Nowe głośniki instalacyjne Taga Harmony

W sprzedaży pojawiły się dwa nowe głośniki instalacyjne Taga Harmony: TCW-480 Slim w cenie 529 zł za parę oraz TOS 580 w cenie 749 zł za parę.

Dodano: 23 styczeń 2019

Głośniki Taga Harmony TCW-480R SLIM

W ich konstrukcji głośników z serii TCW wykorzystano bardzo sztywne i mocne polimerowe obudowy tworzone metodą wtryskową, dzięki czemu zminimalizowane są zniekształcenia, wibracje i rezonanse. Wszystkie głośniki są przeznaczone do stosowania w systemach audio i kina domowego, nadają się także do aplikacji komercyjnych.

Taga Harmony TCW-480R SLIM dzięki bardzo płaskiej obudowie może być instalowany w płytkich przestrzeniach (tylko o głębokości 6.5 cm). Niski profil ramki magnetycznie montowanej maskownicy sprawia, że głośnik jest praktycznie niewidoczny po instalacji

Specjalne funkcje i odpowiednia budowa ułatwiają instalację głośnika w miejscu docelowym:

• EX - EXTRA SLIM bardzo płaska obudowa (tylko 6.4 cm) umożliwia instalację w płytkich przestrzeniach.
• Obudowa TIMPC - TAGA Injection-Molded Polymer Chassis wykonana z bardzo sztywnego i mocnego polimeru formowanego metodą ciśnieniową, minimalizuje zniekształcenia, wibracje i niepożądane rezonanse.
• TEI - TAGA Easy Install posiada zatrzaski (zaciski) montażowe, dzięki którym montaż głośnika jest bardzo prosty, a jednocześnie zapewnia stabilną i bezpieczną w użytkowaniu instalację.
• Zatrzaski w wyraźnym niebieskim kolorze, aby ułatwić montaż w ciemnych miejscach.
• TSLB - TAGA Super Low-profile Bezel maskownica o super cienkiej i niskoprofilowej ramce.
• TEC - TAGA Easy Connection : wybrane modele wykorzystują te same high-endowe bananowe terminale (gniazda) jak nasza seria głośników kina domowego klasy premium. Współpracują z kablami głośnikowymi do 10AWG i z większością popularnych typów konektorów (bananowych lub pinowych).
• Wysoka efektywność.

Głośniki Taga Harmony TCW-480R SLIM

- Typ: konstrukcja sufitowa, 2-drożna
- Moc: 100W MAX, 75W RMS
- Pasmo przenoszenia: 42Hz - 20kHz
- Impedancja: 8 Ω
- Efektywność: 90 dB
- Przetwornik wysokotonowy: 13 mm (0.5"), PEI ±3dB korektor sopranów
- Przetwornik średnio-niskotonowy: 165 mm (6.5"), Kevlar®

Głośniki Taga Harmony TOS-580

Głośniki TOS można zastosować zarówno w systemach audio w pomieszczeniach, jak i na wolnym powietrzu: do aplikacji domowych (stereo, kino domowe) i komercyjnych (w barach, klubach, sklepach, salach konferencyjnych itp.). Taga Harmony TOS-580 jest pierwszym głośnikiem w serii TOS wykorzystującym nowy uchwyt montażowy typu U, który umożliwia regulację w poziomie i pionie.

Stopień ochrony IP56: obudowa TIMPC oraz nierdzewne wyposażenie (uchwyt i maskownica wykonane z aluminium) są odporne na takie czynniki jak pył, silna struga wody czy promieniowanie UV. Głośnik może być instalowany na dworze (na tarasach, basenach czy w ogrodach) i jest praktycznie odporny na większość zjawisk pogodowych.

2-kierunkowy uchwyt montażowy typu U pozwala na instalację głośnika w poziomie i pionie oraz jego regulację w dwóch płaszczynach (poziomej i pionowej).

Wzmocnione terminale głośnikowe są dodatkowo zabezpieczone ochronną pokrywą.

Głośniki Taga Harmony TOS-580

- Typ: konstrukcja zewnętrzna-wewnętrzna 2-drożna
- Moc: 160W MAX, 120 W RMS
- Pasmo przenoszenia: 45 Hz-20 kHz
- Impedancja 8 Ω
- Efektywność 90 dB
- Przetwornik wysokotonowy 13 mm (0.5"), TPTTD
- Przetwornik średnio-niskotonowy 133 mm (5.25"), polipropylen
- Funkcje/wyposażenie: 2-kierunkowy uchwyt montażowy U

Źródło: Polpak

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

Nowa promocja w salonie audio-video Q21. Teraz możemy skorzystać z 20% zniżki na kolumny KEF serii Q.
Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima Mu-So Special Edition

Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima...

Jeden z najlepszych głośników sieciowych Naim Mu-So w wersji Special Edition teraz z bezprzewodowymi słuchawkami Focal Listen Wireless w prezencie w salonie Q21.
Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w salonie Q21

Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w...

W ofercie salonu Q21 z Pabianic pojawiły się kolumny Pylon Audio Diamond 30. Zainteresowani mogą wziąć udział w prezentacjach.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantz, w maju tego roku, Ken Ishiwata odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i ambasadora...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Podczas trwającej wystawy High End 2019 w Monachium debiutuje najnowszy sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390. Pro...