Wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H

NuPrime DAC-9H to wzmacniacz słuchawkowy z audiofilskim zbalansowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC z obsługą DSD256 i PCM384. Urządzenie właśnie wchodzi do sprzedaży.

Dodano: 12 kwiecień 2019

NuPrime DAC-9H został wyposażony we wszystkie najważniejsze zdobycze technologiczne NuPrime. Począwszy od obwodów analogowych opartych na pojedynczym niskoszumnym tranzystorem JFET, a skończywsy na przedwzmacniaczu bazującym na potencjometrze drabinkowym z 99 krokami i regulacją o 0.5 decybela. DAC-9H jest sterowany autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci głośności dla każdego źródła.

Producent zastosował w DAC-9H układ scalony NuPrime SRC IC, dzięki któremu sygnały wejściowe są upsamplowane, a następnie przekonwertowywane na docelową częstotliwość próbkowania z ultra niskim poziomem zniekształceń.

Ukłonem w stronę miłośników odtwarzania plików w wysokiej rozdzielczości jest rozwiązania, które pozwala na natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO2.1 i DoP. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe.

Sercem systemu DAC-9H jest jeden z najlepszych na świecie 32-bitowych przetworników DAC, AK4490 EQ.

Czytaj również testy z kategorii: Wzmacniacze stereo 

Wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H - front

Od modelu DAC-9 NuPrime DAC-9H odróżnia wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który dzięki mocy przekraczającej 1W jest w stanie wysterować nawet najbardziej wymagające słuchawki. Ma on dwa wyjścia - 3.5 mm oraz Pentaconn 4.4 mm. Jest to nowy, ujednolicony standard dla zbalansowanego podłączenia słuchawek, coraz częściej wykorzystywany przez producentów sprzętu.

Audiofilskiej jakości komponenty oraz zbalansowana budowa zapewniają maksymalną separację kanałów. Dopracowane obwody analogowe sprawiają, że NuPrime DAC-9 zapewnia wysoki poziom klarowności dźwięku. Co ciekawe, każde z wyjść oferuje nieco inne brzmienie.

NuPrime DAC-9 ma komplet wejść cyfrowych, co sprawia, że można je zastosować w niemal każdym systemie audio. Do naszej dyspozycji są wejścia optyczne, koaksjalne, XLR (ES/EBU), USB typu B, jest także port USB typu A, który umożliwia podłączenie dostępnego opcjonalnie modułu Bluetooth (w celu streamingu muzyki).

NuPrime DAC-9H został wyposażony w antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania). Jego obudowa jest z anodyzowanego aluminium.

Czytaj również testy urządzeń NuPrime

Wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H - złącza

Najważniejsze cechy:

• Wyjście mały jack 3.5 mm oraz 4.4 mm Pentaconn.
• Urządzenie sterowane autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci.
• Audiofilski przetwornik DAC AK4490 EQ.
• Obsługa sygnału do 384kHz / DSD256.
• Zasilacz toroidalny.
• W pełni zbalansowane przetwarzanie sygnału audio.
• Obwody wejściowe oparte na ultra nisko szumnych tranzystorach JFET.
• Przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0.5 dB z pamięcią poziomu
głośności dla każdego źródła.
• Obsługa ASIO 2.1.
• Autorskie sterowniki do systemu Windows.
• Obsługa DoP (DSD over PCM).
• Pięć wejść cyfrowych i jedno analogowe.
• Antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji.

UWAGA: Jeśli NuPrime DAC-9H ma być podłączony do innego przedwzmacniacza lub amplitunera kina domowego, należy ustawić poziom głośności na 94, co oznacza 0dB.

Urządzenie jest dostępne w kolorach czarnym lub srebrnym.

Źródło: Rafko

Podstawowe dane

  • 4 595 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Pabianicki salon Q21 odpalił właśnie wakacyjną wyprzedaż. W outlecie saklepu znalazły się urządzenia, które teraz kupimy znacznie taniej.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...