Telewizor Panasonic GZ 2000 z ekranem OLED 4K, Dolby Vision i HDR10+

Panasonic szykuje się do wprowadzenia na rynek telewizora GZ2000 ze stworzonym na zamówienie, profesjonalnej klasy ekranem OLED 4K oraz własnymi ulepszeniami sprzętowymi. Nowy ekran został zoptymalizowany przez wiodącego hollywoodzkiego kolorystę i ma oferować niezrównaną dokładność odwzorowania barw oraz znacznie wyższe średnie poziomy jasności.

Dodano: 8 styczeń 2019

Panasonic GZ2000 to pierwszy na świecie* telewizor OLED obsługujący zarówno standard HDR10+, jak i Dolby Vision HDR oraz HLG Photo, nowy format obrazów nieruchomych, który przenosi fotografię do świata HDR. Jest też pierwszym na świecie telewizorem z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing (kierującymi dźwięk w górę), które zapewniają dźwięk w technologii Dolby Atmos®. Cały system audio został dopracowany przez inżynierów z firmy Technics. Dzięki obsłudze asystentów głosowych telewizor GZ2000 można ściśle zintegrować z instalacją inteligentnego domu.

Panasonic GZ 2000 - niczym w Hollywood

Za dostrojenie barw w telewizorze Panasonic GZ2000, dostępnym w rozmiarze 65 i 55 cali, odpowiada Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3. Nazywany przez stację radiową NPR Leonardem da Vinci filmów Sonnenfeld pracował nad głośnymi tytułami ostatniej dekady, jak: "Narodziny gwiazdy", "Wonder Woman", "Człowiek ze stali", "Piękna i Bestia", "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", "Jurassic World", "300". W swojej codziennej pracy używa ekranów OLED firmy Panasonic jako wielkoformatowych monitorów referencyjnych.

Panasonic GZ 2000

Panasonic GZ 2000 - ekran OLED 4K

Nowy ekran OLED oferuje zwiększony średni poziom jasności oraz poprawioną obsługę kontrastu, co zwiększyło zakres dynamiczny barw. GZ2000 z łatwością odtwarza teraz kłopotliwe sceny ze zmienną jasnością i kontrastem, które często mają miejsce w transmisjach sportowych na żywo i filmach akcji.

Na prośbę profesjonalistów z Hollywood zwiększono zakres barw i skrócono odstępy między poszczególnymi punktami kalibracji w zakresie najciemniejszych fragmentów skal RGB i gamma. Panasonic GZ2000 jest również jednym z pierwszych telewizorów obsługujących plansze testowe CalMAN PatternGen oprogramowania CalMAN® firmy Portrait Displays® wraz z funkcją AutoCal. Obsługiwane są również ustawienia kalibracyjne Imaging Science Foundation (ISF).

Procesor HCX PRO Intelligent

Ekran OLED HDR w telewizorze GZ2000 jest obsługiwany przez najbardziej zaawansowany procesor firmy Panasonic, który błyskawicznie analizuje kolory, kontrast i wyrazistość materiałów wideo w 4K. Optymalizuje je i zapewnia większą kontrolę nad zupełnie nowym ekranem OLED. Dzięki jeszcze szybszemu systemowi Dynamic LUT GZ2000 jest to najbardziej zaawansowany telewizor firmy Panasonic pod kątem doboru i wyświetlania właściwych kolorów dla każdego poziomu jasności.

Panasonic GZ2000 to pierwszy na świecie model telewizora obsługujący zarówno format HDR10+, jak i Dolby Vision®*. Dzięki obsłudze standardu Multi HDR telewizor jest również zgodny z technologią HLG (Hybrid Log-Gamma), czyli formatem HDR, który zostanie prawdopodobnie przyjęty przez dużą część nadawców telewizyjnych. Obsługiwany jest także nowy format obrazów nieruchomych HLG Photo oraz zwykły format HDR10 stosowany na większości płyt Blu-ray UHD i w wielu serwisach streamingowych.

Panasonic GZ 2000 - tylna ścianka

Interfejs My Home Screen 4.0 - nowa era inteligentnych telewizorów

Telewizor Panasonic GZ2000 oferuje nowy interfejs My Home Screen 4.0 firmy Panasonic, który pozwala dostosować interfejs użytkownika do swoich preferencji z większą dowolnością i elastycznością. Układ ekranu głównego można zmieniać, tworząc własny niestandardowy. Interfejs zawiera skróty do transmisji telewizyjnych na żywo, podłączonych urządzeń i aplikacji (np. YouTube), do ekranu głównego można jednak dodawać często oglądane kanały telewizyjne.

Panasonic GZ2000 współpracuje również z asystentami osobistymi: Asystentem Google i Amazon Alexa, umożliwiając obsługę głosową niektórych najważniejszych funkcji telewizora.

* Stan na 7 stycznia 2019 zgodnie z danymi firmy Panasonic.

Źródło: Panasonic

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic czeka na dostawę kolumn Audiovector QR5, zaplanowaną na drugą połowę stycznia. Jednocześnie planuje już odsłuchy, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych najnowszym dziełem duńskiego producenta.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...