Podstawkowe kolumny głośnikowe ProAc Response DB3

ProAc Response DB3 to podstawkowa kolumna głośnikowa klasy high-end. Właśnie weszła do sprzedaży w cenie 10 499 zł za parę.

Dodano: 29 styczeń 2019

ProAc Response DB3 ma obudowę zbliżoną rozmiarami do obudowy modelu DB1. Obydwie różnią się rozwiązaniami konstrukcyjnymi i wizualnie. Nowa propozycja Brytyjczyków wyposażona jest m.in. w nowy przetwornik niskotonowy i zwrotnicę.

Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe

 

ProAc Response DB3 -

ProAc Response DB3 - głośnik niskotonowy

Nowo zaprojektowany głośnik niskotonowy o średnicy 127 mm, wyposażony w specjalne zawieszenie i zatyczkę przeciwpyłową, umożliwia dokładniejszy przekaz drgań dźwiękowych z cewki na membranę, podobnie jak ma to miejsce w przypadku współpracującego z nim tweetera. Ten nowy przetwornik to konstrukcja o długim skoku, która odpowiada za znaczące rozszerzenie basu.

Jednostka niskotonowa współpracuje z systemem bas-refleks – wylot portu wentylacyjnego umieszczony został na tylnej ściance. Cały układ dostarcza niezwykle bogaty i szeroko rozciągający się bas.

ProAc Response DB3 - tylna ścianka

ProAc Response DB3 - głośnik wysokotonowy

Powyżej jednostki niskotonowej projektanci umieścili 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy będący autorską konstrukcją firmy. Ta miękka kopułka stosowana jest w wielu modelach ProAc i wyróżnia się liniową charakterystyką częstotliwościową oraz detalicznością brzmienia porównywalną z efektami oferowanymi przez elektrostaty.

ProAc Response DB3 obsługuje częstotliwości z zakresu od 38 Hz do 30 kHz i może współpracować ze wzmacniaczami o mocy od 20 do 100 W (zalecane). Nominalna impedancja głośnika wynosi 8 Ω, a czułość 88,5 dB.

ProAc Response DB3 - tylna ścianka

Kolumny są dostępne w sześciu standardowych wersjach wykończenia (czarny jesion, mahoń, wiśnia, klon, dąb i jedwabisty biały) oraz w dwóch wersjach wykończenia premium - palisander i heban.

Nominalna cena detaliczna standardowych wersji wykończeniowych wynosi 10 499 zł za parę, za wersje premium trzeba zapłacić 12 599 zł - także za parę.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

Nowa promocja w salonie audio-video Q21. Teraz możemy skorzystać z 20% zniżki na kolumny KEF serii Q.
Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima Mu-So Special Edition

Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima...

Jeden z najlepszych głośników sieciowych Naim Mu-So w wersji Special Edition teraz z bezprzewodowymi słuchawkami Focal Listen Wireless w prezencie w salonie Q21.
Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w salonie Q21

Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w...

W ofercie salonu Q21 z Pabianic pojawiły się kolumny Pylon Audio Diamond 30. Zainteresowani mogą wziąć udział w prezentacjach.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Podczas trwającej wystawy High End 2019 w Monachium debiutuje najnowszy sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390. Pro...