Aktualizacja BluOS 3.4 - nowe muzyka, funkcje i udoskonalenia

Jeszcze łatwiejsza obsługa, nowe stacje Radio Paradise i wsparcie dla różnych funkcji sprzętowych – to najważniejsze zmiany, które teraz zyskują użytkownicy urządzeń z rodziny BluOS.

Dodano: 9 kwiecień 2019

Lenbrook International, twórca oprogramowania high-res audio do zastosowań prywatnych i komercyjnych, zapowiedział wprowadzenie wersji 3.4 swojego utytułowanego systemu high-res audio BluOS i platformy do zarządzania muzyką. Udostępnienie aktualizji jest zaplanowane na 16 kwietnia. Ma wprowadzić wiele udoskonaleń i nowych opcji strumieniowania muzyki.

Jeszcze łatwiejsza obsługa

Wraz z aktualizacją będziemy mogli odnaleźć ścieżki high-res podczas przeglądania zawartości serwisu Qobuz z poziomu aplikacji BluOS Controller. Obok utworów zapisanych w postaci pliku wysokiej rozdzielczości pojawi się ikona "HR", dzięki czemu korzystanie z wyszukiwarki zasobów Qobuz będzie podobne do przeglądania bibliotek w Tidalu i innych serwisach muzycznych.

Udoskonalenia zostały również wprowadzone w zakresie integracji BluOS z Roon, aby zoptymalizować kompatybilność z najnowszą wersją oprogramowania Roon 1.6.

Aktualizacja BluOS 3.4

Nowe funkcje

16 kwietnia pojawi się również wiele udoskonaleń i dodatków stworzonych z myślą o sprzętowej integracji z BluOS. Wszyscy użytkownicy BluOS będą teraz mogli nadać poszczególnym wejściom własne nazwy lub też ukryć w aplikacji nieużywane wejścia, aby uprościć listę dostępnych źródeł audio do faktycznie wykorzystywanych.

Aktualizacja BluOS 3.4

Użytkownicy urządzeń Bluesound zyskają większą stabilność parowania Bluetooth, natomiast posiadacze wzmacniacza strumieniującego BluOS NAD Masters M10 będą teraz mogli z łatwością sparować swoje urządzenia Bluetooth z wykorzystaniem technologii NFC.

Dodatkową korzyścią dla użytkowników M10 będzie aktywowanie Dirac Live i udostępnienie w aplikacji elementów sterowania wykorzystywanych do korekcji akustycznej pomieszczenia, które pojawią się po pierwszym skonfigurowaniu tej technologii przez użytkownika.

Oprogramowanie układowe do obsługi DTS:X w amplitunerach AV NAD Electronics wykorzystujących moduły MDC AM230 i AM17 zostanie powiązane z aktualizacją BluOS, aby zwiększyć wygodę użytkowania amplitunerów kina domowego obsługujących BluOS.

Użytkownicy amplitunerów AV z modułami MDC, ale nieobsługujących BluOS, powinni skontaktować się ze sprzedawcą urządzenia, aby uzyskać aktualizację lub odwiedzić stronę internetową NADelectronics.com, aby pobrać i zainstalować aktualizację we własnym zakresie.

Dostęp do nowej muzyki

BluOS 3.4 wprowadzi także wiele uaktualnień muzycznych, wliczając trzy nowe stacje Radio Paradise, które tak jak już zintegrowana podstawowa stacja Radio Paradise, będą bezpłatną usługą dołączaną do urządzeń kompatybilnych z BluOS.

Nowe stacje Radio Paradise zaoferują bezstratną jakość CD dla Mellow Mix, Rock Mix i Groovy Mix, a użytkownicy zyskają również opcję pomijania utworów. Dodatkowo, po polubieniu 100 piosenek w dowolnej stacji Radio Paradise, w menu pojawi się dodatkowa stacja "Moje ulubione" ("My Favorites"), tworząc w ten sposób swoją indywidualną stację radiową.

Aktualizacja BluOS 3.4

Użytkownicy BluOS będą mogli strumieniować lub pobierać nagrania koncertowe – wiele z nich w bezstratnych formatach – dzięki nugs.net, najnowszemu serwisowi muzycznemu dodanemu do nieustannie rozszerzającej się listy współpracujących partnerów strumieniujących.

"Potęgą BluOS jest możliwość dodawania funkcji i udoskonaleń za pośrednictwem aktualizacji takich jak ta", mówi Andrew Haines, menadżer produktu BluOS. "To ogromna wartość dla użytkowników sprzętu kompatybilnego z BluOS, zachęcająca do jego zakupu i użytkowania przez wiele lat, ponieważ produkt otrzymuje regularne aktualizacje, pozwalające zachować zgodność urządzenia z nieustannie zmieniającym się krajobrazem technicznym".

Źródło: Audio Klan

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

Z okazji 9. urodzin marki Pylon Audio salon Q21 z Pabianic przygotował 9 zestawów stereofonicznych oraz wielokanałowych, teraz do kupienia w atrakcyjnych cenach.
Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipiec to miesiąc, w którym możecie skorzystać w oferty specjalnej na zakup zestawów kolumn Monitor Audio Monitor w konfiguracji wielokanałowej. Na zakupy zaprasza salon Q21 z Pabianic.
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...