Amplituner sieciowy Denon DRA-800H

Denon przedstawił swój pierwszy stereofoniczny amplituner z funkcjami sieciowymi, z bezprzewodowym streamingiem muzyki i niemal nieograniczonymi możliwościami łączności.

Dodano: 18 czerwiec 2019

W DRA-800H Denon wykorzystał technologie stosowane w amplitunerach AV, oferując połączenie dwukanałowego odsłuchu wraz z zaawansowaną funkcjonalnością, jak rozdzielczość wideo 4K Ultra HD oraz HDMI ARC. Urządzenie jest wyposażone w tunery radiowe FM / DAB+, wejście Phono, moduł Wi-Fi i wiele wejść cyfrowych, w tym HDMI.

Amplituner bezproblemowo integruje się z każdym telewizorem, muzycznym serwisem streamingowym, asystentem sterowania głosowego i dowolnym inteligentnym urządzeniem multimedialnym.

W DRA-800H wykorzystano niestandardowe rezystory autorskiej konstrukcji i kondensatory klasy audiofilskiej. Dzięki zastosowaniu transformatora z uzwojeniem z miedzi beztlenowej (OFC), który zapewnia lepszą jakość dźwięku, Denon DRA-800H dostarcza moc 100 W na kanał (8 omów, 20 Hz - 20 kHz, THD: 0,08%, 2 kanały). Za sprawą podwójnego układu DAC-a i ściśle wyselekcjonowanym komponentom, sekcja przedwzmacniacza ma skutecznie redukować niepożądane zakłócenia sygnału a tym samym pozwala osiągać wyższą jakość dźwięku.

Czytaj również testy urządzeń Denon

Amplituner sieciowy Denon DRA-800H - front i pilot zdalnego sterowania

Denon DRA-800H - obsługiwane pliki

Denon DRA-800H ma zapewniać prawidłowe wysterowanie wielu kolumn podłogowych i głośników podstawkowych o niskiej impedancji. Wykorzystując 32-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe AKM AK4458, umożliwia dekodowanie sygnałów wysokiej rozdzielczości z wielu bezstratnych formatów plików, w tym ALAC, FLAC i WAV do 24 bitów/196 kHz. Jest również kompatybilny z plikami DSD 2,8/5,6 MHz (DSD to format kodowania audio SACD). Zapewnia odtwarzanie muzyki z pamięci masowych i odtwarzaczy sieciowych przez umieszczony na przednim panelu port USB. DRA-800H obsługuje również inne typy plików, takie jak MP3 i WMA.

Amplituner sieciowy Denon DRA-800H - tylna ścianka

Denon DRA-800H - sekcja wideo HDMI

Denon DRA-800H oferuje pięć wejść i jedno wyjście HDMI, które obsługują pełną rozdzielczość wideo 4K Ultra HD 60Hz, 4:4:4 Pure Color sub sampling, High Dynamic Range (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG), wideo 3D oraz BT.2020 dla zapewnienia wyjątkowych kolorów, przejrzystości i kontrastu.

Przetwarzanie HDCP 2.3 jest dostępne we wszystkich portach HDMI, umożliwiając korzystanie z zawartości chronionej przed kopiowaniem. Kanał zwrotny audio HDMI (ARC) umożliwia również transmisję dźwięku bezpośrednio ze Smart TV do amplitunera za pośrednictwem pojedynczego kabla HDMI.

Amplituner sieciowy Denon DRA-800H - wnętrze

Denon DRA-800H - streaming i sterowanie głosowe

Technologia HEOS umożliwia bezproblemowy, bezprzewodowy streaming muzyki w wielu pomieszczeniach do kompatybilnych komponentów HEOS z czołowych serwisów streamingowych online, takich jak Spotify, Deezer, Amazon Music, radio internetowe TuneIn, Sound Cloud, Tidal i wielu innych.

DRA-800H jest kompatybilny z asystentami głosowymi Amazon Alexa*, Google Assistant* oraz Apple Siri*. Amazon Alexa można wykorzystywać do wykonywania różnych poleceń, w tym przełączania wejść dla różnych odtwarzaczy multimedialnych. Google Assistant i Apple Siri mogą zaś być używane do regulacji głośności, przechodzenia do następnego utworu oraz obsługi wielu innych funkcjonalności.

Amplituner sieciowy Denon DRA-800H

*Sterowanie głosowe jest dostępne w wybranych krajach i językach.

DRA-800H będzie dostępny w sprzedaży w lipcu u autoryzowanych dealerów Denon. Kupimy go w dwóch kolorach - czarnym lub srebrnym.

Źródło: Horn Distribution

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

Z okazji 9. urodzin marki Pylon Audio salon Q21 z Pabianic przygotował 9 zestawów stereofonicznych oraz wielokanałowych, teraz do kupienia w atrakcyjnych cenach.
Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipiec to miesiąc, w którym możecie skorzystać w oferty specjalnej na zakup zestawów kolumn Monitor Audio Monitor w konfiguracji wielokanałowej. Na zakupy zaprasza salon Q21 z Pabianic.
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...