Kolumny aktywne Quadral Aurum Alpha i Gamma

Firma Quadral wprowadziła do swojego portfolio dwa modele aktywnych kolumn głośnikowych Alpha i Gamma. Obie zasiliły szergi serii AURUM.

Dodano: 4 luty 2019

Quadral Aurum Alpha i Gamma - elektronika

W obu modelach przetworniki niskotonowe są napędzane przez wysokiej klasy wzmacniacze impulsowe klasy D, natomiast głośnik wysokotonowy współpracuje z muzykalnym wzmacniaczem analogowy.

Aurum Alpha osiąga moc 700W (THD @ 1%). Poszczególne wzmacniacze są sterowane za pomocą procesora cyfrowego o dużej mocy obliczeniowej. DSP ustanawia niezwykle precyzyjne wymagania dla każdego przetwornika. Aby zminimalizować wpływ pomieszczenia na jakość brzmienia, w pakiecie znajduje się pełna wersja systemu kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

Aurum Gamma jest przeznaczony do mniejszych pomieszczeń i osiąga moc 350W (THD @ 1%). Tu podobnie jak w modelu Alpha znajduje się procesor DSP i system kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe

Quadral Aurum Alpha i Gamma

Quadral Aurum Alpha i Gamma - konstrukcja

Przetworniki basowe znajdują się w obudowie zamkniętej, co ma dać reprodukcję czystych, mocnych impulsów, oraz melodyjnego i muzykalnego basu. Obudowa kolumn skrywa wzmacniacze 350 W i 700 W, które mają gwarantować "nieograniczoną dynamikę". Znajdują się one w wydzielonej wentylowanej komorze.

By zachować smukły przód z dobrą szeroką emisją dźwięku, głośniki niskotonowe są umieszczone z boku. Głośniki średniotonowe mają odpowiednio 15 cm i 18 cm.

W obu konstrukcjach zastosowano wstęgowy głośnik wysokotonowy quSENSE®. W modelu Alpha to nieco większy przetwornik o długości 90 mm, natomiast natomiast w modelu Gamma wstęga ma długość 70 mm. W obu wypadkach sygnał dochodzący do membran jest transformowany do niższego napięcia. Magnes jest neodymowy.

Quadral Aurum Alpha i Gamma - streaming

Kolumny dają możliwość strumieniowania muzyki i przesyłania jej z różnych źródeł. Najprostszy sposób to pamięć USB z plikami muzycznymi, wystarczy wybrać ja jako źródło w aplikacji. Można także połączyć z kolumnami swoją sieć domową i za pomocą aplikacji odtwarzać całą kolekcję muzyki zapisaną na dysku sieciowym. Aurum może również uzyskać dostęp do stacji radiowych lub podcastów za pośrednictwem Airable®. Ze względu na format danych o wysokiej rozdzielczości, ze znacznie lepszym dźwiękiem zintegrowano kolumny aktywne z portalem Tidal®.

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

Nowa promocja w salonie audio-video Q21. Teraz możemy skorzystać z 20% zniżki na kolumny KEF serii Q.
Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima Mu-So Special Edition

Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima...

Jeden z najlepszych głośników sieciowych Naim Mu-So w wersji Special Edition teraz z bezprzewodowymi słuchawkami Focal Listen Wireless w prezencie w salonie Q21.
Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w salonie Q21

Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w...

W ofercie salonu Q21 z Pabianic pojawiły się kolumny Pylon Audio Diamond 30. Zainteresowani mogą wziąć udział w prezentacjach.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantz, w maju tego roku, Ken Ishiwata odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i ambasadora...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Podczas trwającej wystawy High End 2019 w Monachium debiutuje najnowszy sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390. Pro...