Nowa seria głośników PSB z serii Alpha: P3, P5, C10 i T20

PSB Speakers wprowadził do sprzedaży nową serię głośników Alpha. Tworzą ją 4 modele - kompaktowe monitory P3 i P5, głośnik kanału centralnego C10 oraz wolnostojąca kolumna T20. Wszystkie dostępne są w jednej z dwóch wersji wykooczenia: orzech lub czarny jesion.

Dodano: 16 styczeń 2019

Głośniki są nowymi konstrukcjami, ale zachowano w nich oryginalne koncepcje założyciela firmy Paula Bartona. Dzisiejsze Alphy korzystają jednak z doskonalszych materiałów oraz technik produkcji.

Modele PSB Alpha P3 i PSB Alpha P5 są klasycznymi dwudrożnymi kolumnami podstawkowymi. Mają sprawdzić się równie dobrze w kinie domowym, co w stereo. Wolnostojącą T20 wyróżnia dodatkowy głośnik niskotonowy. Mimo swojej większej obudowy model ten zajmuje niewielką powierzchnię. Głośnik kanału centralnego PSB Alpha C10 może być wykorzystany jako głośnik obsługujący dialogi w systemie kina domowego, bądź też wykorzystany przy słuchaniu muzyki.

Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe

Monitory PSB Alpha P3 i PSB Alpha P5

Monitory PSB Alpha P3 i PSB Alpha P5 

Udoskonalone przetworniki i materiały

Z myślą o nowych modelach serii Alpha firma PSB opracowała dwa nowe głośniki niskotonowe. To jednostki o średnicy 114 mm i 133 mm wyposażone w dwuwarstwowe cewki z mocnymi magnesami, aby zagwarantować niskie zniekształcenia i wysokie poziomy wyjściowe.

Membrany są wykonane ze specjalnej teksturowanej mieszanki polipropylenowej, która chroni je przed break-up`em i rozszerza odpowiedź częstotliwościową, ułatwiając płynną integrację z przetwornikiem wysokotonowym. 

Kolumny wolnostojące PSB Alpha T20

Kolumny wolnostojące PSB Alpha T20

Nowy tweeter (19 mm) jest wykorzystywany w każdym z czterech modeli. Głośnik chłodzony ferrofluidem ma magnes neodymowy, zapewniający wysoką czułość i dużą moc. Falowód pomaga dopasować odpowiedź głośnika w pobliżu częstotliwości podziału zwrotnicy, aby uzyskać płynne przejście pomiędzy nim i jednostką niskotonową. Warto odnotować, że w niektórych modelach tweeter znajduje się poniżej głośnika basowego co, w połączeniu z precyzyjnie zaprojektowaną zwrotnicą, zapewnia jednolite pole dźwięku niezależnie od tego, czy słuchacz siedzi czy stoi.

Zwrotnica to konstrukcja filtra akustycznego Linkwitza-Rileya czwartego rzędu jest wykorzystywana do uzyskania idealnego połączenia pasma dźwiękowego pomiędzy przetwornikami i zachowania zniekształceń na bardzo niskim poziomie nawet przy wysokich poziomach ciśnienia dźwięku. 

Głośnik centralny PSB Alpha C10

Głośnik centralny PSB Alpha C10

Obudowy

Każdy z nowych modeli serii Alpha ma unikatową kombinację grubości ścianek i wzmocnień, aby kontrolować rezonans i tworzyć idealną platformę dla pracy przetworników. Wewnętrzny materiał tłumiący został opracowany specjalnie w tym celu i jest efektem wieloletnich prac przy tworzeniu dużo droższych kolumn głośnikowych PSB. Dodatkowo materiał ten został precyzyjnie rozmieszczony dla uzyskania optymalnej efektywności.

Wysokiej klasy precyzyjnie obrabiane obudowy, z wykończeniem imitującym czarny jesion lub orzech, zostały wyposażone w magnetyczny system mocowania maskownic. Maskownica pozostaje przy tym "przezroczysta" dźwiękowo, nie zmieniając brzmienia kolumny po jej założeniu.

Źródło: Audio Klan

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Yaqin MC-100C w salonie Q21

Yaqin MC-100C w salonie Q21

Kto chce spróbować lampy w swoim systemie, ale jeszcze nie podjął decyzji, może wybrać się na odsłuchy do salonu Q21, który organizuje cykl prezentacji najnowszej lampowej integry Yaqin MC-100C.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...