Kolumny głośnikowe Taga Harmony TAV-606S

Taga Harmony TAV-606S v.3 to trzecia edycja bestsellera. Kolumna przeszła znaczące zmiany - odświeżono stylowe obudowy, ulepszono i zmieniono głośniki oraz zwrotnice i dostrojono całość brzmienia.

Dodano: 7 sierpień 2019

Taga Harmony TAV-606S - obudowy

Obudowy kolumn są wykonane z wysokiej jakości płyt MDF (głośniki podłogowe Frontowe: ścianki 12 mm; przedni panel 15 mm malowana płyta MDF, głośniki Center oraz Surround 9mm MDF ścianki - okleina PVC, przedni panel - 15mm MDF), które zwiększają sztywność oraz ograniczają niechciane rezonanse.

Ich kształt został określony głównie po to, żeby obniżyć niepożądane wibracje, rozproszenia lub turbulencje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

Taga Harmony TAV-606S - przetworniki

Wysokotonowy - 1" (25 mm) głośnik wysokotonowy z ultra lekką jedwabną kopułką, który ma gwarantować detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Ma duży magnes (Φ70) i jest chłodzony ferrofluidem.

Panel przedni głośnika wysokotonowego w kształcie tuby wraz z wklęsłymi otworkami, pełni rolę dyfuzora, który w szerszym zakresie rozprasza wysokie tony po pomieszczeniu.

Średniotonowy - Sztywna i bardzo lekka konstrukcja membrany z włókna szklanego z elastycznym gumowym zawieszeniem pozwala poruszać się bardzo szybko i z dużą częstotliwością. Masywna cewka wraz z Φ70 magnesem znoszą wysokie temperatury i moce wejściowe. Nakładka przeciwpyłowa w formie pocisku dodatkowo zwiększa dyspersję w wyższych zakresach średnich częstotliwości.

Nisko-średniotonowy - głośnik wykorzystując papierową membranę (Φ80 magnes niskotonowy, Φ70 magnes średnio-niskotonowy) oraz potężną cewkę zapewnia płaską charakterystykę, naturalną barwę i precyzję dźwięku oraz jego świetne zbalansowanie, jak również szybki, dynamiczny i ultra mocny bas.

Nakładka przeciwpyłowa w kształcie pocisku dodatkowo zwiększa dyspersję w wyższych zakresach niskich częstotliwości.

Czytaj również testy kolumn Taga Harmony

Kolumny Taga Harmony TAV-606S

Taga Harmony TAV-606S - terminale głośnikowe

Kolumny wykorzystują wysokiej jakości zakręcane, pozłacane terminale akceptujące przewody o przekroju do 10AWG oraz większość popularnych typów złączek (w tym bananowe). Kolumny podłogowe umożliwiają połączenie bi-wiring, co pozwala uzyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Taga Harmony TAV-606S - brzmienie

Brzmienie kolumn TAV-606 v.3 jest, jak możemy przeczytać w informacji prasowej, "lekkie, szybkie, detalicznie oraz świetnie zdefiniowane i charakteryzujące się dużą dynamiką oraz głębokim basem o niskim zasięgu".

Dane techniczne:

- Typ / Konstrukcja: surround, 2-drożna, 2 przetworniki; obudowa TLIE; odcięcie zwrotnicy: 4,5 kHz
- Moc: 20-100W (zalecana moc wzmacniacza): 50W RMS
- Pasmo przenoszenia: 55 Hz - 25 kHz
- Impedancja: 6 ohm
- Efektywność: 86 dB
- Przetwornik wysokotonowy: 25 mm (1"), TWG
- Przetwornik średnio-niskotonowy: 102 mm (4")
- Funkcje / wyposażenie: wieszak ścienny
- Wymiary (W x S x G): 26.5 x 16.5 x 14.5 cm
- Waga: 2,34 kg / szt.

Źródło: Polpak

Amplitunery Cambridge Audio AXR w zestawach promocyjnych w salonie Q21

Amplitunery Cambridge Audio AXR w zestawach...

Salon Q21 przygotował dla swoich klientów kolejną promocyjną ofertę. Tym razem w atrakcyjnych cenach znalazły się zestawy stereo.
Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...