Kable cyfrowe USB WIREWORLD Series 8: Starlight i Chroma

Do rodziny kabli cyfrowych USB z serii 8 marki Wireworld dołączają właśnie dwa nowe modele: Starlight oraz Chroma. Znajdziemy w tych płaskich kablach firmowe rozwiązania jak: geometrie przewodników Uni-Path, dielektryk Composilex 3 oraz redukujące szumy kable zasilające poprawiające jakość dźwięku i obrazu.

Dodano: 17 styczeń 2019

Geometria przewodników Uni-Path wykorzystuje gęsty, wielowarstwowy ekran na każdej parze przewodników. Gwarantuje to ekstremalną, jak mówi producent, odporność na zewnętrzne szumy i interferencje. Konstrukcja tego typu minimalizuje również straty sygnału i przesłuch pomiędzy poszczególnymi wiązkami, co poprawia precyzję przesyłu sygnału cyfrowego.

Kable z serii Wireworld Chroma 8 mają żółty płaszcz zewnętrzny, a ich przewodniki sygnałowe zostały wykonane z miedzi beztlenowej. Również przewodniki kabli Starlight 8 wpowstały z miedzi OFC, ale w wersji srebrzonej, poprawiającej przesył sygnału.

Kable cyfrowe USB WIREWORLD Series 8: Starlight i Chroma

Kolejnym problemem wpływającym niekorzystanie na sygnał jest szum tryboelektryczny generowany przez ładunki elektrostatyczne i ich rozładowywanie w memencie, kiedy dielektryk styka się z przewodnikiem. Szum jest generowany przez ruchy kabla, wibracje i energię sygnału. Testy odsłuchowe prowadzone przez Wireworlda wykazały, że szum tryboelektryczny jest głównym źródłem podkolorowań i efektu maskowania słabych sygnałów.

Odkrycie to wyjaśnia również, dlaczego różne materiały izolacyjne stosowane w kablach wpływają na ich dźwięk, nawet jeśli ich stratność dielektryczna jest minimalna. Aby zmniejszyć jego wpływ, Wireworld opracował materiał dielektryczny o nazwie Composilex. Teraz, w trzeciej generacji, izolacja Composilex 3 minimalizuje szum tryboelektryczny, dzięki czemu ujawnia się struktura harmoniczna i głębia oryginalnego dźwięku.

Kable cyfrowe USB WIREWORLD Series 8: Starlight i Chroma

Jakość dźwięku zależy także od poziomu szumów, które przesyłane są do przetworników cyfrowo-analogowych przez linię zasilającą 5 V. Aby im przeciwdziałać w Starlight 8 i Chroma 8 zastosowano szczególne, minimalizujące szumy przewodniki sekcji zasilającej z podwójnym ekranowaniem, które izoluje je od przewodników sygnałowych. Kable te z łatwością przekraczają oficjalną specyfikację USB 3.1 i dostępne są w długościach 0,6 m, 1 m, 2 m i 3 m.

Źródło: Audio Center Poland

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Yaqin MC-100C w salonie Q21

Yaqin MC-100C w salonie Q21

Kto chce spróbować lampy w swoim systemie, ale jeszcze nie podjął decyzji, może wybrać się na odsłuchy do salonu Q21, który organizuje cykl prezentacji najnowszej lampowej integry Yaqin MC-100C.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...