Kolumny głośnikowe Magico M2

Magico M2 to najnowsza wolnostojąca kolumna głośnikowa Magico, wyposażona w cztery przetworniki (trójdrożna). Wzbogaca serię M i oferuje wiele rozwiązań technicznych wywodzących się z modeli M6 i M3.

Dodano: 4 styczeń 2019

W Magico M2 zastosowano nową obudowę typu monocoque. Analogicznie jak w przypadku M6, jest ona wykonana z wielu warstw włókna węglowego o łącznej grubości 9,5 mm. M2 wykorzystuje 28-milimetrową berylową kopułkę wysokotonową pokrytą warstwą diamentu.

Diamentowa powłoka zwiększa sztywność bez wnoszenia dodatkowego ciężaru czystej kopułki diamentowej, oferując jednocześnie niemal idealny stosunek sztywności do wagi. Ta konstrukcja głośnika wysokotonowego zapewnia wyjątkowo długi zakres ruchu skokowego membrany i wykorzystuje specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy, który jest dopasowany do czułości i możliwości przenoszenia mocy M2 przy zachowaniu ultraszerokich charakterystyk dyspersji i minimalnych zniekształceń.

Magico jest pierwszym na świecie producentem urządzeń audio, który w tworzeniu przełomowych i zaawansowanych membran głośnikowych wykorzystuje grafen. Materiał ten ma wiele niezwykłych właściwości i szacuje się, że jest 100-krotnie wytrzymalszy od najbardziej wytrzymałej stali.

Czytaj również test kolumny głośnikowej Magico S5

Kolumny głośnikowe Magico M2

Nowo opracowany 152-milimetrowy głośnik średniotonowy Magico i 178-milimetrowe przetworniki niskotonowe M2 są produkowane z wykorzystaniem wielościennego karbonu XG Nanographene z nowym splotem i cechują się, jak mówi producent, ultrawysoką sztywnością. Zastosowany materiał jest o 20 proc. lżejszy i o 300 proc. sztywniejszy niż te z poprzednich konstrukcji Magico.

Przetwornik średniotonowy został wyposażony w podwieszony neodymowy system napędowy, który wykorzystuje dwa bardzo duże magnesy zapewniające ultrastabilne pole magnetyczne dla pracującej wewnątrz niego cewki z czystego tytanu. Ta w pełni przeprojektowana konstrukcja przetwornika wyznacza nowy punkt odniesienia w branży pod względem wydajności i minimalizowania całkowitych zniekształceń harmonicznych.

Specjalnie zaprojektowana sub-obudowa, uformowana z zastrzeżonego polimeru, skrywa przetwornik średniotonowy. Rozwiązanie to pozwoliło udoskonalić kontrolę i brzmienie częstotliwości ze średniego zakresu i gwarantuje skuteczną ochronę przed potężnymi falami ciśnienia docierającymi z tyłu, a generowanymi przez przetworniki niskotonowe. Sub-obudowy średniotonowe wykorzystujące różne kształty, rozmiary i materiały zostały wykorzystane we wszystkich 3-drożnych konstrukcjach głośnikowych Magico.

Kolumny głośnikowe Magico M2

Dwa głośniki niskotonowe w Magico M2 są umieszczone jeden nad drugim, co pozwala uzyskać idealną integrację z pomieszczeniem odsłuchowym oraz odtwarzać najniższe rejestry częstotliwości basowych z odpowiednią szybkością i precyzją.

Głośniki niskotonowe są zoptymalizowane pod kątem minimalnych zniekształceń muzyki (częstotliwości i czasu) przy wykorzystaniu najnowocześniejszej symulacji elementów skooczonych w odniesieniu do zachowań akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych. Proces testowania teraz przeprowadzany jest na jednej platformie.

Wewnętrzna trzyosiowa rama matrycowa wraz z trzema cięgnami naprężającymi (biegnącymi od przodu do tyłu obudowy) zapewniają obudowie ekstremalną sztywność, co eliminuje niepożądane rezonanse i zakolorowania. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie przetworniki pracują z doskonałą rozdzielczością i dynamiką.

Każdy głośnik w Magico M2 został akustycznie zintegrowany przy użyciu unikatowej topologii Elliptical Symmetry Crossover firmy Magico, wykorzystującej najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemieckiego producenta Mundorf. Podstawka MPOD 3-Pt wspomaga całościowe możliwości brzmieniowe zamieniając energię mechaniczną na ciepło poprzez warstwę tłumiącą, jednocześnie zapewniając idealne połączenie z podłogą.

Przetworniki:

25 mm - wysokotonowy (x 1)
152 mm - średniotonowy grafen Nano-Tec (x 1)
178 mm - niskotonowy grafen Nano-Tec (x 2)

Specyfikacja:

- Czułość: 88 dB
- Impedancja: 4 Ω
- Odpowiedź częstotliwościowa: 26 Hz - 50 kHz
- Zalecana moc wzmacniacza: minimum 50 W mocy ciągłej
- Wymiary: 457 x 444 x 1143 mm (z podstawką MPod)
- Waga: 75 kg (z podstawką MPod)

Źródło: Audio Klan

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

Z okazji 9. urodzin marki Pylon Audio salon Q21 z Pabianic przygotował 9 zestawów stereofonicznych oraz wielokanałowych, teraz do kupienia w atrakcyjnych cenach.
Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipiec to miesiąc, w którym możecie skorzystać w oferty specjalnej na zakup zestawów kolumn Monitor Audio Monitor w konfiguracji wielokanałowej. Na zakupy zaprasza salon Q21 z Pabianic.
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...