Obsługa sterowania głosowego Alexa w systemie BluOS

Od połowy stycznia jest dostępny pierwszy zestaw funkcjonalności Amazon Alexa dla platformy high-res audio BluOS. Użytkownicy urządzeń kompatybilnych z BluOS, oferowanych przez firmy Bluesound, NAD Electronics i Dali Speakers, mogą teraz korzystać z funkcji głosowego sterowania muzyką z dowolnego urządzenia Amazon Echo.

Dodano: 22 styczeń 2019

Alexa firmy Amazon jest pierwszą rozbudowaną platformą integrującą sterowanie głosowe z BluOS, będącą elementem szerszej koncepcji sterowania głosowego - celem jest zapewnienie nam możliwości wyboru, z którego asystenta głosowego chcemy korzystać.

Koncepcja ta obejmuje stworzenie sterowanego głosowo interfejsu BluVoice, który pełni rolę pośrednika pomiędzy systemem BluOS i kompatybilnym asystentem głosowym. Na przykład, użytkownicy BluOS mogą poprosić swoje urządzenie Echo, aby przekazało polecenie odtwarzania muzyki do urządzenia z BluOS przy wykorzystaniu BluVoice: "Alexa, poproś BluVoice o odtworzenie Preset 1 w gabinecie", lub "Alexa, poproś BluVoice o odtworzenie nowych utworów z Tidal".

Czytaj również testy urządzeń BlueSound

Pierwszy zestaw Alexa Skills, który zadebiutował 15 stycznia 2019, pozwala użytkownikom BluOS uzyskać dostęp do popularnych lub określonych list odtwarzania z najlepszych serwisów muzycznych i ulubionych stacji radiowych oraz umożliwia regulację poziomu głośności i grupowanie odtwarzaczy, aby odtwarzać muzykę w całym domu. Do dyspozycji są funkcje jak grupowanie odtwarzaczy lub ich usuwanie z grupy, a także dostęp do list odtwarzania z lokalnej biblioteki, a nie tylko z serwisów strumieniowych.

Dzięki dodaniu funkcji sterowania głosowego użytkownicy BluOS mają teraz jeszcze więcej możliwości sterowania, które umożliwiają zarządzanie muzyką high-res i multi-room, wliczając aplikację BluOS na smartfony, tablety i komputery, piloty zdalnego sterowania, sprzętowe sterowniki i integrację z domową automatyką, taką jak Crestron, Control4 i RTI.

BluOS Alexa Skills dostarcza wiele komend za pośrednictwem urządzenia Echo podłączonego do domowej sieci, w tym "odtwarzanie/pauza", "następny/poprzedni", "odtwarzanie w losowej kolejności", "włączanie/wyłączanie" i zarządzanie listami odtwarzania dla większości bibliotek użytkownika oraz serwisów muzycznych. Użytkownicy mogą używać poleceń głosowych do przełączania pomiędzy wejściami dowolnego z odtwarzaczy BluOS, ustawiania dowolnych serwisów muzycznych, programowania stacji radiowych lub odtwarzania utworów z własnej biblioteki muzycznej podłączonej do sieci.

Korzystając z Alexa AI (i w zależności od aktywnego serwisu muzycznego) można zapytać o to, co jest odtwarzane, jaki będzie następny utwór, z jakiego albumu pochodzi nagranie lub o nazwisko artysty. Lista poleceń będzie rozszerzała się wraz z dodawaniem kolejnych funkcjonalności sterowania głosowego w różnych serwisach muzycznych.

Źródło: Audio Klan

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Yaqin MC-100C w salonie Q21

Yaqin MC-100C w salonie Q21

Kto chce spróbować lampy w swoim systemie, ale jeszcze nie podjął decyzji, może wybrać się na odsłuchy do salonu Q21, który organizuje cykl prezentacji najnowszej lampowej integry Yaqin MC-100C.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...