Rolowany telewizor LG SIGNATURE OLED R

Targi CES w Las Vegas rozpoczęte. Wśród wystawców nie zabrakło firmy LG, która zaprezentowała pierwszy na świecie telewizor OLED z rolowanym ekranem - SIGNATURE OLED R.

Dodano: 8 styczeń 2019

Telewizor LG SIGNATURE OLED R po prostu pojawia się i znika. Jeśli z niego nie korzystamy, możemy schować ekran w podstawie i dalej korzystać z głośników. Trzeba przyznać, że zdecydowanie łatwiej będzie nam teraz aranżować przestrzeń pomieszczenia, w którym zamierzamy telewizor postawić.

LG SIGNATURE OLED R pracuje w trzech trybach - Full View, Line View i Zero View, które odpowiadają za stopień jego...ukrycia, a co za tym idzie, możliwość wykorzystania funkcjonalności.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Full View

W trybie Full View duży ekran serwuje obraz o doskonałym kontraście, głębi i realizmie. Za jakość obrazu i dźwięku, a także funkcje sztucznej inteligencji, odpowiadają procesor wideo α (Alpha) 9 drugiej generacji oraz algorytm uczenia się deep learning. LG współpracuje również z asystentką Alexa Amazon, więc można mu wydawać polecenia głosowe w sposób przypominający zwykłą rozmowę.

Ponadto, telewizor jest kompatybilny z technologiami AirPlay 2 i HomeKit firmy Apple. Dzięki obsłudze AirPlay 2 możmy łatwo odtwarzać filmy z serwisu iTunes lub innych aplikacji wideo, a także przesyłać muzykę i zdjęcia z urządzeń Apple bezpośrednio na telewizor. Zgodność z technologią Apple HomeKit pozwala natomiast na sterowanie telewizorem LG przy użyciu aplikacji Home lub poprzez wydawanie poleceń asystentce Siri.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Full View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Full View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Line View

Tryb Line View umożliwia częściowe rozwinięcie ekranu LG SIGNATURE OLED R i wykonywanie czynności, które nie wymagają całej powierzchni wyświetlacza. W trybie tym są dostępne różne funkcje, takie jak Clock (zegar), Frame (ramka ze zdjęciami), Mood (budowanie nastroju), odtwarzacz muzyczny czy panel sterowania Home Dashboard. Funkcja zegara Invoke Clock pozwala na szybkie sprawdzanie godziny i informacji o pogodzie. Funkcja ramki na zdjęcia umożliwia wyświetlanie plików graficznych ze smartfona, natomiast funkcja Mood pomaga zapewnić odprężającą atmosferę.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Line View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Line View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Zero View

W trybie Zero View cały 65-calowy ekran telewizora LG SIGNATURE OLED R jest całkowicie zwinięty i ukryty w podstawie urządzenia. Gdy ekran jest schowany, możemy nadal korzystać z 4.2-kanałowych głośników o mocy 100 W i systemu Dolby Atmos, odtwarzając muzykę lub inne formaty audio.

LG SIGNATURE OLED R - tryb Zero View

LG SIGNATURE OLED R - tryb Zero View

Obudowa telewizora jest zrobiona ze szczotkowanego aluminium. Maskownica głośników powstała z wysokogatunkowej tkaniny wyprodukowanej przez duńską firmę Kvadrat.

Źródło: LG

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic czeka na dostawę kolumn Audiovector QR5, zaplanowaną na drugą połowę stycznia. Jednocześnie planuje już odsłuchy, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych najnowszym dziełem duńskiego producenta.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...