Kolumny aktywne Quadral Aurum Alpha i Gamma

Firma Quadral wprowadziła do swojego portfolio dwa modele aktywnych kolumn głośnikowych Alpha i Gamma. Obie zasiliły szergi serii AURUM.

Dodano: 4 luty 2019

Quadral Aurum Alpha i Gamma - elektronika

W obu modelach przetworniki niskotonowe są napędzane przez wysokiej klasy wzmacniacze impulsowe klasy D, natomiast głośnik wysokotonowy współpracuje z muzykalnym wzmacniaczem analogowy.

Aurum Alpha osiąga moc 700W (THD @ 1%). Poszczególne wzmacniacze są sterowane za pomocą procesora cyfrowego o dużej mocy obliczeniowej. DSP ustanawia niezwykle precyzyjne wymagania dla każdego przetwornika. Aby zminimalizować wpływ pomieszczenia na jakość brzmienia, w pakiecie znajduje się pełna wersja systemu kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

Aurum Gamma jest przeznaczony do mniejszych pomieszczeń i osiąga moc 350W (THD @ 1%). Tu podobnie jak w modelu Alpha znajduje się procesor DSP i system kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe

Quadral Aurum Alpha i Gamma

Quadral Aurum Alpha i Gamma - konstrukcja

Przetworniki basowe znajdują się w obudowie zamkniętej, co ma dać reprodukcję czystych, mocnych impulsów, oraz melodyjnego i muzykalnego basu. Obudowa kolumn skrywa wzmacniacze 350 W i 700 W, które mają gwarantować "nieograniczoną dynamikę". Znajdują się one w wydzielonej wentylowanej komorze.

By zachować smukły przód z dobrą szeroką emisją dźwięku, głośniki niskotonowe są umieszczone z boku. Głośniki średniotonowe mają odpowiednio 15 cm i 18 cm.

W obu konstrukcjach zastosowano wstęgowy głośnik wysokotonowy quSENSE®. W modelu Alpha to nieco większy przetwornik o długości 90 mm, natomiast natomiast w modelu Gamma wstęga ma długość 70 mm. W obu wypadkach sygnał dochodzący do membran jest transformowany do niższego napięcia. Magnes jest neodymowy.

Quadral Aurum Alpha i Gamma - streaming

Kolumny dają możliwość strumieniowania muzyki i przesyłania jej z różnych źródeł. Najprostszy sposób to pamięć USB z plikami muzycznymi, wystarczy wybrać ja jako źródło w aplikacji. Można także połączyć z kolumnami swoją sieć domową i za pomocą aplikacji odtwarzać całą kolekcję muzyki zapisaną na dysku sieciowym. Aurum może również uzyskać dostęp do stacji radiowych lub podcastów za pośrednictwem Airable®. Ze względu na format danych o wysokiej rozdzielczości, ze znacznie lepszym dźwiękiem zintegrowano kolumny aktywne z portalem Tidal®.

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON Home of Perfection

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON...

Warszawski salon Audio-Video HI-TON Home of Perfection zaprasza na premierowe prezentacje kolumn głośnikowych Audiovector R 8 ARRETÉ.
Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...