Rolowany telewizor LG SIGNATURE OLED R

Targi CES w Las Vegas rozpoczęte. Wśród wystawców nie zabrakło firmy LG, która zaprezentowała pierwszy na świecie telewizor OLED z rolowanym ekranem - SIGNATURE OLED R.

Dodano: 8 styczeń 2019

Telewizor LG SIGNATURE OLED R po prostu pojawia się i znika. Jeśli z niego nie korzystamy, możemy schować ekran w podstawie i dalej korzystać z głośników. Trzeba przyznać, że zdecydowanie łatwiej będzie nam teraz aranżować przestrzeń pomieszczenia, w którym zamierzamy telewizor postawić.

LG SIGNATURE OLED R pracuje w trzech trybach - Full View, Line View i Zero View, które odpowiadają za stopień jego...ukrycia, a co za tym idzie, możliwość wykorzystania funkcjonalności.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Full View

W trybie Full View duży ekran serwuje obraz o doskonałym kontraście, głębi i realizmie. Za jakość obrazu i dźwięku, a także funkcje sztucznej inteligencji, odpowiadają procesor wideo α (Alpha) 9 drugiej generacji oraz algorytm uczenia się deep learning. LG współpracuje również z asystentką Alexa Amazon, więc można mu wydawać polecenia głosowe w sposób przypominający zwykłą rozmowę.

Ponadto, telewizor jest kompatybilny z technologiami AirPlay 2 i HomeKit firmy Apple. Dzięki obsłudze AirPlay 2 możmy łatwo odtwarzać filmy z serwisu iTunes lub innych aplikacji wideo, a także przesyłać muzykę i zdjęcia z urządzeń Apple bezpośrednio na telewizor. Zgodność z technologią Apple HomeKit pozwala natomiast na sterowanie telewizorem LG przy użyciu aplikacji Home lub poprzez wydawanie poleceń asystentce Siri.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Full View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Full View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Line View

Tryb Line View umożliwia częściowe rozwinięcie ekranu LG SIGNATURE OLED R i wykonywanie czynności, które nie wymagają całej powierzchni wyświetlacza. W trybie tym są dostępne różne funkcje, takie jak Clock (zegar), Frame (ramka ze zdjęciami), Mood (budowanie nastroju), odtwarzacz muzyczny czy panel sterowania Home Dashboard. Funkcja zegara Invoke Clock pozwala na szybkie sprawdzanie godziny i informacji o pogodzie. Funkcja ramki na zdjęcia umożliwia wyświetlanie plików graficznych ze smartfona, natomiast funkcja Mood pomaga zapewnić odprężającą atmosferę.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Line View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Line View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Zero View

W trybie Zero View cały 65-calowy ekran telewizora LG SIGNATURE OLED R jest całkowicie zwinięty i ukryty w podstawie urządzenia. Gdy ekran jest schowany, możemy nadal korzystać z 4.2-kanałowych głośników o mocy 100 W i systemu Dolby Atmos, odtwarzając muzykę lub inne formaty audio.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Zero View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Zero View

Obudowa telewizora jest zrobiona ze szczotkowanego aluminium. Maskownica głośników powstała z wysokogatunkowej tkaniny wyprodukowanej przez duńską firmę Kvadrat.

Źródło: LG

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

Nowa promocja w salonie audio-video Q21. Teraz możemy skorzystać z 20% zniżki na kolumny KEF serii Q.
Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima Mu-So Special Edition

Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima...

Jeden z najlepszych głośników sieciowych Naim Mu-So w wersji Special Edition teraz z bezprzewodowymi słuchawkami Focal Listen Wireless w prezencie w salonie Q21.
Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w salonie Q21

Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w...

W ofercie salonu Q21 z Pabianic pojawiły się kolumny Pylon Audio Diamond 30. Zainteresowani mogą wziąć udział w prezentacjach.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantz, w maju tego roku, Ken Ishiwata odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i ambasadora...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Podczas trwającej wystawy High End 2019 w Monachium debiutuje najnowszy sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390. Pro...