Hybrydowy wzmacniacz cyfrowy NAD M10 już w sprzedaży

W sprzedaży pojawił się już NAD M10 - hybrydowy wzmacniacz cyfrowy z serii Masters, który dzięki połączeniu wielu technologii tworzy kompletny system audio klasy high-end. Za sprawą obsługi BluOS™ urządzenie może pełnić funkcję uniwersalnego centrum domowej rozrywki audio.

Dodano: 5 kwiecień 2019

NAD oferuje m.in. Dirac Live Room Correction - funkcja ta zostanie wprowadzona za pomocą aktualizacji oprogramowania - i jest wyposażony w gniazdo HDMI z ARC (kanał zwrotny audio), co ułatwia integrację z nowoczesnymi telewizorami. Ponadto, dzięki dołączeniu BluOS™, wydajnego bezprzewodowego systemu multiroom Bluesound™, jest kompatybilny z nowym standardem strumieniowania w jakości high-res, MQA (Master Quality Authenticated). BluOS wspiera również ponad 15 darmowych i płatnych serwisów subskrypcyjnych, a także lokalne biblioteki muzyczne.

U podstaw możliwości dźwiękowych NAD-a M10 leży amplifikacja HybridDigital ze stopniem wzmocnienia Hypex nCore. Dysponując mocą ostrożnie określaną jako 100 W na kanał, NAD M10 ma być wydajny, dynamiczny i odtwarzać nawet najdrobniejsze detale muzyczne z zachowaniem realizmu. Znakami rozpoznawczymi tej zaawansowanej technologii są dynamiczna swoboda odtwarzania i całkowity brak szumu elektronicznego.

Czytaj również testy wzmacniaczy stereo NAD

Hybrydowy wzmacniacz cyfrowy NAD M10 - front

System operacyjny BluOS pobiera muzykę z chmury lub lokalnej biblioteki muzycznej i logicznie organizuje ją, zapewniając łatwy dostęp do treści audio. Pozwala łączyć pokoje we wspólne strefy nagłośnienia lub odtwarzać różną muzykę w każdym z pomieszczeń, a wszystko w jakości high-res. Dzięki w pełni zintegrowanemu dostępowi do kilkunastu najlepszych serwisów muzycznych, wliczając źródła high-res z dekodowaniem MQA, NAD M10 otwiera cały katalog muzyczny i umieszcza go w zasięgu ręki, gwarantując jakość studyjnego mastera. Użytkownicy mogą także korzystać z możliwości transmisji strumieniowej oferowanej przez AirPlay 2 (ta funkcja zostanie wprowadzona za pomocą aktualizacji oprogramowania).

Hybrydowy wzmacniacz cyfrowy NAD M10 - tylna ścianka

Dzięki pełnej obsłudze poprzez połączenie Wi-Fi z poziomu aplikacji BluOS, nie ma potrzeby choćby dotykania wzmacniacza. Wystarczy jednak zbliżyć rękę do dotykowego wyświetlacza kolorowego TFT high-res, a automatycznie zmieni on grafikę z "teraz odtwarzane" na "panel sterowania", pozwalając na korzystanie z wielu funkcji bezpośrednio z przedniego panelu bez konieczności otwierania aplikacji. Muzyką można również sterować głosowo z dowolnego urządzenia obsługującego Amazona Alexa lub Siri.

NAD M10 jest w pełni kompatybilny z wszystkimi wiodącymi systemami domu inteligentnego oferowanymi przez producentów takich jak Apple, Crestron, Control4, Lutron i wiele innych.

Hybrydowy wzmacniacz cyfrowy NAD M10

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

  • 12 999 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby...

Salon Q21 z Pabianic organizuje kolejne ciekawe prezentacje - tym razem zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor.
Odsłuchy w salonie Q21: Vincent DAC-7

Odsłuchy w salonie Q21: Vincent DAC-7

Już niebawem fani marki Vincent będą mogli przetestować w pabianickim salonie Q21 najnowszy przetwornik cyfrowo/analogowy tej marki, a mianowicie DAC-7.
Gramofon Pro-Ject Essential III George Harrison w wiosennej, niższej cenie

Gramofon Pro-Ject Essential III George Harrison...

Kolejna cenowa okazja w pabianickim salonie audio-video Q21. Limitowana wersja gramofonu Pro-Ject Essential III George Harrison w salonie Q21 teraz w wiosennej cenie 1450 zł.
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so zrobił furorę. Oryginalne urządzenie zawiera odtwarzacz strumieniowy, wzmacniacz i komplet głośników, ale prz...