Kolumny aktywne Quadral Aurum Alpha i Gamma

Firma Quadral wprowadziła do swojego portfolio dwa modele aktywnych kolumn głośnikowych Alpha i Gamma. Obie zasiliły szergi serii AURUM.

Dodano: 4 luty 2019

Quadral Aurum Alpha i Gamma - elektronika

W obu modelach przetworniki niskotonowe są napędzane przez wysokiej klasy wzmacniacze impulsowe klasy D, natomiast głośnik wysokotonowy współpracuje z muzykalnym wzmacniaczem analogowy.

Aurum Alpha osiąga moc 700W (THD @ 1%). Poszczególne wzmacniacze są sterowane za pomocą procesora cyfrowego o dużej mocy obliczeniowej. DSP ustanawia niezwykle precyzyjne wymagania dla każdego przetwornika. Aby zminimalizować wpływ pomieszczenia na jakość brzmienia, w pakiecie znajduje się pełna wersja systemu kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

Aurum Gamma jest przeznaczony do mniejszych pomieszczeń i osiąga moc 350W (THD @ 1%). Tu podobnie jak w modelu Alpha znajduje się procesor DSP i system kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe

Quadral Aurum Alpha i Gamma

Quadral Aurum Alpha i Gamma - konstrukcja

Przetworniki basowe znajdują się w obudowie zamkniętej, co ma dać reprodukcję czystych, mocnych impulsów, oraz melodyjnego i muzykalnego basu. Obudowa kolumn skrywa wzmacniacze 350 W i 700 W, które mają gwarantować "nieograniczoną dynamikę". Znajdują się one w wydzielonej wentylowanej komorze.

By zachować smukły przód z dobrą szeroką emisją dźwięku, głośniki niskotonowe są umieszczone z boku. Głośniki średniotonowe mają odpowiednio 15 cm i 18 cm.

W obu konstrukcjach zastosowano wstęgowy głośnik wysokotonowy quSENSE®. W modelu Alpha to nieco większy przetwornik o długości 90 mm, natomiast natomiast w modelu Gamma wstęga ma długość 70 mm. W obu wypadkach sygnał dochodzący do membran jest transformowany do niższego napięcia. Magnes jest neodymowy.

Quadral Aurum Alpha i Gamma - streaming

Kolumny dają możliwość strumieniowania muzyki i przesyłania jej z różnych źródeł. Najprostszy sposób to pamięć USB z plikami muzycznymi, wystarczy wybrać ja jako źródło w aplikacji. Można także połączyć z kolumnami swoją sieć domową i za pomocą aplikacji odtwarzać całą kolekcję muzyki zapisaną na dysku sieciowym. Aurum może również uzyskać dostęp do stacji radiowych lub podcastów za pośrednictwem Airable®. Ze względu na format danych o wysokiej rozdzielczości, ze znacznie lepszym dźwiękiem zintegrowano kolumny aktywne z portalem Tidal®.

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

Z okazji 9. urodzin marki Pylon Audio salon Q21 z Pabianic przygotował 9 zestawów stereofonicznych oraz wielokanałowych, teraz do kupienia w atrakcyjnych cenach.
Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipiec to miesiąc, w którym możecie skorzystać w oferty specjalnej na zakup zestawów kolumn Monitor Audio Monitor w konfiguracji wielokanałowej. Na zakupy zaprasza salon Q21 z Pabianic.
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...