Największa w Polsce strefa słuchawek na Audio Video Show 2018

Podczas 22. edycji wystawy Audio Video Show tradycyjnie będziemy mogli odwiedzić specjalną, największą w Polsce, strefę słuchawek. Znajdzie się tu wiele rozwiązań zaproponowanych przez czołowych producentów urządzeń zapewniających znakomitą jakość dźwięku. Wszystko to na PGE Narodowym, choć niektóre urządzenia będą prezentowane także w hotelu Golden Tulip.

Dodano: 8 listopad 2018

W strefie słuchawek na Audio Video Show 2018 swoje urządzenia zaprezentuje ponad 50 producentów oraz dystrybutorów urządzeń audio z całego świata. Znajdziemy więc słuchawki z każdej półki cenowej: od budżetowych, po najdroższe i najbardziej wyrafinowane słuchawki świata, których ceny sięgają często kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co ważne, wszystkie modele można wypróbować samemu, korzystając również z własnych odtwarzaczy muzycznych i telefonów.

Wśród najciekawszych modeli słuchawek, które będą na nas czekać w tym roku można wymienić:

1. MrSpeakers Ether 2

Podczas Audio Video Show odbędzie się pierwszy europejski pokaz MrSpeakers Ether 2. Wyposażono je w układ magnetyczny, skonstruowany w oparciu o firmową technologię TrueFlow, a także przetwornik o bardzo niskiej masie ruchomej oraz całkowicie przeprojektowane muszle. Dzięki temu udało się uzyskać niezwykle niską wagę urządzenia. Z wynikiem 290 gramów nauszniki te są obecnie najlżejszymi hi-endowymi słuchawkami na rynku.

2. Sennheiser HD 820

HD 820 to pierwsze hi-endowe słuchawki firmy Sennheiser o budowie zamkniętej. Z wyglądu są podobne do HD 800, jednak od razu można zauważyć wiele udoskonaleń. Między innymi osłonę muszli, wykonaną z bardzo wytrzymałego szkła Gorilla Glass. HD 820 zostały także wyposażone w zbalansowany kabel z wtykiem Pentaconn. Wkładki nauszników wykonano ręcznie z niealergicznej skóry syntetycznej i mikrofibry, co amortyzuje nacisk oraz izoluje hałasy otoczenia. Słuchawki będą dostępne w sali Symfonia 1.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser

Strefa Słuchawek - Audio Video Show

3. Astell & Kern A&ultima SP1000M

Jest to kontynuacja flagowego modelu SP1000 tego producenta. Nowy odtwarzacz jest mniejszy, co sprawia, że jest jeszcze bardziej wygodny i prostszy w transporcie. Urządzenie zostało wyposażone w podwójne układy DAC AK4497EQ firmy Asahi Kasei, z których każdy obsługuje jeden kanał stereo. Uzupełnieniem całości jest wyjątkowy kolor obudowy o nazwie Lapis Blue.

4. Meze Empyrean – światowa premiera

Po raz pierwszy na świecie zostaną zaprezentowane topowe słuchawki ortodynamiczne firmy Meze – Empyrean. Kosztują 12 900 złotych i jako jedyne na rynku mają dwie cewki o kształcie serpentyny oraz spirali. Taka konstrukcja pozwala na utworzenie fali dźwiękowej odpowiadającej budowie ludzkiego ucha. Wpływa to na dokładność lokalizowania źródeł pozornych poprzez rozproszenie opóźnień fal krótkich przez redukcję odbić.

5. Focal Utopia

Focal Utopia są słuchawkowym odpowiednikiem kolumn z serii Utopia. Flagowe nauszniki Focala są rewolucyjne i unikalne pod względem konstrukcji. Dzieje się tak, ponieważ wyposażono je w technologie, które wcześniej nie były spotykane w tej kategorii produktów. Jedną z nich jest opatentowany, berylowy przetwornik w wersji dopasowanej do słuchawek.

Czytaj również testy słuchawek Focal

audio-technica- strefa słuchawek na Audio Video Show

6. HiFiMAN Susvara

Znany producent słuchawek planarnych zaprezentuje na tegorocznej wystawie jedne z najnowszych oraz najdroższych nauszników w swojej ofercie. Kosztujące 29 900 zł Susvara, są zwieńczeniem dziesięciu lat intensywnego rozwoju. Od klasycznych membran planarnych, do nowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii, które zadebiutowały w modelach HE-1000 i Edition X. Producent zapewnia, że Susvara są pierwszymi nausznikami o zerowym poziomie zniekształceń. Sercem tych wytwornie wykończonych słuchawek są przetworniki Zero Distortion Driver.

7. Cayin HA 300

Cayin zaprezentuje najnowszy model wzmacniacza słuchawkowego – kosztujący 21 500 złotych model HA 300. Jest to konstrukcja oparta na triodach 300B, pracujących w układzie single-ended. Specjalny transformator wyjściowy ma trzy zestawy odczepów, dla słuchawek o impedancji odpowiednio 8-64Ω, 65-250Ω i 251-600 Ω.

Słuchawki

8. STAX SR-009s

STAX, lider słuchawkowej technologii elektrostatycznej, wprowadza unowocześniony wariant swojego flagowego modelu: SR-009s. W najnowszym modelu japoński producent zastosował stałe, wielowarstwowe elektrody drugiej generacji (MLER2 – Multi-Layer-Electrodes). STAX po raz pierwszy wykorzystuje sztywną elektrodę, zwiększając przepuszczalność powietrza i optymalizując propagację dźwięku. Słuchawki będą dostępne w hotelu Golden Tulip w Hall H2.

Więcej informacji na stronie www.avshow.pl.

Źródło: Audio Video Show

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Leben CS-600X z Adam Vox Set w salonie Q21

Leben CS-600X z Adam Vox Set w salonie Q21

Kolejne ciekawe prezentacje w salonie Q21. Tym razem zagrają Adam Vox Set oraz Leben CS600X.
Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w...

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowała ciekawą promocję dotyczącą produktów tych marek.
Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 to pierwszy model w ofercie Samsunga z technologią Acoustic Beam i trybem Gra. Do 21 kwietnia br. w wybranych sieciach sprzedaży będzie oferowany w promocyjnej cenie.
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Dodano: 1 kwiecień 2019
iF World Design to jedne z największych i najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu, przyznawane od 65 lat. W tym roku HARMAN i jego zespół projektowy otrzymali aż 18 nagród za wybitne...
Zobacz także
Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych prz...