Kondycjoner GigaWatt Powerprime

Gigawatt Powerprime to pierwszy model z nowej rodziny kondycjonerów GigaWatt. Bazuje na rozwiązaniach, które będziemy spotykać w kolejnych produktach firmy.

Dodano: 18 kwiecień 2019

Wszystkie elementy urządzenia zamontowane są w nowym, sztywnym, stalowo-aluminiowym chassis o modułowej budowie, które pozwala na montaż gniazd w różnych standardach. Obudowa spoczywa na antywibracyjnych nóżkach, które izolują kondycjoner od niepożądanych wibracji pochodzących z podłoża.

Panel frontowy kondycjonera GigaWatt Powerprime został wykonany z grubego płata aluminium lotniczego, którego powierzchnia jest anodowana w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym lub srebrnym. 

Kondycjoner został wyposażony w układ sygnalizujący nieprawidłowe podłączenie urządzenia do sieci elektrycznej.

Na pokładzie jest sześć wysokiej jakości gniazd sieciowych GigaWatt G-040, których mosiężne styki zostały fabrycznie poddane procesowi srebrzenia technicznego bez udziału metali pośrednich, takich jak warstwa miedzi czy niklu, które mogłyby wprowadzać niekorzystną rezystancję szeregową i spadek napięcia. Powiększona powierzchnia styków oraz gruba warstwa srebra gwarantują pewny kontakt z bolcami wtyków. Gniazda zostały dodatkowo poddane modyfikacji kriogenicznej oraz procesowi demagnetyzowania.

GigaWatt Powerprime - rozwiązania techniczne

GigaWatt Powerprime bazuje na nowej architekturze gałęzi filtrującej typu RLC. Ochronę przeciwprzepięciową zapewnia tu zintegrowany z filtrem blok ochronny, w którym znajdują się iskierniki plazmowe oraz nowej generacji warystory UltraMOV. Elementy te współdziałając z prawidłowo wykonaną, współczesną instalacją elektryczną gwarantują kompleksową ochronę przed przepięciami i przetężeniami.

Tłumienie zakłóceń zapewnia układ filtrujący, który zbudowano m.in w oparciu o kondensatory przeciwzakłóceniowe klasy Premium oraz rdzenie filtrujące typu IP (Iron Powder). Układ filtra jest uruchamiany poprzez wewnętrzny przekaźnik typu High In-rush ze srebrnymi stykami o dużej powierzchni i zdolności przełączeniowej 4000VA.

Wszystkie elementy elektroniczne filtra są montowane srebrnym lutowiem na płytkach drukowanych (PCB) z bardzo szerokimi ścieżkami przewodzącymi z miedzi (całkowita grubość warstw przewodzących to aż 70 mikrometrów). Krótkie połączenia i bardzo duży przekrój poprzeczny ścieżek redukują rezystancję przejścia oraz znacznie podwyższają obciążalność prądową całego filtra.

Kondycjoner GigaWatt Powerprime - tylna ścianka

W urządzeniu zastosowano układ buforujący z baterią kompensacyjną GigaWatt Audio Grade, który zwiększa wydajność prądową przy obciążeniach nieliniowych, jakie stanowią np. wzmacniacze mocy oraz niweluje różnice między mocą na wejściu i wyjściu kondycjonera. Pozwala to na niemal nieograniczone możliwości impulsowe.

Okablowanie wewnętrzne jest poprowadzone firmowymi przewodami GigaWatt Powerlink z miedzi OHFC o przekroju 4 QMM. Układ połączeń w topologii gwiazdy doprowadza prąd do gniazd wyjściowych poprzez system dystrybucji prądu oparty na masywnych szynach rozdzielczych trzeciej generacji, wykonanych z polerowanych sztab z wysoko-przewodzącej miedzi (OHFC 10100 o czystości 99,995%). Duży przekrój poprzeczny każdej z szyn (30QMM), wysoka przewodność okablowania oraz topologia połączeń w gwiazdę gwarantuje równomierny i stabilny rozkład mocy na każdym gnieździe wyjściowym – niezależnie od obciążenia pozostałych wyjść kondycjonera.

GigaWatt Powerprime - wyposażenie opcjonalne

DC Offset Blocker – kondycjoner może być wyposażony w układ eliminujący niepożądaną składową stałą sieci elektrycznej. Składowa stała objawia się niesymetrycznością sinusoidy napięcia przemiennego (niesinusoidalność) i ma negatywny wpływ na pracę wszelkich urządzeń wykorzystujących transformatory. Powodując podmagnesowanie ich rdzeni, prowadzi do zwiększonej głośności pracy transformatorów (buczenie), zmniejszenia sprawności zasilaczy, a w konsekwencji do pogorszenia brzmienia. DC Blocker pozwala na skuteczne wyeliminowanie tego zjawiska, nie powodując przy tym żadnej kompresji czy jakiegokolwiek innego negatywnego wpływu na dźwięk.

Nóżki Rolling-Ball Isolation System - GigaWatt Powerprime można wyposażyć w nowy typ nóżek, ze wspomnianym mechanizmem. Jest to system antywibracyjny składający się z dwóch części (zewnętrznej i wewnętrznej) wykonanych z litego aluminium, pomiędzy którymi znajdują się dwie bieżnie z kulkami. Zadaniem układu jest zminimalizowanie ilości punktów styku nóżki, a potem obudowy kondycjonera z podłożem, co w konsekwencji przekłada się na znaczną redukcję drgań mechanicznych, które negatywnie wpływają na elementy wewnętrzne kondycjonera degradując jego brzmienie. Dodatkowym elementem izolacyjnym, na którym spoczywa cała konstrukcja, jest firmowy elastomer o grubości 5 mm.

GigaWatt Powerprime standardowo jest wyposażony w przewód zasilający LC-1 EVO o długości 1.5 m. W celu wykorzystania maksymalnego potencjału kondycjonera zalecane jest jednak zastosowanie kabla sieciowego LC-2 EVO lub LC-3 EVO.

Dane techniczne:

- Dostępne gniazda wyjściowe: EU (Schuko), US (Nema 5-20R), AU (AS/NZS 3112)
- Napięcie zasilania: 220-240 VAC 50/60 Hz lub 110-120 VAC 50/60 Hz
- Maksymalne obciążenie: 3 680 W
- Prąd maksymalny (ciągły): 16 A
- Pochłaniany udar prądowy: 22 000 A
- Wymiary (szer. x głęb. x wys.) : 440 x 310 x 95 mm
- Waga brutto: 9,50 kg

Źródło: GigaWatt

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca br.
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20...

Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny podstawkowe Klipsch B-20.
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w...

Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...