Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

He-6se to kolejne audiofilskie słuchawki planarne HiFIMAN będące nową wersją znanego modelu HE6. Wzornictwo jest typowe dla marki, konstrukcja solidna, materiały wysokiej jakości. Producent określa swoje nowe dzieło jako słuchawki "głodne mocy".

Dodano: 29 listopad 2018

To, co najbardziej odróżnia nowe słuchawki od poprzedniczek, jest nowy, skórzano-metalowy, hybrydowy pałąk. Konstrukcja jest lekka oraz bardzo dobrze dopasowana do kształtu głowy. Nie zmęczymy się zatem, długo słuchając muzyki. Producent wprowadził duże zmiany również w konstrukcji padów. Nową wersję nazwano FocusPad.

HiFiMAN zastosował pianki z pamięcią kształtu, które bardzo dobrze dopasowują się do kształtu uszu. Zewnętrzne warstwy padów zostały wyściełane miękkim welurem.

A teraz trochę o parametrach technicznych i dźwięku. Pasmo przenoszenia zamyka się w paśmie od 8 do 65 000 Hz. Dzięki temu model HE6SE zapewnia nisko schodzący, sprężysty bas. Średnica ma być czysta i szczegółowa, dzięki czemu wokale, jak mówi producent, wybrzmiewają niezwykle naturalnie i wiernie. Wysokie tony mają być bardzo szczegółowe, a scena dźwiękowa bogata i głęboka.

Czytaj również testy słuchawek HiFiMAN

Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

Producent określa ponadto swoje nowe dzieło jako słuchawki "głodne mocy". Pomimo stosunkowo niewielkiej impedancji, która wynosi 50 Ohm, pełnię możliwości brzmieniowych mamy osiągnąć, podłączając słuchawki HiFiMAN HE6SE do wzmacniacza słuchawkowego o mocy wyjściowej minimum 2W na kanał.

Przetworniki zbudowano z membrany z filmu mylarowego pokrytego jednostronnie warstwą czystego złota, który został rozciągnięty pomiędzy dwoma perforowanymi arkuszami super-mocnego magnesu. Na drugiej stronie mylarowej membrany nadrukowano ultracienką cewkę nowej generacji.

Wtyki 3,5 mm zostały ustawione pod kątem 10 stopni, co ma na celu zapewnienie stabilnego, trwałego połączenia kabla ze słuchawkami.

Słuchawki HiFiMAN HE6SE są dostarczane razem z oryginalnym kablem zakończonym wtykiem XLR. W zestawie znajduje się również przejściówka XLR na duży jack 6,35 mm.

Dane techniczne:

- Zakres częstotliwości: 8 – 65 000 Hz
- Impedancja: 50 Ohm
- Skuteczność: 83,5dB
- Waga: 470 g

Źródło: Rafko

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca br.
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20...

Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny podstawkowe Klipsch B-20.
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w...

Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...