Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

He-6se to kolejne audiofilskie słuchawki planarne HiFIMAN będące nową wersją znanego modelu HE6. Wzornictwo jest typowe dla marki, konstrukcja solidna, materiały wysokiej jakości. Producent określa swoje nowe dzieło jako słuchawki "głodne mocy".

Dodano: 29 listopad 2018

To, co najbardziej odróżnia nowe słuchawki od poprzedniczek, jest nowy, skórzano-metalowy, hybrydowy pałąk. Konstrukcja jest lekka oraz bardzo dobrze dopasowana do kształtu głowy. Nie zmęczymy się zatem, długo słuchając muzyki. Producent wprowadził duże zmiany również w konstrukcji padów. Nową wersję nazwano FocusPad.

HiFiMAN zastosował pianki z pamięcią kształtu, które bardzo dobrze dopasowują się do kształtu uszu. Zewnętrzne warstwy padów zostały wyściełane miękkim welurem.

A teraz trochę o parametrach technicznych i dźwięku. Pasmo przenoszenia zamyka się w paśmie od 8 do 65 000 Hz. Dzięki temu model HE6SE zapewnia nisko schodzący, sprężysty bas. Średnica ma być czysta i szczegółowa, dzięki czemu wokale, jak mówi producent, wybrzmiewają niezwykle naturalnie i wiernie. Wysokie tony mają być bardzo szczegółowe, a scena dźwiękowa bogata i głęboka.

Czytaj również testy słuchawek HiFiMAN

Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

Producent określa ponadto swoje nowe dzieło jako słuchawki "głodne mocy". Pomimo stosunkowo niewielkiej impedancji, która wynosi 50 Ohm, pełnię możliwości brzmieniowych mamy osiągnąć, podłączając słuchawki HiFiMAN HE6SE do wzmacniacza słuchawkowego o mocy wyjściowej minimum 2W na kanał.

Przetworniki zbudowano z membrany z filmu mylarowego pokrytego jednostronnie warstwą czystego złota, który został rozciągnięty pomiędzy dwoma perforowanymi arkuszami super-mocnego magnesu. Na drugiej stronie mylarowej membrany nadrukowano ultracienką cewkę nowej generacji.

Wtyki 3,5 mm zostały ustawione pod kątem 10 stopni, co ma na celu zapewnienie stabilnego, trwałego połączenia kabla ze słuchawkami.

Słuchawki HiFiMAN HE6SE są dostarczane razem z oryginalnym kablem zakończonym wtykiem XLR. W zestawie znajduje się również przejściówka XLR na duży jack 6,35 mm.

Dane techniczne:

- Zakres częstotliwości: 8 – 65 000 Hz
- Impedancja: 50 Ohm
- Skuteczność: 83,5dB
- Waga: 470 g

Źródło: Rafko

Podstawowe dane

  • 7 795 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...