Rolowany telewizor LG SIGNATURE OLED R

Targi CES w Las Vegas rozpoczęte. Wśród wystawców nie zabrakło firmy LG, która zaprezentowała pierwszy na świecie telewizor OLED z rolowanym ekranem - SIGNATURE OLED R.

Dodano: 8 styczeń 2019

Telewizor LG SIGNATURE OLED R po prostu pojawia się i znika. Jeśli z niego nie korzystamy, możemy schować ekran w podstawie i dalej korzystać z głośników. Trzeba przyznać, że zdecydowanie łatwiej będzie nam teraz aranżować przestrzeń pomieszczenia, w którym zamierzamy telewizor postawić.

LG SIGNATURE OLED R pracuje w trzech trybach - Full View, Line View i Zero View, które odpowiadają za stopień jego...ukrycia, a co za tym idzie, możliwość wykorzystania funkcjonalności.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Full View

W trybie Full View duży ekran serwuje obraz o doskonałym kontraście, głębi i realizmie. Za jakość obrazu i dźwięku, a także funkcje sztucznej inteligencji, odpowiadają procesor wideo α (Alpha) 9 drugiej generacji oraz algorytm uczenia się deep learning. LG współpracuje również z asystentką Alexa Amazon, więc można mu wydawać polecenia głosowe w sposób przypominający zwykłą rozmowę.

Ponadto, telewizor jest kompatybilny z technologiami AirPlay 2 i HomeKit firmy Apple. Dzięki obsłudze AirPlay 2 możmy łatwo odtwarzać filmy z serwisu iTunes lub innych aplikacji wideo, a także przesyłać muzykę i zdjęcia z urządzeń Apple bezpośrednio na telewizor. Zgodność z technologią Apple HomeKit pozwala natomiast na sterowanie telewizorem LG przy użyciu aplikacji Home lub poprzez wydawanie poleceń asystentce Siri.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Full View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Full View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Line View

Tryb Line View umożliwia częściowe rozwinięcie ekranu LG SIGNATURE OLED R i wykonywanie czynności, które nie wymagają całej powierzchni wyświetlacza. W trybie tym są dostępne różne funkcje, takie jak Clock (zegar), Frame (ramka ze zdjęciami), Mood (budowanie nastroju), odtwarzacz muzyczny czy panel sterowania Home Dashboard. Funkcja zegara Invoke Clock pozwala na szybkie sprawdzanie godziny i informacji o pogodzie. Funkcja ramki na zdjęcia umożliwia wyświetlanie plików graficznych ze smartfona, natomiast funkcja Mood pomaga zapewnić odprężającą atmosferę.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Line View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Line View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Zero View

W trybie Zero View cały 65-calowy ekran telewizora LG SIGNATURE OLED R jest całkowicie zwinięty i ukryty w podstawie urządzenia. Gdy ekran jest schowany, możemy nadal korzystać z 4.2-kanałowych głośników o mocy 100 W i systemu Dolby Atmos, odtwarzając muzykę lub inne formaty audio.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Zero View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Zero View

Obudowa telewizora jest zrobiona ze szczotkowanego aluminium. Maskownica głośników powstała z wysokogatunkowej tkaniny wyprodukowanej przez duńską firmę Kvadrat.

Źródło: LG

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Pabianicki salon Q21 odpalił właśnie wakacyjną wyprzedaż. W outlecie saklepu znalazły się urządzenia, które teraz kupimy znacznie taniej.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...