Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany wokół końcówek mocy pracujących w klasie G.

Dodano: 4 lipiec 2019

Wśród zalet A30 należy wymienić łączność bezprzewodową i możliwość łatwej integracji w systemach typu "custom". Znajdziemy w nim również topowy system korekcji akustyki pomieszczenia Diract Live, który pomoże wydobyć z urządzenia wszystko to, co najlepsze, także w pomieszczeniach o trudnej akustyce.

Czytaj również testy wzmacniaczy Arcam

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30 - front

Arcam SA30 - moc i złącza

Arcam SA30 może się pochwalić mocą na poziomie 120 W przy 8 Ω i aż 220 W przy 4 Ω. To, w skrócie, wzmacniacz hybrydowy - przy niewysokich mocach pracuje w klasie A, kiedy to pojedynczy zasilacz działa na pełnych obrotach, a przy wyższym poborze prądu włącza się dodatkowy zasilacz, który zapewnia odpowiednie wysterowanie kolumn przy wysokiej amplitudzie sygnału.

Przy tym poziomie dźwięku możemy połączyć SA30 z tyloma źródłami, ile nam przyjdzie do głowy. Wśród jego pięciu wejść analogowych jest wejście gramofonowe MM/MC, co oznacza, że urządzenie jest gotowe do odtwarzania płyt gramofonowych. Do dyspozycji mamy ponadto cztery wejścia cyfrowe.

Czytaj również: Jakie są i czym się charakteryzują klasy pracy wzmacniacza?

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam A30 dekoduje MQA (Master Quality Authenticated) - format plików dostępny w serwisie streamingowym TIDAL Master, przyjmuje ponadto sygnał audio z urządzeń cyfrowych wyposażonych w Roona. Jego sekcja DAC jest wyposażona w 32-bitowy przetwornik ESS Sabre ESS9038.

Arcam SA30 i łączność bezprzewodowa

Arcam SA30 zapewnia również łączność bezprzewodową. Jest kompatybilny z AirPlay2, UPnP, streamerami i urządzeniami wyposażonymi w Chromecast. Oferuje wejście HDMI ARC (Audio Return Channel), zatem idealnie nadaje się do współpracy z odbiornikiem TV. Profesjonaliści zajmujący się instalacjami "custom" będą zadowoleni z obecności kompletu łączy sterujących i kompatybilności z systemami Control4 i Crestron.

Technologiczne fajerwerki obejmują również Direct Live - rozwiązanie pozwalające na korekcję akustyki pomieszczenia. Oprogramowanie to obejmuje zaawansowaną analizę kolumn i pokoju odsłuchowego, a także optymalizację dźwięku, zdejmując z niego podkolorowania.

Czytaj również: Co to są wzmacniacze hybrydowe?

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30 - wnętrze

Dane techniczne:

- Moc ciągła (RMS): 120 W/8 Ω, 220 W/4 Ω
- Typ: Tranzystorowy
- Klasa wzmacniacza: G
- Przetwornik DAC: ESS Sabre ESS9038
- Wbudowany DAC: tak
- Przedwzmacniacz gramofonowy: tak MM/MC
- AirPlay: tak
- Wejście USB: tak
- Wejście optyczne: x2
- Wejścia koaksjalne: x2
- Wejścia RCA liniowe: x3
- Wejście AUX liniowe: 3,5 mm (mini-jack)
- Wyjście liniowe: 3,5 mm (mini-jack)
- Wyjście z przedwzmacniacza: RCA
- Wyjście słuchawkowe: 3,5 mm (mini-jack) - Inne złącza: RS232C

Źródło: Audio Center Poland

Podstawowe dane

  • 9 990 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Amplitunery Cambridge Audio AXR w zestawach promocyjnych w salonie Q21

Amplitunery Cambridge Audio AXR w zestawach...

Salon Q21 przygotował dla swoich klientów kolejną promocyjną ofertę. Tym razem w atrakcyjnych cenach znalazły się zestawy stereo.
Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...