Słuchawki Audio-Technica ATH-L5000

Audio-Technica poszerzyła swoje portfolio o nowe słuchawki klasy high-end, model ATH-L5000. Wyposażone w nowo opracowany przetwornik i wykończone najwyższej jakości naturalną skórą Connolly, którą zastosowano w swoich pierwszych skórzanych słuchawkach, czyli ATH-L3000.

Dodano: 5 grudzień 2018

Obudowa słuchawek Audio-Technica ATH-L5000 skrywa nowo opracowany przetwornik o średnicy 58 mm. Głośnik wykorzystuje lekki kołnierz z CFRP (Carbon Fiber Reinforced Plastic) - tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Ten cienki i jednocześnie bardzo sztywny element, minimalizując tarcie, udoskonala przepływ powietrza i korzystnie wpływa na ruch membrany.

Sama membrana jest pokryta warstwą karbonu o strukturze diamentu DLC (Diamond like Carbon), która zwiększa sztywność membrany i udoskonala odpowiedź wysokich tonów. Ponadto projektanci ograniczyli do minimum ciężar przetwornika, aby zwiększyć komfort podczas wielogodzinnego korzystania ze słuchawek.

Przetworniki słuchawek są wspomagane przez autorski system D.A.D.S. (Double Air Damping System), udoskonalający odpowiedź niskich tonów, i pracują wewnątrz obudowy wykonanej z drewna sykomory. To w pełni naturalny materiał, który tradycyjnie wykorzystuje się do budowy wysokiej klasy strunowych instrumentów muzycznych.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Słuchawki Audio-Technica ATH-L5000

Drewniane obudowy są pokryte najwyższej jakości skórą anilinową Connolly. Całość nadaje słuchawkom naturalną sygnaturę akustyczną. Skórą Connolly wykooczony jest także pałąk łączący obie muszle. Komfort użytkowania zwiększa opatentowane zawieszenie, które tworzą dwa w pełni ruchome skrzydełka.

Od strony technicznej ATH-L5000 są zamkniętą konstrukcją. Obsługują pasmo przenoszenia od 5 do 50 000 Hz i wyróżniają się czułością na poziomie 100 dB/mW. Współpracę z wieloma źródłami dźwięku ułatwia impedancja wynosząca 45 Ω.

Audio-Technica ATH-L5000 są dostarczane wraz z odłączanym przewodem o długości 3 m, zakończonym złączami A2DC (Audio Designed Detachable Coaxial). W zestawie jest też zbalansowany kabel AT-B1XA oraz wyściełane, sztywne etui ochronne.

Flagowe słuchawki Audio-Techniki będą dostępne na przełomie 2018 i 2019 r. Cała seria ATH-L5000 zostanie ograniczona do 500 sztuk.

Źródło: Audio Klan

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...