Kolumny Taga Harmony Platinum C-100 v.3 i S-100 v.3

Niedawno w sprzedaży pojawiły się dwie nowe kolumny Tagi Harmony z serii Platinum: C-100 v.3 i S-100 v.3. Mają obudowy, porty bassreflex BOM i terminale głośnikowe jak swoje poprzedniczki, wszystkie pozostałe elementy są nowe lub zostały ulepszone.

Dodano: 18 styczeń 2019

Technologia i design

Głośnik wysokotonowy TPTTD-I: wykorzystuje zmieniony kształt i lżejszą tytanową kopułkę a dodatkowy pierścień miedziany na nabiegunniku zwiększa i poszerza pole SPL (Poziom Ciśnienia Akustycznego) i jednocześnie w tym samym czasie obniża zniekształcenia i zapewnia szybszy i precyzyjniejszy ruch kopułki, co przekłada się na bardziej dokładny i "napowietrzony" dźwięk.

2. generacji panel głośnika wysokotonowego TWG-I: specjalnie ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni funkcję dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. W najnowszej edycji kształt i głębokość zostały przeprojektowane, aby umożliwić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szerszą dyspersję, co pomaga zbudować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę dźwiękową. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

2. generacji głośnik średnio-niskotonowy TPACD-I z TRCS: sztywny aluminiowy kosz i ultraszybki ruch membrany zapewniają gładkie, bogate i bardzo naturalne pasmo średnicy, jak również głębokie, precyzyjne i detaliczne brzmienie basu.

TRCS: "odwrócone" zawieszenie membran zapewnia stabilniejszy, szybszy i większy zakres ruchu membrany, dzięki czemu osiągnięto większą dynamikę i bardziej precyzyjny i naturalny dźwięk.

Lżejsza membrana aluminiowa o zmienionym kształcie zapewnia szybszy i precyzyjniejszy ruch membrany, co przekłada się na bardziej dokładny i „napowietrzony” dźwięk.

Płaska aluminiowa nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.

Wytrzymała i mocna struktura napędu składa się z powiększonego magnesu Φ80 oraz z nowej cewki miedzianej typu "flat-wire", gwarantując przenoszenie wyższych poziomów mocy i dłuższy okres pracy dla krańcowych zakresów bez zwiększania temperatury, co pozwala generować lepsze i bardziej dynamiczne brzmienie.

Czytaj również testy kolumn Taga Harmony

Taga Harmony Platinum C-100 v.3

Taga Harmony Platinum C-100 v.3

Wewnętrzne okablowanie zostało specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane dla serii Platinum v.3 przez XLO U.S.A., jednego z najlepszych producentów kabli audio na świecie. Wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej o grubości 14AWG są wykorzystane do połączenia przetworników z zwrotnicami zapewniając, że sygnał audio nie straci nic z ważnych detali na drodze od wzmacniacza do głośników.

Wszystkie modele są wyposażone w magnetycznie mocowane maskownice, co pomaga zachowywać elegancki wygląd przedniego panelu kolumn głośnikowych i nowych przetworników, jak również przyczyniają się do obniżenia zniekształceń, gdy maskownice są zdjęte.

Starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości wykończenia winylowe są bardzo trwałe, eleganckie, imitują strukturę naturalnego drewna i są przyjemne w dotyku. Wykończenia winylowe są schludnie nałożone na obudowy przy użyciu precyzyjnych maszyn w celu zapewnienia najlepszego wyglądu.

Obudowy

TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures): drugiej generacji obudowy o niskim poziomie zakłóceń są wykonane z płyt MDF o dużej gęstości i grubości 15 mm. Ma to ograniczać niepożądane rezonanse.

Taga Harmony Platinum S-100 v.3

Taga Harmony Platinum S-100 v.3

Taga Harmony Platinum C-100 v.3

- Typ/konstrukcja: centralna, 2-drożna, 5 przetworników; obudowa TLIE-I; ocięcie zwrotnicy: 5.2 kHz
- Moc: 20 -200W (zalecana moc wzmacniacza) 150W RMS
- Pasmo przenoszenia: 38Hz - 40kHz
- Bassreflex: przedni podwójny
- Impedancja: 6 Ω
- Efektywność: 90 dB
- Przetwornik: wysokotonowy 25 mm (1"), TPTTD-I, TWG-I
- Przetwornik średnio-niskotonowy 4 x 133mm (5.25") TPACD-I, TRCS
- Funkcje/wyposażenie: wieszaki ścienne, magnetycznie mocowana maskownica
- Wymiary (W x S x G): 16.5 x 89 x 10 cm
- Waga: 8 kg / szt.
- Dostępne wykończenia: wykończenia winylowe Black Modern i Wenge Oak Walnut

Taga Harmony Platinum S-100 v.3

- Typ/konstrukcja: Surround, 2-drożna, 4 przetworniki; dipolowa; obudowa TLIE-I; odcięcie zwrotnicy 3.2 kHz
- Moc: 20 -180W (zalecana moc wzmacniacza) 135W RMS
- Pasmo przenoszenia: 38Hz - 40 kHz
- Bassreflex: dolny pojedynczy
- Impedancja: 6 Ω
- Efektywność: 88 dB
- Przetwornik wysokotonowy: 2 x 25mm (1"), TPTTD-I, TWG-I
- Przetwornik średnio-niskotonowy: 2 x 133mm (5.25") TPACD-I, TRCS
- Funkcje/wyposażenie: wieszaki ścienne, magnetycznie mocowana maskownica
- Wymiary (W x S x G): 28 x 28.3 x 17.2 cm
- Waga: 5 kg / szt.
- Dostępne wykończenia: wykończenia winylowe Black Modern i Wenge Oak Walnut

Źródło: Polpak

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Yaqin MC-100C w salonie Q21

Yaqin MC-100C w salonie Q21

Kto chce spróbować lampy w swoim systemie, ale jeszcze nie podjął decyzji, może wybrać się na odsłuchy do salonu Q21, który organizuje cykl prezentacji najnowszej lampowej integry Yaqin MC-100C.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...