Słuchawki Audio-Technica ATH-L5000

Audio-Technica poszerzyła swoje portfolio o nowe słuchawki klasy high-end, model ATH-L5000. Wyposażone w nowo opracowany przetwornik i wykończone najwyższej jakości naturalną skórą Connolly, którą zastosowano w swoich pierwszych skórzanych słuchawkach, czyli ATH-L3000.

Dodano: 5 grudzień 2018

Obudowa słuchawek Audio-Technica ATH-L5000 skrywa nowo opracowany przetwornik o średnicy 58 mm. Głośnik wykorzystuje lekki kołnierz z CFRP (Carbon Fiber Reinforced Plastic) - tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Ten cienki i jednocześnie bardzo sztywny element, minimalizując tarcie, udoskonala przepływ powietrza i korzystnie wpływa na ruch membrany.

Sama membrana jest pokryta warstwą karbonu o strukturze diamentu DLC (Diamond like Carbon), która zwiększa sztywność membrany i udoskonala odpowiedź wysokich tonów. Ponadto projektanci ograniczyli do minimum ciężar przetwornika, aby zwiększyć komfort podczas wielogodzinnego korzystania ze słuchawek.

Przetworniki słuchawek są wspomagane przez autorski system D.A.D.S. (Double Air Damping System), udoskonalający odpowiedź niskich tonów, i pracują wewnątrz obudowy wykonanej z drewna sykomory. To w pełni naturalny materiał, który tradycyjnie wykorzystuje się do budowy wysokiej klasy strunowych instrumentów muzycznych.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Słuchawki Audio-Technica ATH-L5000

Drewniane obudowy są pokryte najwyższej jakości skórą anilinową Connolly. Całość nadaje słuchawkom naturalną sygnaturę akustyczną. Skórą Connolly wykooczony jest także pałąk łączący obie muszle. Komfort użytkowania zwiększa opatentowane zawieszenie, które tworzą dwa w pełni ruchome skrzydełka.

Od strony technicznej ATH-L5000 są zamkniętą konstrukcją. Obsługują pasmo przenoszenia od 5 do 50 000 Hz i wyróżniają się czułością na poziomie 100 dB/mW. Współpracę z wieloma źródłami dźwięku ułatwia impedancja wynosząca 45 Ω.

Audio-Technica ATH-L5000 są dostarczane wraz z odłączanym przewodem o długości 3 m, zakończonym złączami A2DC (Audio Designed Detachable Coaxial). W zestawie jest też zbalansowany kabel AT-B1XA oraz wyściełane, sztywne etui ochronne.

Flagowe słuchawki Audio-Techniki będą dostępne na przełomie 2018 i 2019 r. Cała seria ATH-L5000 zostanie ograniczona do 500 sztuk.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Pylon Audio Ruby 25 MKII w Q21

Pylon Audio Ruby 25 MKII w Q21

Kolejna nowość od Pylon Audio w ofercie Q21 - tym razem model Ruby 25 doczekał się poprawionej wersji MKII i ta właśnie na odsłuchy tych kolumn głośnikowych zaprasza pabianicki salon audio-video.
Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...