Wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H

NuPrime DAC-9H to wzmacniacz słuchawkowy z audiofilskim zbalansowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC z obsługą DSD256 i PCM384. Urządzenie właśnie wchodzi do sprzedaży.

Dodano: 12 kwiecień 2019

NuPrime DAC-9H został wyposażony we wszystkie najważniejsze zdobycze technologiczne NuPrime. Począwszy od obwodów analogowych opartych na pojedynczym niskoszumnym tranzystorem JFET, a skończywsy na przedwzmacniaczu bazującym na potencjometrze drabinkowym z 99 krokami i regulacją o 0.5 decybela. DAC-9H jest sterowany autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci głośności dla każdego źródła.

Producent zastosował w DAC-9H układ scalony NuPrime SRC IC, dzięki któremu sygnały wejściowe są upsamplowane, a następnie przekonwertowywane na docelową częstotliwość próbkowania z ultra niskim poziomem zniekształceń.

Ukłonem w stronę miłośników odtwarzania plików w wysokiej rozdzielczości jest rozwiązania, które pozwala na natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO2.1 i DoP. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe.

Sercem systemu DAC-9H jest jeden z najlepszych na świecie 32-bitowych przetworników DAC, AK4490 EQ.

Czytaj również testy z kategorii: Wzmacniacze stereo 

Wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H - front

Od modelu DAC-9 NuPrime DAC-9H odróżnia wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który dzięki mocy przekraczającej 1W jest w stanie wysterować nawet najbardziej wymagające słuchawki. Ma on dwa wyjścia - 3.5 mm oraz Pentaconn 4.4 mm. Jest to nowy, ujednolicony standard dla zbalansowanego podłączenia słuchawek, coraz częściej wykorzystywany przez producentów sprzętu.

Audiofilskiej jakości komponenty oraz zbalansowana budowa zapewniają maksymalną separację kanałów. Dopracowane obwody analogowe sprawiają, że NuPrime DAC-9 zapewnia wysoki poziom klarowności dźwięku. Co ciekawe, każde z wyjść oferuje nieco inne brzmienie.

NuPrime DAC-9 ma komplet wejść cyfrowych, co sprawia, że można je zastosować w niemal każdym systemie audio. Do naszej dyspozycji są wejścia optyczne, koaksjalne, XLR (ES/EBU), USB typu B, jest także port USB typu A, który umożliwia podłączenie dostępnego opcjonalnie modułu Bluetooth (w celu streamingu muzyki).

NuPrime DAC-9H został wyposażony w antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania). Jego obudowa jest z anodyzowanego aluminium.

Czytaj również testy urządzeń NuPrime

Wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H - złącza

Najważniejsze cechy:

• Wyjście mały jack 3.5 mm oraz 4.4 mm Pentaconn.
• Urządzenie sterowane autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci.
• Audiofilski przetwornik DAC AK4490 EQ.
• Obsługa sygnału do 384kHz / DSD256.
• Zasilacz toroidalny.
• W pełni zbalansowane przetwarzanie sygnału audio.
• Obwody wejściowe oparte na ultra nisko szumnych tranzystorach JFET.
• Przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0.5 dB z pamięcią poziomu
głośności dla każdego źródła.
• Obsługa ASIO 2.1.
• Autorskie sterowniki do systemu Windows.
• Obsługa DoP (DSD over PCM).
• Pięć wejść cyfrowych i jedno analogowe.
• Antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji.

UWAGA: Jeśli NuPrime DAC-9H ma być podłączony do innego przedwzmacniacza lub amplitunera kina domowego, należy ustawić poziom głośności na 94, co oznacza 0dB.

Urządzenie jest dostępne w kolorach czarnym lub srebrnym.

Źródło: Rafko

Podstawowe dane

  • 4 595 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

Nowa promocja w salonie audio-video Q21. Teraz możemy skorzystać z 20% zniżki na kolumny KEF serii Q.
Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima Mu-So Special Edition

Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima...

Jeden z najlepszych głośników sieciowych Naim Mu-So w wersji Special Edition teraz z bezprzewodowymi słuchawkami Focal Listen Wireless w prezencie w salonie Q21.
Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w salonie Q21

Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w...

W ofercie salonu Q21 z Pabianic pojawiły się kolumny Pylon Audio Diamond 30. Zainteresowani mogą wziąć udział w prezentacjach.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Podczas trwającej wystawy High End 2019 w Monachium debiutuje najnowszy sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390. Pro...