Nowe systemy audio Sonoro: Quobo i Easy

Na polskim rynku zadebiutowały Easy i Qubo – dwa najnowsze systemy audio marki Sonoro. Obydwa są wyposażone w nastrojowe oświetlenie LED.

Dodano: 7 marzec 2019

Sonoro Qubo

Sonoro Qubo jest wyposażony w układ nagłośnieniowy emitujący dookólny dźwięk (360 stopni). Jego obudowa skrywa radio analogowe FM i cyfrowe DAB+ oraz odtwarzacz płyt CD. Urządzenie oferuje łączność bezprzewodową Bluetooth i ma wbudowane złącza: wejście Aux oraz port USB.

Sonoro Qubo ma nam także pomóc w odprężeniu się po całym dniu pracy - ma specjalnie wgrane dźwięki natury oraz programy do relaksu i medytacji. Jego wyświetlacz automatycznie dostosowuje też swoją jasność do warunków oświetleniowych otoczenia i zapewnia dyskretne podświetlenie w nocy. Qubo można także wzbogacić o opcjonalny moduł ściemniający sonoroLIGHT.

Czytaj również test minisystemu Sonoro Meisterstück

System audio Sonoro Qubo

Odtwarzanie dźwięku (tyczy się to obu urządzeń) projektanci powierzyli 76-milimetrowemu przetwornikowi szerokopasmowemu współpracującemu z układem bas-refleks. W dopasowaniu brzmienia do własnych preferencji pomaga wbudowany korektor z regulacją basu i sopranów.

Wygodę obsługi zwiększają funkcja automatycznego strojenia stacji radiowych i możliwość przypisania sześciu stacji (w przypadku modelu Easy pięć) do przycisków szybkiego wyboru. Do dyspozycji mamy też zegar z datownikiem oraz wbudowany budzik.

System audio Sonoro Qubo

Sonoro Easy

Sonoro Easy to ten mniejszy z dwóch debiutujących urządzeń. Jest wyposażony w radio analogowe FM i cyfrowe DAB+ oraz moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Pozwala przy tym podłączyć poprzez port Aux lub USB zewnętrzne źródło dźwięku, np. odtwarzacz MP3, tablet lub smartfon. Wykorzystując USB można również doładowywać akumulator podłączonego urządzenia.

System audio Sonoro Easy

Obydwa modele Sonoro zostały zaprojektowane i wyprodukowane są w Niemczech.

Sonoro Easy i Qubo już są dostępne w sprzedaży. Cena mniejszego Easy wynosi 999 zł, zaś Qubo 1599 zł.

Źródło: Audio Klan

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

Z okazji 9. urodzin marki Pylon Audio salon Q21 z Pabianic przygotował 9 zestawów stereofonicznych oraz wielokanałowych, teraz do kupienia w atrakcyjnych cenach.
Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipiec to miesiąc, w którym możecie skorzystać w oferty specjalnej na zakup zestawów kolumn Monitor Audio Monitor w konfiguracji wielokanałowej. Na zakupy zaprasza salon Q21 z Pabianic.
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...