Odtwarzacz Hi-Tec FiiO M11

Odtwarzacz FiiO M11 to najmłodsze dziecko chińskiego producenta, wyposażony w wiele ciekawych rozwiązań i najnowocześniejszych technologii. Jego sercem jest sześciordzeniowy procesor Samsung Exynos 7872 SoC.

Dodano: 18 czerwiec 2019

Wewnątrz M11 znajdują się dwa układy DAC AKM AK4493 odpowiedzialne za dekodowanie muzyki, które w porównaniu ze swoim poprzednikiem mają oferować jeszcze lepszą dynamikę i jakość dźwięku przy jednocześnie mniejszych szumach i zniekształceniach. A to również dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego wzmacniacza operacyjnego: OPA926. Urządzenie oferuje 3 GB pamięci RAM.

FiiO M11 jest wyposażony w wyjścia zbalansowane 2,5 mm, 4,4 mm, jest też wyjście pojedyncze 3,5 mm. Korzystając z M11 nie ma więc potrzeby stosowania kłopotliwych przejściówek - wystarczy podłączyć swoje słuchawki do odpowiedniego gniazda.

W FiiO M11 zastosowano technologie szybkiego ładowania: Quick Charge 2.0 i MediaTek Pump Express, pozwalające na pełne naładowanie akumulatora w zaledwie 2,5 godziny. Ogniwo o pojemności 3800 mAh umożliwia do 13 godzin odtwarzania muzyki non stop, a po przejściu w tryb uśpienia może pozostawać w gotowości przez ponad 1200 godzin.

Odtwarzacz Hi-Tec FiiO M11

Dzięki obsłudze Bluetooth 4.2, FiiO M11 może dwustronnie przesyłać formaty takie jak: SBC / aptX / aptX HD / LDAC / LHDC. Wysokowydajny Bluetooth zapewnia transmisję danych na większym obszarze i z większą mocą. Może również przekazywać dowolne odebrane sygnały Bluetooth przez wyjście koaksjalne do zewnętrznego dekodera.

Dzięki zastosowaniu dwuzakresowego Wi-Fi, uzyskujemy większą siłę sygnału, a także szybsze i bardziej stabilne połączenia - zwłaszcza w przypadku korzystania z Wi-Fi w paśmie 5GHz, które unika zakłóceń Bluetooth 2,4GHz. Ma to niebagatelne znaczenie, jeśli korzystamy ze streamingu muzyki.

Mimo że FiiO M11 oferuje dwa sloty na karty potrafiące obsłużyć 2TB danych każda, mamy możliwość odtwarzania muzyki zgromadzonej na innych nośnikach przez DLNA komputera, NAS, lub przez AirPlay dla urządzeń z systemem iOS. Muzykę można przenosić do FiiO M11 poprzez Wi-Fi - bezpośrednio z przeglądarki komputera lub smartfona bez konieczności podłączania odtwarzacza do komputera za pomocą kabla USB.

Odtwarzacz Hi-Tec FiiO M11

FiiO M11 potrafi obsługiwać wysyłanie wielu różnych formatów poprzez jego złącze USB, w tym DSD128, DoP / D2P i natywne tryby DSD. Wystarczy podłączyć FiiO M11 do zewnętrznego dekodera. Dodatkowo dzięki wielofunkcyjnemu koaksjalnemu gniazdu wyjściowemu, można podłączyć FiiO M11 do różnych głośników zewnętrznych, wzmacniaczy i dekoderów - cyfrowo bez analogowych zakłóceń.

Dzięki funkcji All To DSD, wszelkie sygnały audio PCM zostaną przekonwertowane do formatu DSD podczas procesu konwersji cyfrowo-analogowej. Ponadto, jakiekolwiek dźwięki odtwarzane przez aplikacje "3rd party" również przechodzą przez funkcję ALL TO DSD.

M11 posiada specjalnie dostosowaną wersję Androida 7.0 z wysoce zoptymalizowaną architekturą oprogramowania audio, która omija SRC dla obsługi i przekazania prawdziwie bezstratnego dźwięku. Dodatkowo możemy oczywiście zainstalować praktycznie dowolne aplikacje zgodne z Androidem.

Źródło: MIP

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

Z okazji 9. urodzin marki Pylon Audio salon Q21 z Pabianic przygotował 9 zestawów stereofonicznych oraz wielokanałowych, teraz do kupienia w atrakcyjnych cenach.
Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipiec to miesiąc, w którym możecie skorzystać w oferty specjalnej na zakup zestawów kolumn Monitor Audio Monitor w konfiguracji wielokanałowej. Na zakupy zaprasza salon Q21 z Pabianic.
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...