Odtwarzacz CD Exposure XM CD

Exposure opracowało nowy odtwarzacz CD, model XM CD. Jego konstrukcja i zastosowane w nim rozwiązania pochodzą wprost z modelu 2010. Co je różni? Poprzednik jest oferowany z klasycznym napędem szufladkowym.

Dodano: 17 kwiecień 2019

W Exposure XM CD zastosowano napęd, w którym płyta CD umieszczana jest od góry odtwarzacza, tak zwany top loader. Dzięki górnemu dociskowi kręcące się z dużymi prędkościami płyty nie wpadają w drgania i wibracje, co wydatnie zmniejsza liczbę błędów przy odczycie, obniża poziom hałasu i poprawia kulturę pracy, a także żywotność napędu.

Odtwarzacz jest zasilany wysokiej klasy transformatorem toroidalnym 200VA, za przetwarzanie sygnału cyfrowego na analogowy odpowiedzialny jest 24-bitowy przetwornik Burr Brown PCM 1716.

Czytaj również testy urządzeń Exposure

Odtwarzacz CD Exposure XM CD - widok z góry

Exposure XM CD ma dwie osobne sekcje zasilania - dla napędu oraz obwodów audio ze stabilizatorami. Zastosowanie referencyjnego zegara, który charakteryzuje się - jak zapewnia producent - "niezwykle wysoką precyzją taktowania", pozwoliło zminimalizować jitter. Odpowiednio zaprojektowana aluminiowa obudowa ma minimalizować rezonanse i ograniczać negatywny wpływ zewnętrznego pola elektromagnetycznego generowanego przez inne urządzenia.

Odtwarzacz CD Exposure XM CD - tylna ścianka

Na panelu czołowym znajduje się czytelny wyświetlacz, który można wyłączyć za pomocą dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania.

Źródło: Rafko

Podstawowe dane

  • 5 900 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca br.
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20...

Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny podstawkowe Klipsch B-20.
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w...

Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...