Samsung QLED Q90 już w sprzedaży

QLED Q90 to najwyższy model z oferty telewizorów 4K firmy Samsung na ten rok. Niedawno trafił do sprzedaży. Jego przekątne to 55, 65 i 75 cali.

Dodano: 7 maj 2019

Nowy flagowiec oferuje ponad miliard odcieni barw ze 100-procenotowym natężeniem kolorów. Taki poziom odwzorowania jest zasługą m.in. kropek kwantowych (Quantum Dot). Jednak w modelu Q90 Samsung wprowadził nowe rozwiązania, które znacząco mają wpływać na wrażenia z oglądania. Wśród nich jest perfekcyjny kontrast 4K, który osiągnięto dzięki Bezpośredniemu Strefowemu Podświetleniu. Ta zaawansowana technologia precyzyjnie zarządza kontrastem i czernią, dopasowując ich poziom tak, aby uzyskać jak najlepszy obraz. Dzięki temu czerń jest intensywniejsza, a w ciemnych scenach widać więcej szczegółów.

Dzięki Quantum HDR 2000 głębia ma być większa, a nawet najmniejsze detale widoczne. Certyfikowany standard HDR10+ sprawia zaś, że każda scena filmu ma być oddana tak, jak chciał reżyser. Jest to możliwe poprzez zwiększenie jasności scen jasnych i większą głębię ciemnych barw.

Telewizor Samsung QLED Q90

Samsung QLED 90 i procesor Quantum 4K

Sercem telewizora Samsung QLED Q90 jest nowy Procesor Quantum 4K, który poprawia obraz w czasie rzeczywistym. Wykorzystuje sztuczną inteligencję, dzięki której możliwe jest Inteligentne Skalowanie Obrazu do 4K*. W praktyce oznacza to, że filmy w niższej rozdzielczości można będzie obejrzeć w jakości bliskiej 4K.

Telewizor oferuje ponadto ultra szeroki kąt widzenia. Wykorzystano tu dwie nowe warstwy ekranu: koncentrującą i rozpraszającą światło równomiernie. Teraz nie ma już znaczenia, które miejsce na kanapie uda się zająć, bo każde jest równie dobre.

Procesor Quantum 4K

Samusng QLED Q90 - design

Samusng QLED Q90 jest smukły i płaski, ma bezramkowy ekran oraz zaprojektowaną na nowo podstawę. Jednak najciekawszą cechą jest Tryb Ambient, dzięki któremu możemy dopasować telewizor do wnętrza i przekształcić czarny ekran w stylowy dodatek. W tym roku do wyboru jest jeszcze więcej opcji i trybów wyświetlania, a wśród nich m.in. nowe motywy dekoracyjne.

Firma Samsung nawiązała także współpracę ze znanymi artystami, a ich dzieła będą teraz mogły zdobić ekran telewizora. Q90 został wyposażony w czujnik regulacji oświetlenia dostępny w Trybie Ambient, który automatycznie dobierze jasność wyświetlanego obrazu do warunków w pomieszczeniu.

Korzystając z połączenia Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem do telewizora można podłączyć pozostałe urządzenia**, eliminując zbędną plątaninę kabli. Dopełnienie stanowi Uchwyt Przylegający***, dzięki któremu można powiesić telewizor na ścianie niczym obraz.

Samusng QLED Q90 - tryb Ambient

Samusng QLED Q90 - Smart TV

Pilot telewizora w tym roku otrzymał trzy przyciski kierujące bezpośrednio do serwisów VOD – Netflix, Rakuten i Amazon Prime Video. Jeśli już mowa o serwisach VOD należałoby wspomnieć, że fani filmów i seriali znajdą tu najpopularniejsze aplikacje. System Tizen ułatwia dopasowanie podręcznego menu do preferencji użytkownika i pomaga ułożyć aplikacje według potrzeb. A aplikacji jest sporo - HBO GO, Netflix, Amazon Prime Video, Rakuten, player.pl, YouTube, Cineman. Już niebawem widzowie będą mogli za pośrednictwem telewizora korzystać z aplikacji Apple TV.

Samusng QLED Q90

* Efekty skalowania mogą się różnić w zależności od materiału wejściowego.
** Za pośrednictwem One Connect.
*** Dostępny jako dodatkowe akcesorium.

Źródło: Samsung

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Pabianicki salon Q21 odpalił właśnie wakacyjną wyprzedaż. W outlecie saklepu znalazły się urządzenia, które teraz kupimy znacznie taniej.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...