinowane słuchawki świata, których ceny sięgają często kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co ważne, wszystkie modele można wypróbować samemu, korzystając również z własnych odtwarzaczy muzycznych i telefonów.

Wśród najciekawszych modeli słuchawek, które będą na nas czekać w tym roku można wymienić:

1. MrSpeakers Ether 2

Podczas Audio Video Show odbędzie się pierwszy europejski pokaz MrSpeakers Ether 2. Wyposażono je w układ magnetyczny, skonstruowany w oparciu o firmową technologię TrueFlow, a także przetwornik o bardzo niskiej masie ruchomej oraz całkowicie przeprojektowane muszle. Dzięki temu udało się uzyskać niezwykle niską wagę urządzenia. Z wynikiem 290 gramów nauszniki te są obecnie najlżejszymi hi-endowymi słuchawkami na rynku.

2. Sennheiser HD 820

HD 820 to pierwsze hi-endowe słuchawki firmy Sennheiser o budowie zamkniętej. Z wyglądu są podobne do HD 800, jednak od razu można zauważyć wiele udoskonaleń. Między innymi osłonę muszli, wykonaną z bardzo wytrzymałego szkła Gorilla Glass. HD 820 zostały także wyposażone w zbalansowany kabel z wtykiem Pentaconn. Wkładki nauszników wykonano ręcznie z niealergicznej skóry syntetycznej i mikrofibry, co amortyzuje nacisk oraz izoluje hałasy otoczenia. Słuchawki będą dostępne w sali Symfonia 1.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser

Strefa Słuchawek - Audio Video Show

3. Astell & Kern A&ultima SP1000M

Jest to kontynuacja flagowego modelu SP1000 tego producenta. Nowy odtwarzacz jest mniejszy, co sprawia, że jest jeszcze bardziej wygodny i prostszy w transporcie. Urządzenie zostało wyposażone w podwójne układy DAC AK4497EQ firmy Asahi Kasei, z których każdy obsługuje jeden kanał stereo. Uzupełnieniem całości jest wyjątkowy kolor obudowy o nazwie Lapis Blue.

4. Meze Empyrean – światowa premiera

Po raz pierwszy na świecie zostaną zaprezentowane topowe słuchawki ortodynamiczne firmy Meze – Empyrean. Kosztują 12 900 złotych i jako jedyne na rynku mają dwie cewki o kształcie serpentyny oraz spirali. Taka konstrukcja pozwala na utworzenie fali dźwiękowej odpowiadającej budowie ludzkiego ucha. Wpływa to na dokładność lokalizowania źródeł pozornych poprzez rozproszenie opóźnień fal krótkich przez redukcję odbić.

5. Focal Utopia

Focal Utopia są słuchawkowym odpowiednikiem kolumn z serii Utopia. Flagowe nauszniki Focala są rewolucyjne i unikalne pod względem konstrukcji. Dzieje się tak, ponieważ wyposażono je w technologie, które wcześniej nie były spotykane w tej kategorii produktów. Jedną z nich jest opatentowany, berylowy przetwornik w wersji dopasowanej do słuchawek.

Czytaj również testy słuchawek Focal

audio-technica- strefa słuchawek na Audio Video Show

6. HiFiMAN Susvara

Znany producent słuchawek planarnych zaprezentuje na tegorocznej wystawie jedne z najnowszych oraz najdroższych nauszników w swojej ofercie. Kosztujące 29 900 zł Susvara, są zwieńczeniem dziesięciu lat intensywnego rozwoju. Od klasycznych membran planarnych, do nowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii, które zadebiutowały w modelach HE-1000 i Edition X. Producent zapewnia, że Susvara są pierwszymi nausznikami o zerowym poziomie zniekształceń. Sercem tych wytwornie wykończonych słuchawek są przetworniki Zero Distortion Driver.

7. Cayin HA 300

Cayin zaprezentuje najnowszy model wzmacniacza słuchawkowego – kosztujący 21 500 złotych model HA 300. Jest to konstrukcja oparta na triodach 300B, pracujących w układzie single-ended. Specjalny transformator wyjściowy ma trzy zestawy odczepów, dla słuchawek o impedancji odpowiednio 8-64Ω, 65-250Ω i 251-600 Ω.

Słuchawki

8. STAX SR-009s

STAX, lider słuchawkowej technologii elektrostatycznej, wprowadza unowocześniony wariant swojego flagowego modelu: SR-009s. W najnowszym modelu japoński producent zastosował stałe, wielowarstwowe elektrody drugiej generacji (MLER2 – Multi-Layer-Electrodes). STAX po raz pierwszy wykorzystuje sztywną elektrodę, zwiększając przepuszczalność powietrza i optymalizując propagację dźwięku. Słuchawki będą dostępne w hotelu Golden Tulip w Hall H2.

Więcej informacji na stronie www.avshow.pl.

Źródło: Audio Video Show

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic czeka na dostawę kolumn Audiovector QR5, zaplanowaną na drugą połowę stycznia. Jednocześnie planuje już odsłuchy, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych najnowszym dziełem duńskiego producenta.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...