Telewizor Panasonic GZ 2000 z ekranem OLED 4K, Dolby Vision i HDR10+

Panasonic szykuje się do wprowadzenia na rynek telewizora GZ2000 ze stworzonym na zamówienie, profesjonalnej klasy ekranem OLED 4K oraz własnymi ulepszeniami sprzętowymi. Nowy ekran został zoptymalizowany przez wiodącego hollywoodzkiego kolorystę i ma oferować niezrównaną dokładność odwzorowania barw oraz znacznie wyższe średnie poziomy jasności.

Dodano: 8 styczeń 2019

Panasonic GZ2000 to pierwszy na świecie* telewizor OLED obsługujący zarówno standard HDR10+, jak i Dolby Vision HDR oraz HLG Photo, nowy format obrazów nieruchomych, który przenosi fotografię do świata HDR. Jest też pierwszym na świecie telewizorem z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing (kierującymi dźwięk w górę), które zapewniają dźwięk w technologii Dolby Atmos®. Cały system audio został dopracowany przez inżynierów z firmy Technics. Dzięki obsłudze asystentów głosowych telewizor GZ2000 można ściśle zintegrować z instalacją inteligentnego domu.

Panasonic GZ 2000 - niczym w Hollywood

Za dostrojenie barw w telewizorze Panasonic GZ2000, dostępnym w rozmiarze 65 i 55 cali, odpowiada Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3. Nazywany przez stację radiową NPR Leonardem da Vinci filmów Sonnenfeld pracował nad głośnymi tytułami ostatniej dekady, jak: "Narodziny gwiazdy", "Wonder Woman", "Człowiek ze stali", "Piękna i Bestia", "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", "Jurassic World", "300". W swojej codziennej pracy używa ekranów OLED firmy Panasonic jako wielkoformatowych monitorów referencyjnych.

Panasonic GZ 2000

Panasonic GZ 2000 - ekran OLED 4K

Nowy ekran OLED oferuje zwiększony średni poziom jasności oraz poprawioną obsługę kontrastu, co zwiększyło zakres dynamiczny barw. GZ2000 z łatwością odtwarza teraz kłopotliwe sceny ze zmienną jasnością i kontrastem, które często mają miejsce w transmisjach sportowych na żywo i filmach akcji.

Na prośbę profesjonalistów z Hollywood zwiększono zakres barw i skrócono odstępy między poszczególnymi punktami kalibracji w zakresie najciemniejszych fragmentów skal RGB i gamma. Panasonic GZ2000 jest również jednym z pierwszych telewizorów obsługujących plansze testowe CalMAN PatternGen oprogramowania CalMAN® firmy Portrait Displays® wraz z funkcją AutoCal. Obsługiwane są również ustawienia kalibracyjne Imaging Science Foundation (ISF).

Procesor HCX PRO Intelligent

Ekran OLED HDR w telewizorze GZ2000 jest obsługiwany przez najbardziej zaawansowany procesor firmy Panasonic, który błyskawicznie analizuje kolory, kontrast i wyrazistość materiałów wideo w 4K. Optymalizuje je i zapewnia większą kontrolę nad zupełnie nowym ekranem OLED. Dzięki jeszcze szybszemu systemowi Dynamic LUT GZ2000 jest to najbardziej zaawansowany telewizor firmy Panasonic pod kątem doboru i wyświetlania właściwych kolorów dla każdego poziomu jasności.

Panasonic GZ2000 to pierwszy na świecie model telewizora obsługujący zarówno format HDR10+, jak i Dolby Vision®*. Dzięki obsłudze standardu Multi HDR telewizor jest również zgodny z technologią HLG (Hybrid Log-Gamma), czyli formatem HDR, który zostanie prawdopodobnie przyjęty przez dużą część nadawców telewizyjnych. Obsługiwany jest także nowy format obrazów nieruchomych HLG Photo oraz zwykły format HDR10 stosowany na większości płyt Blu-ray UHD i w wielu serwisach streamingowych.

Panasonic GZ 2000 - tylna ścianka

Interfejs My Home Screen 4.0 - nowa era inteligentnych telewizorów

Telewizor Panasonic GZ2000 oferuje nowy interfejs My Home Screen 4.0 firmy Panasonic, który pozwala dostosować interfejs użytkownika do swoich preferencji z większą dowolnością i elastycznością. Układ ekranu głównego można zmieniać, tworząc własny niestandardowy. Interfejs zawiera skróty do transmisji telewizyjnych na żywo, podłączonych urządzeń i aplikacji (np. YouTube), do ekranu głównego można jednak dodawać często oglądane kanały telewizyjne.

Panasonic GZ2000 współpracuje również z asystentami osobistymi: Asystentem Google i Amazon Alexa, umożliwiając obsługę głosową niektórych najważniejszych funkcji telewizora.

* Stan na 7 stycznia 2019 zgodnie z danymi firmy Panasonic.

Źródło: Panasonic

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

Nowa promocja w salonie audio-video Q21. Teraz możemy skorzystać z 20% zniżki na kolumny KEF serii Q.
Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima Mu-So Special Edition

Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima...

Jeden z najlepszych głośników sieciowych Naim Mu-So w wersji Special Edition teraz z bezprzewodowymi słuchawkami Focal Listen Wireless w prezencie w salonie Q21.
Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w salonie Q21

Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w...

W ofercie salonu Q21 z Pabianic pojawiły się kolumny Pylon Audio Diamond 30. Zainteresowani mogą wziąć udział w prezentacjach.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Podczas trwającej wystawy High End 2019 w Monachium debiutuje najnowszy sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390. Pro...