Druga generacja kabli Wireworld Ethernet serii 8

Wireworld wprowadza do sprzedaży drugą generację kabli Ethernet. Nowa seria 8 ma gęstszy, trójwarstwowy ekran i jeszcze lepszy dielektryk o nazwie Composilex 3.

Dodano: 11 lipiec 2019

"Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wiele detali jest traconych w ich kablach ethernetowych, dopóki nie porównają dźwięku sieci Ethernet z dźwiękiem z wewnętrznego dysku twardego lub z pendrajwa. To kable, które izolują szumy sieci Ethernet minimalizując straty i gwarantując jakość dźwięku, która jest porównywalna z uzyskiwaną z lokalnego dysku SSD" - powiedział David Saltz, właściciel i główny konstruktor Wireworld.

Opatentowana budowa "Tite-Shield" pozwala na prowadzenie kabli równolegle do siebie, a każda z czterech par jest oddzielona od pozostałych przez gęsty potrójny ekran. Ta konstrukcja jest tak efektywna w izolacji od szumów, że wymiana klasycznego kabla ethernetowego na jeden z kabli Wireworlda prowadzi do skokowej poprawy jakości dźwięku - zapewnia producent.

Czytaj również: Nowe kable Wireworld Series 8

Druga generacja kabli Wireworld Ethernet serii 8

W Serii 8 wprowadzono poprawki w dwóch ważnych elementach. Zwiększono gęstość potrójnego ekranu, co zminimalizowało zarówno interakcje pomiędzy sąsiadującymi z sobą wiązkami kabli, jak i wpływ zewnętrznych zakłóceń. Odsłuch w kontrolowanych warunkach pokazał jednak, że generowany przez same kable szum tryboelektryczny maskuje wciąż zbyt wiele detali muzycznych. Poradzono sobie z tym, wymieniając starszy typ izolacji Composilex 2 na nowszy Composilex 3.

W nowej serii znajdziemy trzy kable różniące się jedynie materiałem użytym na przewodniki. Wireworld Chroma 8 w żółtym kolorze jest wykonany z miedzi beztlenowej, Wireworld Starlight 8 w kolorze czerwonym ze srebrzonej miedzi OFC, z kolei Wireworld Platinum 8 w srebrnej koszulce zewnętrznej korzysta z najlepszych przewodników, jakie wynaleziono, czyli srebra wykonywanego w technologii Ohno Continuous Cast o czystości 7N (99,99999%).

Źródło: Audio Center Poland

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Amplitunery Cambridge Audio AXR w zestawach promocyjnych w salonie Q21

Amplitunery Cambridge Audio AXR w zestawach...

Salon Q21 przygotował dla swoich klientów kolejną promocyjną ofertę. Tym razem w atrakcyjnych cenach znalazły się zestawy stereo.
Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...