Telewizor Panasonic GZ 2000 z ekranem OLED 4K, Dolby Vision i HDR10+

Panasonic szykuje się do wprowadzenia na rynek telewizora GZ2000 ze stworzonym na zamówienie, profesjonalnej klasy ekranem OLED 4K oraz własnymi ulepszeniami sprzętowymi. Nowy ekran został zoptymalizowany przez wiodącego hollywoodzkiego kolorystę i ma oferować niezrównaną dokładność odwzorowania barw oraz znacznie wyższe średnie poziomy jasności.

Dodano: 8 styczeń 2019

Panasonic GZ2000 to pierwszy na świecie* telewizor OLED obsługujący zarówno standard HDR10+, jak i Dolby Vision HDR oraz HLG Photo, nowy format obrazów nieruchomych, który przenosi fotografię do świata HDR. Jest też pierwszym na świecie telewizorem z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing (kierującymi dźwięk w górę), które zapewniają dźwięk w technologii Dolby Atmos®. Cały system audio został dopracowany przez inżynierów z firmy Technics. Dzięki obsłudze asystentów głosowych telewizor GZ2000 można ściśle zintegrować z instalacją inteligentnego domu.

Panasonic GZ 2000 - niczym w Hollywood

Za dostrojenie barw w telewizorze Panasonic GZ2000, dostępnym w rozmiarze 65 i 55 cali, odpowiada Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3. Nazywany przez stację radiową NPR Leonardem da Vinci filmów Sonnenfeld pracował nad głośnymi tytułami ostatniej dekady, jak: "Narodziny gwiazdy", "Wonder Woman", "Człowiek ze stali", "Piękna i Bestia", "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", "Jurassic World", "300". W swojej codziennej pracy używa ekranów OLED firmy Panasonic jako wielkoformatowych monitorów referencyjnych.

Panasonic GZ 2000

Panasonic GZ 2000 - ekran OLED 4K

Nowy ekran OLED oferuje zwiększony średni poziom jasności oraz poprawioną obsługę kontrastu, co zwiększyło zakres dynamiczny barw. GZ2000 z łatwością odtwarza teraz kłopotliwe sceny ze zmienną jasnością i kontrastem, które często mają miejsce w transmisjach sportowych na żywo i filmach akcji.

Na prośbę profesjonalistów z Hollywood zwiększono zakres barw i skrócono odstępy między poszczególnymi punktami kalibracji w zakresie najciemniejszych fragmentów skal RGB i gamma. Panasonic GZ2000 jest również jednym z pierwszych telewizorów obsługujących plansze testowe CalMAN PatternGen oprogramowania CalMAN® firmy Portrait Displays® wraz z funkcją AutoCal. Obsługiwane są również ustawienia kalibracyjne Imaging Science Foundation (ISF).

Procesor HCX PRO Intelligent

Ekran OLED HDR w telewizorze GZ2000 jest obsługiwany przez najbardziej zaawansowany procesor firmy Panasonic, który błyskawicznie analizuje kolory, kontrast i wyrazistość materiałów wideo w 4K. Optymalizuje je i zapewnia większą kontrolę nad zupełnie nowym ekranem OLED. Dzięki jeszcze szybszemu systemowi Dynamic LUT GZ2000 jest to najbardziej zaawansowany telewizor firmy Panasonic pod kątem doboru i wyświetlania właściwych kolorów dla każdego poziomu jasności.

Panasonic GZ2000 to pierwszy na świecie model telewizora obsługujący zarówno format HDR10+, jak i Dolby Vision®*. Dzięki obsłudze standardu Multi HDR telewizor jest również zgodny z technologią HLG (Hybrid Log-Gamma), czyli formatem HDR, który zostanie prawdopodobnie przyjęty przez dużą część nadawców telewizyjnych. Obsługiwany jest także nowy format obrazów nieruchomych HLG Photo oraz zwykły format HDR10 stosowany na większości płyt Blu-ray UHD i w wielu serwisach streamingowych.

Panasonic GZ 2000 - tylna ścianka

Interfejs My Home Screen 4.0 - nowa era inteligentnych telewizorów

Telewizor Panasonic GZ2000 oferuje nowy interfejs My Home Screen 4.0 firmy Panasonic, który pozwala dostosować interfejs użytkownika do swoich preferencji z większą dowolnością i elastycznością. Układ ekranu głównego można zmieniać, tworząc własny niestandardowy. Interfejs zawiera skróty do transmisji telewizyjnych na żywo, podłączonych urządzeń i aplikacji (np. YouTube), do ekranu głównego można jednak dodawać często oglądane kanały telewizyjne.

Panasonic GZ2000 współpracuje również z asystentami osobistymi: Asystentem Google i Amazon Alexa, umożliwiając obsługę głosową niektórych najważniejszych funkcji telewizora.

* Stan na 7 stycznia 2019 zgodnie z danymi firmy Panasonic.

Źródło: Panasonic

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Pabianicki salon Q21 odpalił właśnie wakacyjną wyprzedaż. W outlecie saklepu znalazły się urządzenia, które teraz kupimy znacznie taniej.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...