Kolumna podstawkowa Magico A1

Magico rozszerza swoją serię A o trzy nowe konstrukcje – referencyjnej jakości podstawkową kolumnę głośnikową A1,  głośnik centralny ACC i subwoofer ASUB. Wraz z obecnym już na rynku wolnostojącym A3 możemy teraz stworzyć zestaw kina domowego. 

Dodano: 27 maj 2019

Model A1 poszerza serię A. Wykorzystuje berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu oraz zwrotnicę eliptyczną Magico. Jego zamknięta obudowa jest aluminium klasy lotniczej o grubości 9,5 mm, dostępna w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu. Przetestowano ją podczas symulacji przeprowadzanych przy użyciu najnowszego oprogramowania FEA oraz podczas obiektywnych pomiarów sztywności i stabilności.

W kolumnach zastosowano innowacyjną technikę wewnętrznych wzmocnień w połączeniu z zaawansowanymi materiałami tłumiącymi. Zapewnia to sztywność całej konstrukcji, chroniąc ją przed niepożądanym rezonansem mechanicznym.

Magico M1 jest wyposażona w taki sam głośnik wysokotonowy jak model A3. Jest wyposażona w zoptymalizowaną 28-milimetrową kopułkę z membraną z czystego berylu. Tweeter bazuje na sztandarowej platformie konstrukcyjnej i geometrii referencyjnej serii M.

Specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy został zamknięty w udoskonalonej tylnej komorze, wypełnionej materiałami tłumiącymi najnowszej generacji. Rozwiązanie to ma gwarantować ultraniskie zniekształcenia, wyższą moc, niesamowitą dynamikę i szerszy liniowy ruch cewki.

Czytaj również:

Głośnik centralny Magico ACC

Magico ASUB - referencyjny subwoofer aktywny

Magico M1 - głośnik  średnio-niskotonowy

Magico M1 ma także nowo opracowany 165-milimetrowy głośnik średnio-niskotonowy wyposażony w membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG, zapewniając optymalny stosunek sztywności do wagi i doskonały współczynnik tłumienia. Rama przetwornika została zaprojektowana, sprawdzona i przetestowana pod kątem najlepszego połączenia sztywności i tłumienia.

Minimalny wpływ akustyczny uzyskano dzięki zredukowaniu wibracji i zmaksymalizowaniu przepływu powietrza. Układ napędowy wykorzystuje magnesy, które gwarantują stabilne pole magnetyczne w całym zakresie ruchu 39-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem.

Średnio-niskotonowy przetwornik A1 został zoptymalizowany pod kątem minimalnych zniekształceń muzycznych, zarówno w odniesieniu do częstotliwości, jak i domeny czasowej, przy użyciu najnowszej analizy elementów skończonych, która symuluje zachowania akustyczne, mechaniczne, elektromagnetyczne i termiczne.

Magico M1 - zwrotnica

Przetworniki Magico A1 są zintegrowane akustycznie przy użyciu autorskiej eliptycznej zwrotnicy symetrycznej Magico, która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. 2-drożna zwrotnica wykorzystuje filtr Linkwitza-Rileya 24 dB na oktawę, który zwiększa do maksimum pasmo przenoszenia przy jednoczesnym zachowaniu liniowości i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

Czytaj również test kolumn Magico S5

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby...

Salon Q21 z Pabianic organizuje kolejne ciekawe prezentacje - tym razem zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor.
Odsłuchy w salonie Q21: Vincent DAC-7

Odsłuchy w salonie Q21: Vincent DAC-7

Już niebawem fani marki Vincent będą mogli przetestować w pabianickim salonie Q21 najnowszy przetwornik cyfrowo/analogowy tej marki, a mianowicie DAC-7.
Gramofon Pro-Ject Essential III George Harrison w wiosennej, niższej cenie

Gramofon Pro-Ject Essential III George Harrison...

Kolejna cenowa okazja w pabianickim salonie audio-video Q21. Limitowana wersja gramofonu Pro-Ject Essential III George Harrison w salonie Q21 teraz w wiosennej cenie 1450 zł.
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so zrobił furorę. Oryginalne urządzenie zawiera odtwarzacz strumieniowy, wzmacniacz i komplet głośników, ale prz...