Druga generacja kabli Wireworld Ethernet serii 8

Wireworld wprowadza do sprzedaży drugą generację kabli Ethernet. Nowa seria 8 ma gęstszy, trójwarstwowy ekran i jeszcze lepszy dielektryk o nazwie Composilex 3.

Dodano: 11 lipiec 2019

"Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wiele detali jest traconych w ich kablach ethernetowych, dopóki nie porównają dźwięku sieci Ethernet z dźwiękiem z wewnętrznego dysku twardego lub z pendrajwa. To kable, które izolują szumy sieci Ethernet minimalizując straty i gwarantując jakość dźwięku, która jest porównywalna z uzyskiwaną z lokalnego dysku SSD" - powiedział David Saltz, właściciel i główny konstruktor Wireworld.

Opatentowana budowa "Tite-Shield" pozwala na prowadzenie kabli równolegle do siebie, a każda z czterech par jest oddzielona od pozostałych przez gęsty potrójny ekran. Ta konstrukcja jest tak efektywna w izolacji od szumów, że wymiana klasycznego kabla ethernetowego na jeden z kabli Wireworlda prowadzi do skokowej poprawy jakości dźwięku - zapewnia producent.

Czytaj również: Nowe kable Wireworld Series 8

Druga generacja kabli Wireworld Ethernet serii 8

W Serii 8 wprowadzono poprawki w dwóch ważnych elementach. Zwiększono gęstość potrójnego ekranu, co zminimalizowało zarówno interakcje pomiędzy sąsiadującymi z sobą wiązkami kabli, jak i wpływ zewnętrznych zakłóceń. Odsłuch w kontrolowanych warunkach pokazał jednak, że generowany przez same kable szum tryboelektryczny maskuje wciąż zbyt wiele detali muzycznych. Poradzono sobie z tym, wymieniając starszy typ izolacji Composilex 2 na nowszy Composilex 3.

W nowej serii znajdziemy trzy kable różniące się jedynie materiałem użytym na przewodniki. Wireworld Chroma 8 w żółtym kolorze jest wykonany z miedzi beztlenowej, Wireworld Starlight 8 w kolorze czerwonym ze srebrzonej miedzi OFC, z kolei Wireworld Platinum 8 w srebrnej koszulce zewnętrznej korzysta z najlepszych przewodników, jakie wynaleziono, czyli srebra wykonywanego w technologii Ohno Continuous Cast o czystości 7N (99,99999%).

Źródło: Audio Center Poland

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

Z okazji 9. urodzin marki Pylon Audio salon Q21 z Pabianic przygotował 9 zestawów stereofonicznych oraz wielokanałowych, teraz do kupienia w atrakcyjnych cenach.
Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipiec to miesiąc, w którym możecie skorzystać w oferty specjalnej na zakup zestawów kolumn Monitor Audio Monitor w konfiguracji wielokanałowej. Na zakupy zaprasza salon Q21 z Pabianic.
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...