Telewizory Samsung na rok 2019

Na tegoroczną ofertę telewizorów Samsung skłąda się 19 modeli o przekątnych od 43 do 98 cali. Oprócz serii QLED 4K i 8K na polski rynek trafi także telewizor RU8000. Nie zabraknie też serii 7, w tym roku w trzech odsłonach - RU7400, RU7300 i RU7100, a także dwóch modeli telewizorów Full HD.

Dodano: 18 kwiecień 2019

Telewizory Samsung QLED TV

W ofercie Samsunga jest pięć serii QLED 4K - Q90, Q85, Q80, Q70 i Q60 - oraz QLED 8K Q950 z ekranami o przekątnej od 43 do 98 cali*. Urządzenia oferują nowe funkcjonalności i technologie:

• Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie** - zaawansowana technologia, która precyzyjnie zarządza podświetleniem, co przekłada się na intensywniejszą czerń i idealny kontrast
• Technologia kropek kwantowych Quantum Dot - zapewnia pełną paletę barw ze 100-procentowym natężeniem.
• Ultra Szeroki Kąt Widzenia*** - dzięki zmianom wprowadzonym w strukturze paneli telewizora światło równomiernie rozświetla ekran, co sprawia, że obraz widać równie dobrze z każdego miejsca na kanapie.

Tegoroczne modele QLED 4K otrzymały także procesor Quantum 4K. Jest to technologia zbliżona do tej, którą Samsung po raz pierwszy zastosował w zeszłorocznym OLED 8K. Procesor stanowi swoisty "mózg" telewizora i odpowiada m.in. za poprawę jakości obrazu w czasie rzeczywistym. Obraz skalowany jest w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji, co pozwala lepiej oddać szczegóły, kolory i zapewnia realistyczne wrażenia. Procesor jest równocześnie odpowiedzialny za poprawę jakości dźwięku.

Czytaj również: Czy 4K i UHD to to samo?

Samsung Q70

Samsung Q70

Tryb Ambient w nowej odsłonie

Nowa seria QLED to także rozszerzony Tryb Ambient****. Do naszej dyspozycji będzie teraz jeszcze więcej motywów, które wyświetlimy na - także wyłączonym - ekranie. Samsung rozpoczął ponadto współpracę ze znanymi artystami, takimi jak Tali Lennox i Scholten & Baijings. Teraz ich wyjątkowe dzieła będzie można podziwiać na telewizorach QLED właśnie w Trybie Ambient.

Modele telewizorów Samsung na 2019 rok to także design 360 stopni oraz połączenie One Invisible Connection. Telewizory będą prezentować się świetnie zarówno wisząc na ścianie przy pomocy Uchwytu Przylegającego (No-Gap), jak i stojąc na dołączonej do zestawu podstawie. Minimalistyczny pilot w tym roku dostał trzy nowe przyciski kierujące do aplikacji serwisów VOD – Netflix, Rakuten i Amazon Prime Video.

Samsung i tryb Ambient

Telewizory Samsung UHD

W tym roku najwyższa w tej kategorii seria to RU8000. Jest to propozycja szukających uniwersalnego telewizora do filmów, sportu i gier. Do wyboru są ekrany o przekątnej od 49 do 82 cali. W tym przypadku Samsung stawia na kolory - oferują rozszerzoną Dynamiczna Paleta Kolorów, HDR oraz procesor UHD, które odpowiadają za wysoką jakość każdego szczegółu i odcienie - zarówno w jasnych, jak i ciemnych scenach.

Seria RU8000, podobnie jak QLED Q60, została także zaprojektowana z myślą o fanach gier. Oferuje wiele technologii i funkcji, które odpowiadają za poprawę płynności ruchu, kolorów i czerni. Wśród nich wymienić można automatyczny tryb Gry wraz z unikalnym system poprawy płynności i ostrości obrazu Motion Plus, niski input lag oraz Freesync.

Ofertę telewizorów UHD uzupełnia seria 7, w której dostępne są modele RU7400, RU7300 i RU7100. Wśród wspólnych cech tych produktów można wymienić wysoką rozdzielczość, funkcję poprawy jakości i skalowanie do 4K. Jako najwyższy w ofercie model RU7400 oferuje Rozszerzoną Dynamiczną Paletę Kolorów, która jest w stanie odwzorować ponad miliard barw.

Samsung RU8000

Samsung RU8000

Co je łączy? Smart TV

Wszystkie tegoroczne telewizory Samsung to modele Smart TV z systemem Tizen. Mamy więc dostęp do serwisów VOD, takich jak Netflix, HBO GO, player.pl czy debiutującego w tym roku na polskim rynku Rakutena.

Wraz z nowymi telewizorami pojawiają się nowe możliwości ułatwiająca współpracę między urządzeniami. Wśród nich można wymienić funkcję zdalnego dostępu do urządzeń peryferyjnych. Pozwoli ona bezprzewodowo sterować podłączonymi do domowej sieci komputerami, laptopami, smartfonami i tabletami. Tym samym będziemy mogli zdalnie uruchamiać programy i aplikacje na telewizorze.

Wśród nowości, dzięki współpracy z firmą Apple, niebawem na telewizory Samsung trafi aplikacja Apple TV. W ten sposób będziemy mogli korzystać z już istniejącej biblioteki iTunes, a także przeglądać iTunes Store oraz kupować i wypożyczać filmy. Z kolei obsługa Apple AirPlay 2 pozwoli odtwarzać materiały z urządzeń Apple bezpośrednio na dużych ekranach telewizorów Samsung.

* QLED 8K 98 cali dostępny na zamówienie
** W modelach Q70, Q80, Q85 oraz Q90 i Q950
*** W modelach, Q80,Q85, Q90, Q950
**** Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w Trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: designu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca br.
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20...

Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny podstawkowe Klipsch B-20.
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w...

Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...