Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Podczas trwającej wystawy High End 2019 w Monachium debiutuje najnowszy sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390. Projektanci ochrzcili go mianem "Robin Hood", ponieważ wykorzystuje wiele rozwiązań z referencyjnej konstrukcji H590, ale dzięki swojej niższej cenie stał się dostępny dla większej liczby audiofilów.

Dodano: 10 maj 2019

Hegel H390 pozwala korzystać ze Spotify, Apple AirPlay i Roon. Funkcje można też aktualizować, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości możliwości H390 wzbogacą się o obsługę AirPlay 2, Control4 SDDP, itd.

Hegel H390 i sekcja wzmacniacza SoundEngine 2

Sercem Hegla H390 jest opatentowana sekcja wzmacniacza SoundEngine 2. Pod wieloma względami SoundEngine 2 działa podobnie do słuchawek z redukcją hałasu. Wewnętrzny komputer próbkuje sygnał docierający do wzmacniacza i porównuje go z sygnałem wyjściowym. Następnie komputer odejmuje różnicę (zniekształcenia) i dodaje ją do muzyki, ale w odwrotnej fazie. W efekcie, bez żadnego opóźnienia, SoundEngine eliminuje niemal wszystkie błędy generowane przez wzmacniacz, dostarczając użytkownikowi najbardziej naturalne brzmienie, jakie można uzyskać.

Urządzenie udostępnia również sekcję cyfrową, która podobnie jak analogowa, została zaprojektowana całkowicie od podstaw. Niezależnie od rodzaju sygnału lub wejścia sygnał muzyczny pozostaje niezmieniony. Projektanci z firmy Hegel nazywają to przetwornikiem C/A "bit perfect".

Autorskie zegary cyfrowe śledzą ponadto częstotliwość próbkowania muzyki i dopasowują się, gdy wykryją plik w niskiej rozdzielczości. Rezultatem jest m.in. dużo naturalniejszy i "analogowy" dźwięk i realizm brzmienia.

Czytaj również testy urządzeń Hegel

Hegel H390 - front

Hegel H390 - co nowego?

W porównaniu ze swoim poprzednikiem, Hegel H390 wyróżnia się całkowicie przeprojektowaną konstrukcją - nowe są m.in. wszystkie płytki drukowane, a zastosowany w urządzeniu przetwornik C/A jest zmodyfikowaną wersją układu stosowanego w H590. W efekcie - jak zapewnia producent - najnowszy Hegel brzmi inaczej niż jego poprzednik - gra płynniej, zbliżając się dźwiękowo do poziomu dotychczas zarezerwowanego dla modelu H590.

Jedną z kluczowych nowości, jakie zastosowano w konstrukcji H390, jest powiązanie wszystkich wejść cyfrowych z układem DSP USB. Pozwala to na obsługę plików MQA i DSD poprzez złącze S/PDIF, a dodatkowo jeszcze bardziej redukuje jitter. Ponadto do specjalnych funkcji urządzenia należą m.in.: możliwość ustawienia początkowego i maksymalnego poziomu głośności, możliwość zaktualizowania oprogramowania i sterowania poprzez IP, a także możliwość skonfigurowania wszystkich wejść jako wejścia stałopoziomowe.

Czytaj również testy z kategorii: Wzmacniacze

Hegel H390 - front

Wygodę użytkowania modelu H390 zwiększa funkcja USB Volume, którą użytkownik aktywuje z poziomu menu. Dzięki niej głośnością wzmacniacza można sterować poprzez urządzenie podłączone do portu USB. Podobne rozwiązanie znajdziemy także w referencyjnym H590. Ponadto H390 wyróżnia się zwiększonym poziomem wzmocnienia na wyjściu liniowym.

Chociaż wzmacniacze Hegel mają wysokie wzmocnienie, to część użytkowników sygnalizowała trudności ze zintegrowaniem tych urządzeń z niektórymi subwooferami. Dlatego też w swojej najnowszej konstrukcji projektanci zastosowali jeszcze wyższe wzmocnienie na wyjściu Pre.

Hegel H390 - złącza i parametry

Hegel H390 może pochwalić się także doskonałymi parametrami technicznymi i dużą liczbą złączy. Dostarcza moc 2 x 250 W przy obciążeniu 8 Ω i jest wyposażony w wejście BNC (1), cyfrowe wejście koncentryczne (1), cyfrowe wejścia optyczne (3), port USB, wejście sieciowe, a także parę wejść zbalansowanych XLR i dwie pary analogowych wejść RCA. Obsługiwane pasmo przenoszenia rozciąga się od 5 Hz do 180 kHz.

Hegel H390 - złącza

Źródło: Audio Klan

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca br.
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20...

Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny podstawkowe Klipsch B-20.
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w...

Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...