Cambridge Audio i nowa seria AX

Firma Cambridge Audio wprowadziła właśnie do sprzedaży nową, najtańszą serię AX, zastępującą serię Topaz. Zaprojektowana w Wielkiej Brytanii przez jej inżynierów korzysta z innowacyjnych technik z wyższych serii CX oraz Edge.

Dodano: 28 czerwiec 2019

Seria dzieli się na cztery poziomy: '25', '35', '85' i '100'. W skład serii '25' wchodzi wzmacniacz zintegrowany AXA25 oraz odtwarzacz Compact Disc AXC25, następnie mamy wzmacniacz zintegrowany AXA35 i odtwarzacz Compact Disc AXC35, a na samej górze są dwa amplitunery stereofoniczne - AXR85 i AXR100.

Wzmacniacze zintegrowane Cambridge Audio AXA25 i AXA35

Wzmacniacze zintegrowane Cambridge Audio AXA25 i Cambridge Audio AXA35 mają moc wyjściową 25 i 35 W (przy 8 Ω), cztery wejścia analogowe i wyjście do nagrywania. W modelu AXA35 dostajemy dodatkowo wejście Aux z przodu, wejście gramofonowe MM oraz wyjście słuchawkowe. W odróżnieniu od AXA25 ma on biały wyświetlacz.

Urządzenia są dobrze wyposażone i możemy regulować w nich ilość wysokich i niskich tonów, a także balans między kanałami. Zadbano tu o niskie zużycie mocy, ponieważ w trybie standby pobierają poniżej 0,5 W.

Czytaj również testy wzmacniaczy Cambridge Audio

Cambridge Audio AXA 25 i AXC25

Odtwarzacze Compact Disc AXC25 i AXC35

Odtwarzacze Cambridge Audio AXC25 i Cambridge Audio AXC35 mają klasyczne szuflady na płyty i nie korzystają z popularnych na tym poziomie cenowym napędów szczelinowych. Ich transporty zostały zoptymalizowane do pracy z płytami CD-DA (Compact Disc).

Obydwa urządzenia odtwarzają muzykę w trybie "gapless", to znaczy bez przerw, co przyda się, na przykład, przy słuchaniu koncertów, są także kompatybilne z płytami CD-R z plikami WMA i mp3.

Odtwarzacze są wyposażone w pojedyncze wyjście analogowe RCA, biały wyświetlacz i pilot zdalnego sterowania. Podobnie, jak w przypadku wzmacniaczy, zadbano w nich o niskie zużycie mocy, ponieważ w trybie standby pobierają poniżej 0,5 W. Model AXA35 otrzymał dodatkowo wyjście cyfrowe RCA.

Czytaj również testy odtwarzaczy CD Cambridge Audio

Cambridge Audio AXC35 i AXC35

Cambridge Audio AXC35 i AXC35

Amplitunery stereofoniczne AXR85 i AXA100

Amplitunery Cambridge Audio AXR85 i Cambridge Audio AXA100 oferują wysoką moc wyjściową - 2 x 85 W/8 Ω dla AXA85 oraz 2 x 100 W/8 Ω dla AXA100. Mają po trzy wejścia analogowe RCA oraz dodatkowe wejście Aux 3,5 mm (mini-jack) na przedniej ściance. Są również wyjścia dla subwoofera oraz dla słuchawek.

Do naszej dyspozycji są też przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładki typu MM oraz odbiornik Bluetooth, pozwalający na przesył do nich sygnału laptopa lub smartfona. Wbudowane odbiorniki AM/FM z RDS pozwalają słuchać radia. Stacje radiowe można zapisać w 30 presetach.

Czytaj również test amplitunera stereo Cambridge Audio Topaz SR20

Amplituner Cambridge Audio AXR85

Amplituner Cambridge Audio AXR85

Obydwa urządzenia są bardzo dobrze wyposażone. Do dyspozycji mamy regulację barwy dźwięku i balans między kanałami, a także czytelny również wyświetlacz. Model AXA100 daje jeszcze więcej możliwości, ponieważ wyposażono go w przetwornik cyfrowo-analogowy z dwoma wejściami optycznymi i jednym koaksjalnym (RCA).

Wszystkie urządzenia nowej serii AX mają przeprojektowane obudowy i nowy wygląd, inspirowany systemami z serii CX, w której nóżki są niewidoczne. Są w jednym kolorze - Lunar Grey (front i gałki). Góra i boki są w kolorze czarnym.

Amplituner Cambridge Audio AXR100

Amplituner Cambridge Audio AXR100

Źródło: Audio Center Poland

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

Z okazji 9. urodzin marki Pylon Audio salon Q21 z Pabianic przygotował 9 zestawów stereofonicznych oraz wielokanałowych, teraz do kupienia w atrakcyjnych cenach.
Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipiec to miesiąc, w którym możecie skorzystać w oferty specjalnej na zakup zestawów kolumn Monitor Audio Monitor w konfiguracji wielokanałowej. Na zakupy zaprasza salon Q21 z Pabianic.
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...