Wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H

NuPrime DAC-9H to wzmacniacz słuchawkowy z audiofilskim zbalansowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC z obsługą DSD256 i PCM384. Urządzenie właśnie wchodzi do sprzedaży.

Dodano: 12 kwiecień 2019

NuPrime DAC-9H został wyposażony we wszystkie najważniejsze zdobycze technologiczne NuPrime. Począwszy od obwodów analogowych opartych na pojedynczym niskoszumnym tranzystorem JFET, a skończywsy na przedwzmacniaczu bazującym na potencjometrze drabinkowym z 99 krokami i regulacją o 0.5 decybela. DAC-9H jest sterowany autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci głośności dla każdego źródła.

Producent zastosował w DAC-9H układ scalony NuPrime SRC IC, dzięki któremu sygnały wejściowe są upsamplowane, a następnie przekonwertowywane na docelową częstotliwość próbkowania z ultra niskim poziomem zniekształceń.

Ukłonem w stronę miłośników odtwarzania plików w wysokiej rozdzielczości jest rozwiązania, które pozwala na natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO2.1 i DoP. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe.

Sercem systemu DAC-9H jest jeden z najlepszych na świecie 32-bitowych przetworników DAC, AK4490 EQ.

Czytaj również testy z kategorii: Wzmacniacze stereo 

Wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H - front

Od modelu DAC-9 NuPrime DAC-9H odróżnia wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który dzięki mocy przekraczającej 1W jest w stanie wysterować nawet najbardziej wymagające słuchawki. Ma on dwa wyjścia - 3.5 mm oraz Pentaconn 4.4 mm. Jest to nowy, ujednolicony standard dla zbalansowanego podłączenia słuchawek, coraz częściej wykorzystywany przez producentów sprzętu.

Audiofilskiej jakości komponenty oraz zbalansowana budowa zapewniają maksymalną separację kanałów. Dopracowane obwody analogowe sprawiają, że NuPrime DAC-9 zapewnia wysoki poziom klarowności dźwięku. Co ciekawe, każde z wyjść oferuje nieco inne brzmienie.

NuPrime DAC-9 ma komplet wejść cyfrowych, co sprawia, że można je zastosować w niemal każdym systemie audio. Do naszej dyspozycji są wejścia optyczne, koaksjalne, XLR (ES/EBU), USB typu B, jest także port USB typu A, który umożliwia podłączenie dostępnego opcjonalnie modułu Bluetooth (w celu streamingu muzyki).

NuPrime DAC-9H został wyposażony w antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania). Jego obudowa jest z anodyzowanego aluminium.

Czytaj również testy urządzeń NuPrime

Wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H - złącza

Najważniejsze cechy:

• Wyjście mały jack 3.5 mm oraz 4.4 mm Pentaconn.
• Urządzenie sterowane autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci.
• Audiofilski przetwornik DAC AK4490 EQ.
• Obsługa sygnału do 384kHz / DSD256.
• Zasilacz toroidalny.
• W pełni zbalansowane przetwarzanie sygnału audio.
• Obwody wejściowe oparte na ultra nisko szumnych tranzystorach JFET.
• Przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0.5 dB z pamięcią poziomu
głośności dla każdego źródła.
• Obsługa ASIO 2.1.
• Autorskie sterowniki do systemu Windows.
• Obsługa DoP (DSD over PCM).
• Pięć wejść cyfrowych i jedno analogowe.
• Antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji.

UWAGA: Jeśli NuPrime DAC-9H ma być podłączony do innego przedwzmacniacza lub amplitunera kina domowego, należy ustawić poziom głośności na 94, co oznacza 0dB.

Urządzenie jest dostępne w kolorach czarnym lub srebrnym.

Źródło: Rafko

Podstawowe dane

  • 4 595 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w...

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowała ciekawą promocję dotyczącą produktów tych marek.
Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 to pierwszy model w ofercie Samsunga z technologią Acoustic Beam i trybem Gra. Do 21 kwietnia br. w wybranych sieciach sprzedaży będzie oferowany w promocyjnej cenie.
Flagowe słuchawki zamknięte Focal Stellia w salonie Q21

Flagowe słuchawki zamknięte Focal Stellia w...

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych słuchawek Focal Stellia.
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Dodano: 1 kwiecień 2019
iF World Design to jedne z największych i najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu, przyznawane od 65 lat. W tym roku HARMAN i jego zespół projektowy otrzymali aż 18 nagród za wybitne...
Zobacz także
Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych prz...