Odtwarzacz plików Aurender A30

Audiofast, dystrybutor urządzeń marki Aurender, wprowadził do sprzedaży nowego odtwarzacza plików A30 i nową wersję aplikacji sterującej tego producenta.

Dodano: 14 sierpień 2019

Aurender A30 jest nie tylko zaawansowanym odtwarzaczem plików. Oferuje funkcję zgrywania płyt CD, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy czy zintegrowany pakiet oprogramowania do edycji metadanych i zarządzania biblioteką. Ma 10 TB pamięci wewnętrznej, dysk SSD oraz szeroki kolorowy wyświetlacz LCD.

Aurender A30 - przetwornik C/A i obsługiwane pliki

Urządzenie skrywa przetwornik C/A, który został zaprojektowany w oparciu o flagową kość AKM AK4497 DAC nowej generacji, z liniowymi zasilaczami dual mono. Dzięki temu dźwięk - jak mówi producent - "jest rozdzielczy, przejrzysty i bogaty w detale, wypełniony i niezwykle dynamiczny".

Aurender A30 obsługuje zarówno pliki PCM (do 32 bitów/786 kHz), jak i DSD, do DSD512 włącznie. Warto podkreślić, że streamer ten jest w stanie zwiększać częstotliwość próbkowania plików (innych niż DSD) do 705,6/768 kHz na wyjściach analogowych.

Odtwarzacz plików Aurender A30 - front

 

Użytkownik może ponadto wybrać dźwięk PCM, aby dotrzeć do przetwornika C/A bez zmiany i zezwolić przetwornikowi DAC na wstępny upsampling. Całość dopełnia możliwość dekodera MQA, umożliwiająca odtwarzanie bajecznie brzmiących plików MQA.

Aurender A30 - trzy w jednym

Odtwarzacz może pracować nie tylko jako streamer, lecz także jako przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy. Gdy występuje w pierwszej z tych ról, poziomem głośności można zarządzać z trzech miejsc: mowa tu o pokrętłach na przednim panelu, aplikacji na iPada oraz pilocie na podczerwień. Z kolei jako wzmacniacz słuchawkowy A30 został wyposażony w trzy różne wejścia słuchawkowe, dzięki czemu jego użytkownik bez problemu dopasuje odpowiednie modele dla siebie.

Aurender A30 - pamięć wewnętrzna i zgrywanie płyt CD

Pliki audio w wysokiej rozdzielczości potrafią sporo ważyć, ale A30 i z tym ma sobie poradzić. Został bowiem wyposażony w dysk twardy o pojemności 10 TB oraz dysk SSD z miejscem na 480 GB danych. Po przeniesieniu wybranego albumu lub utworu do pamięci podręcznej dysk twardy wyłącza się, dzięki czemu wydatnie zmniejsza się jego zużycie. Co więcej, odtwarzanie muzyki z pamięci podręcznej eliminuje szum generowany przez obracające się części, ruchome głowice i pracujące silniki.

Odtwarzacz plików Aurender A30 - przyłącza

Aurender A30 został wyposażony w nowoczesne oprogramowanie do zgrywania płyt CD. Zostało one opracowane na zamówienie Aurendera i zoptymalizowane pod kątem współpracy z CD-ROM-em marki TEAC. Wszystko to umożliwia zgrywanie płyt CD i zapisywanie plików w formatach WAV, FLAC lub AIFF. Co więcej, A30 obsługuje AutoLoader Acronova (opcja dostępna jest za dopłatą), który pozwala na nienadzorowane, zautomatyzowane zgrywanie do 100 płyt CD na raz.

Aplikacja Aurender Conductor

Aurender wprowadził również aplikację kontrolną Conductor w zupełnie nowej wersji 3.0 na systemy iOS oraz Android. Czym więc nowa wersja aplikacji Conductor różni się od poprzedniej?

Aplikacja jest teraz przede wszystkim bardziej funkcjonalna i łatwiejsza w eksploatacji. Użytkownicy mogą teraz zapisywać i odzyskiwać stworzone playlisty i oceny, ale też sortować zawartość muzyczną w odniesieniu do albumów danego artysty (opcja "Album Artist"). Aplikacja ponadto wygląda lepiej i działa sprawniej.

Aurender A30 jest już dostępny w sprzedaży na terenie Polski w dwóch wersjach kolorystycznych.

Odtwarzacz plików Aurender A30

Dane techniczne:

- Pojemność (dysk twardy/SSD): 10 TB/480 GB
- Przetwornik: AKM Dual-Mono Design z zasilaczem liniowym Dual-Mono
- Cyfrowe wejście audio: 1 x RCA SPDIF; 1 x BNC SPDIF; 2 x TOSLINK USB: 2 x USB 3.0 (tył)
- Wyjście audio USB: USB Port 2 x USB AUDIO klasy 2.0 Ethernet: 1 x podwójnie izolowany
- Wyjście słuchawkowe: 1 x 4-pinowe XLR zbalansowany; 1 x 4,4 mm zbalansowany; 1 x 6,5 mm niezbalansowany ​
- Wymiary (S x W x G): 430 x 141 x 355 mm Waga: 17 kg

 

Źródło: Audiofast

Podstawowe dane

  • 88 560 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Amplitunery Cambridge Audio AXR w zestawach promocyjnych w salonie Q21

Amplitunery Cambridge Audio AXR w zestawach...

Salon Q21 przygotował dla swoich klientów kolejną promocyjną ofertę. Tym razem w atrakcyjnych cenach znalazły się zestawy stereo.
Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...