Gramofony Denon DP-400 i DP-450 USB w białym kolorze

Dla wielbicieli białego koloru Denon przygotował swoje najnowsze gramofony, czyli DP-400 i DP-450USB, w tym właśnie kolorze.

Dodano: 17 luty 2019

Denon DP-400 i Denon DP-450USB współpracują z komponentami z linii Design Series, CEOL jak oraz urządzeniami Hi-Fi Denon o szerokości 43 cm. Zostały wyposażone w wewnętrzne przedwzmacniacze, dzięki czemu zapewniają kompatybilność z wieloma systemami audio, a model DP-450USB dodatkowo oferuje w swojej specyfikacji konwersję analogowo-cyfrową.

Oba modele są proste w instalacji i obsłudze, z czytelnym przewodnikiem konfiguracji. Kupimy je w komplecie z wysokiej jakości wkładką MM, wstępnie zainstalowaną w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Mogą być skonfigurowane i gotowe do pracy w ciągu zaledwie kilku minut.

Gramofony mają wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, ale można go wyłączyć, co oznacza, że są także kompatybilne z zewnętrznymi wzmacniaczami oraz systemami bez wbudowanych wejść Phono - każde wejście liniowe lub wejście AUX będzie obsługiwane.

Gramofon Denon DP-400

Denon DP-400 został zbudowany na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma tylko 41 cm szerokości, co pozwala zaoszczędzić miejsce oraz dopasować gramofon do komponentów linii Denon Design Series.

Dobrze wyważony talerz jest napędzany paskiem, a odtwarzanie płyt jest możliwe przy prędkości obrotowej 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm. Zintegrowany czujnik kontroluje prędkość w celu uniknięcia fluktuacji i zapewnia dokładność odtwarzania. Na koniec ramię automatycznie podnosi się na końcu strony płyty.

Gramofon Denon DP-400

Gramofon Denon DP-400 - tylna ścianka

Ramię w kształcie litery "S" zostało tak skonstruowane, aby zredukować zniekształcenia i zostało wyposażone we wkładkę gramofonową MM, dobraną specjalnie dla gramofonu, którą w razie potrzeby można łatwo wymienić na ulepszony model MC. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy można wyłączyć, umożliwiając wykorzystanie gramofonu wraz z wzmacniaczami z własnym przedwzmacniaczem gramofonowym lub dedykowanymi wzmacniaczami Phono.

Denon DP-400 został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową, którą można również wykorzystać jako stojak na okładkę albumu - wystarczy zamontować osłonę przeciwpyłową pionowo na dołączonej podstawie.

Gramofon Denon DP-450USB

Dzięki gramofonowi Denon DP-450USB kopiowanie kolekcji płyt LP oraz singli do pamięci komputera jest bardzo łatwe - model ten bazuje na specyfikacji DP-400 z dodatkowo wbudowanym konwerterem cyfrowo-analogowym, który umożliwia przesyłanie muzyki bezpośrednio do urządzenia USB podłączonego do portu USB typu A na przednim panelu. Nie ma potrzeby podłączania gramofonu do komputera: wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej oraz wybrać format - skompresowane pliki MP3 lub nieskompresowane nagrania WAV w jakości CD - i odtworzyć nagranie.

Kopiowanie muzyki także nie jest problematyczne. Nagrane pliki można następnie odtwarzać z urządzenia pamięci masowej USB na komputerze, w samochodowym systemie audio, wykorzystując urządzenia Denon z interfejsem USB lub bezprzewodowe głośniki HEOS.

Gramofon Denon DP-450USB

Gramofon Denon DP-450USB - tylna ścianka

 

Aby edytować nagrania na komputerze, Denon udostępnia oprogramowanie MusiCut dla Windows 10 pozwalające na obrabianie, organizowanie oraz tagowanie plików MP3 za pomocą metadanych w celu zbudowania biblioteki. Oprogramowanie MusiCut można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Denon.

Nowe gramofony DP-400 (2 195 zł) oraz DP-450USB (2 595 zł) w wersji białej są już dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Denon.

Źródło: Horn Distribution

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektroniki Naim to okazja, aby posłuchać zestawów bazujących na urządzeniach tych marek.
Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic zaprasza na prezentacje najnowszego przetwornika z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym Chord HUGO TT 2.
Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Sklep.RMS.pl wprowadza stałą darmową dostawę dla wybranych produktów aż siedmiu marek. Wśród nich znajdują się Musical Fidelity i Triangle.
Nichicon Muse Acoustic w ofercie TME

Nichicon Muse Acoustic w ofercie TME

Dodano: 19 marzec 2019
Polski dystrybutor części elektronicznych Transfer Multisort Elektronik w swojej ofercie ma kondensatory elektrolityczne marki Nichicon, umożliwiające uzyskanie świetnych efektów dla audiofilów.
Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox

Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox

Dodano: 13 marzec 2019
Audeze, producent planarnych słuchawek magnetycznych, ogłosił oficjalne partnerstwo z cenioną organizacją e-sportową i firmą medialną – Echo Fox.
Audio Forum - Nowy specjalistyczny salon audio-video w Warszawie

Audio Forum - Nowy specjalistyczny salon audio-video w Warszawie

Dodano: 7 marzec 2019
Na ulicy Poznańskiej 24 otworzył się właśnie nowy salon specjalistycznej sprzedaży sprzętu audiovideo, akcesoriów i wiedzy eksperckiej - Audio Forum.
Zobacz także
Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektronik...