Response D2R i K6 Signature - dwie nowe konstrukcje na 40-lecie firmy ProAc

W tym roku ProAc będzie świętował 40-lecie swojej działalności. Aby należycie uhonorować cztery dekady doświadczenia, projektanci firmy opracowali dwa nowe modele kolumn głośnikowych - Response D2R oraz K6 Signature.

Dodano: 25 luty 2019

ProAc Response D2R

Głośnik Response D2 swój debiut rynkowy miał już 15 lat temu i od tego czasu pozostał niezmieniony. Teraz pojawia się w wersji ze wstęgowym przetwornikiem wysokotonowym, który dopełnia nowa zwrotnica opracowana przez Stewarta Tylera. Obecny model Response D2 nie zostanie wycofany z produkcji, ale użytkownicy kopułkowej kolumny głośnikowej nie będą mogli uaktualnić swoich egzemplarzy do wersji wstęgowej. Wynika to z faktu, że ProAc Response D2R ma inne wycięcia w obudowie.

Równoległa sprzedaż obu modeli jest dla klientów korzystnym rozwiązaniem. Dzięki temu odpowiednią wersję dla siebie znajdą zarówno zagorzali fani głośnika wstęgowego, jak i osoby, które preferują tradycyjną, kopułkową wersję tweetera.

ProAc Response D2R

ProAc K6 Signature

ProAc K6 stał się bardzo popularnym modelem wśród konstrukcji z serii K i wciąż znajduje szerokie grono nabywców. Niemal rok temu projektanci firmy ProAc uznali, że kolumnę głośnikową K6 można jeszcze udoskonalić, montując większy przetwornik średniotonowy i stosując nowy, intrygujący układ głośników.

Nowy, 76-milimetrowy przetwornik średniotonowy został opracowany przez ProAc-a i ma lżejszą membranę niż zwykły 50-milimetrowy, który był wykorzystywany w przeszłości. Wielkość membrany jest lepiej dopasowana średnicą do odwzorowywanych częstotliwości dzięki czemu uzyskano mniejsze podkolorowanie dźwięku, zapewniając średnim tonom bardziej otwarte i naturalne brzmienie.

Głośniki napędowe zostały ułożone tak, aby słuchacz uzyskał maksimum korzyści z umieszczenia wstęgowego tweetera powyżej przetwornika średniotonowego i poniżej basowego. Układ ten zapewnia lepszą i bardziej ekspansywną scenę dźwiękową z lepszym rozpraszaniem.

ProAc K6 Signature

Oprócz 76-milimetrowego głośnika średniotonowego w kolumnie pracują przetworniki nisko- i wysokotonowy, które są takie same jak dotychczas stosowane. Projektanci wykorzystali również całkowicie nową zwrotnicę, aby odpowiednio dopasować większą średnicę jednostki średniotonowej oraz nowy układ głośników.

Wraz z wprowadzeniem K6 Signature ProAc oferuje dwie nowe wersje wykończenia zarezerwowane wyłącznie dla tego modelu – Dark Eucalyptus i Tamo Ash. Oprócz tych dwóch drewnianych wykooczeni klienci będą mogli wybrad także w pozostałych aktualnych wykończeniach. Model K6 Signature zadebiutuje na rynku w połowie 2019 roku.

Źródło: Audio Klan

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca br.
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20...

Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny podstawkowe Klipsch B-20.
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w...

Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...