Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

He-6se to kolejne audiofilskie słuchawki planarne HiFIMAN będące nową wersją znanego modelu HE6. Wzornictwo jest typowe dla marki, konstrukcja solidna, materiały wysokiej jakości. Producent określa swoje nowe dzieło jako słuchawki "głodne mocy".

Dodano: 29 listopad 2018

To, co najbardziej odróżnia nowe słuchawki od poprzedniczek, jest nowy, skórzano-metalowy, hybrydowy pałąk. Konstrukcja jest lekka oraz bardzo dobrze dopasowana do kształtu głowy. Nie zmęczymy się zatem, długo słuchając muzyki. Producent wprowadził duże zmiany również w konstrukcji padów. Nową wersję nazwano FocusPad.

HiFiMAN zastosował pianki z pamięcią kształtu, które bardzo dobrze dopasowują się do kształtu uszu. Zewnętrzne warstwy padów zostały wyściełane miękkim welurem.

A teraz trochę o parametrach technicznych i dźwięku. Pasmo przenoszenia zamyka się w paśmie od 8 do 65 000 Hz. Dzięki temu model HE6SE zapewnia nisko schodzący, sprężysty bas. Średnica ma być czysta i szczegółowa, dzięki czemu wokale, jak mówi producent, wybrzmiewają niezwykle naturalnie i wiernie. Wysokie tony mają być bardzo szczegółowe, a scena dźwiękowa bogata i głęboka.

Czytaj również testy słuchawek HiFiMAN

Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

Słuchawki planarne HiFiMAN HE6SE

Producent określa ponadto swoje nowe dzieło jako słuchawki "głodne mocy". Pomimo stosunkowo niewielkiej impedancji, która wynosi 50 Ohm, pełnię możliwości brzmieniowych mamy osiągnąć, podłączając słuchawki HiFiMAN HE6SE do wzmacniacza słuchawkowego o mocy wyjściowej minimum 2W na kanał.

Przetworniki zbudowano z membrany z filmu mylarowego pokrytego jednostronnie warstwą czystego złota, który został rozciągnięty pomiędzy dwoma perforowanymi arkuszami super-mocnego magnesu. Na drugiej stronie mylarowej membrany nadrukowano ultracienką cewkę nowej generacji.

Wtyki 3,5 mm zostały ustawione pod kątem 10 stopni, co ma na celu zapewnienie stabilnego, trwałego połączenia kabla ze słuchawkami.

Słuchawki HiFiMAN HE6SE są dostarczane razem z oryginalnym kablem zakończonym wtykiem XLR. W zestawie znajduje się również przejściówka XLR na duży jack 6,35 mm.

Dane techniczne:

- Zakres częstotliwości: 8 – 65 000 Hz
- Impedancja: 50 Ohm
- Skuteczność: 83,5dB
- Waga: 470 g

Źródło: Rafko

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON Home of Perfection

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON...

Warszawski salon Audio-Video HI-TON Home of Perfection zaprasza na premierowe prezentacje kolumn głośnikowych Audiovector R 8 ARRETÉ.
Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...