Projektor Panasonic PT-AT6000E

05 listopada 2012 Sprzęt

PT-AT6000E to efekt 11 lat prac inzynieryjnych firmy Panasonic w tej dziedzinie. Oferuje 2400 lm jasnosci, niezwykły współczynnik kontrastu wynoszacy 500 000:1 oraz innowacyjne funkcje 3D. oskonalony w Hollywood projektor do kina domowego 3D Full HD.

Podczas prac firmy Panasonic nad projektorem do kina domowego najwazniejszy był realistyczny wyglad obrazów. W zwiazku z tym od 2003 r. inzynierowie z Panasonic Hollywood Laboratory (PHL) nawiazali współprace z filmowcami z Hollywood. Dzieki temu model PT-AT6000E został dopracowany, tak aby wyswietlał obrazy zgodne z zamierzeniami i podniósł standard jakosci w technologiach 2D i 3D w swiecie projektorów do kina domowego.

Doskonała jakosc obrazu

W projektorze Panasonic PT-AT6000E umieszczono lampe Red Rich Lamp o mocy 220W w celu uzyskania intensywniejszej czerwieni, co umozliwia wyswietlenie jaskrawszych obrazów i swietnie odwzorowanych kolorów. Nowy projekt pryzmatu i soczewki o lepszej zbieznosci pomaga uzyskac wysoka jasnosc o wartosci 2400 lumenów.

Oprócz wiekszej jasnosci projektora Panasonic PT-AT6000E generuje głebsze czernie i charakteryzuje sie współczynnikiem kontrastu na poziomie 500 000:1. Dzieki wyzszemu kontrastowi zapewnia wieksza głebie, drobniejsze detale i bogactwo kolorów. Technologie Pure Contrast Plate, Pure Color Filter Pro i Smooth Screen firmy Panasonic w modelu PT-AT6000E pozwalaja uzyskac jedna z najlepszych jakosci obrazu w tej klasie.

Zaawansowane funkcje 3D

Starania firmy Panasonic majace na celu umozliwienie uzytkownikom wygodnego i naturalnego ogladania obrazów 3D w domu wyraznie odrózniaja ja od konkurencji. Panasonic PT-AT6000E jest jeszcze bardziej zaawansowany niz jego poprzednik - PT-AT5000E - poniewaz charakteryzuje sie mniejszym przenikiem i generuje o 20% jasniejsze obrazy dla komfortu ogladania.

Co wiecej nowy 3D Motion Remaster poprawia nienaturalny ruch w 3D, który wynika z zastosowania systemu migawkowego. Technologia migawkowa 3D polega na otwieraniu i zamykaniu przesłony na zmiane dla lewej i prawej soczewki, co powoduje powstawanie obrazów trójwymiarowych. Jednoczesnie jednak istnieje niewielkie opóznienie wynoszace 1/120 s miedzy kazdym okiem, co tworzy nienaturalna paralakse. Aby rozwiazac ten problem, projektor interpoluje obraz, kompensujac opóznienie 1/120 s, wiec ruch na obrazie 3D jest płynny.

Nowe funkcje 3D Viewing Monitor i 3D Picture Balance zapewniaja jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze ogladanie obrazów w trójwymiarze. 3D Viewing Monitor graficznie wskazuje na to, czy paralaksa obrazów 3D miesci sie w bezpiecznym zakresie ustalonym przez komisje 3D Consortium, poniewaz wartosc paralaksy rózni sie w zaleznosci od rozmiaru ekranu. Przy uzyciu funkcji 3D Viewing Monitor mozna równiez wyróznic paralakse dodatnia i ujemna na kazdym obrazie.

Funkcja 3D Picture Balance umozliwia wyswietlenie obok siebie obrazu dla prawego i lewego oka w celu uzgodnienia kolorów. Udoskonalone funkcje Detail Clarity Processor 4 i Frame Creation 2 zoptymalizowano pod katem obrazów trójwymiarowych. Tak jak w obrazach dwuwymiarowych pomagaja one podkreslic naturalne, drobne szczegóły oraz zapewniaja wyrazistosc i ostrosc w scenach szybkiego ruchu.

Dodatkowo funkcja Frame Creation 2 jest teraz dostepna podczas konwersji obrazu 2D na 3D. Oprócz swietnych funkcji 3D podczas wyswietlania obrazu trójwymiarowego mozna korzystac z korekcji zniekształcen trapezowych, szybko działajacego przyblizania i oddalania oraz zarzadzania kolorami.

Projektor Panasonic PT-AT6000E wyposazono we wbudowany emiter podczerwieni o zasiegu 6 m, którego mozna uzywac z oryginalnymi okularami 3D firmy Panasonic - TY-EW3D3M - lub z okularami 3D na podczerwien innych firm, np. XpanD X104. Dostepny jest takze opcjonalny emiter podczerwieni umozliwiajacy komunikacje w odległosci do 10 m.

Panasonic PT-AT6000E wyposazono w trzy gniazda wejsciowe HDMI z funkcjami DeepColour i x.v. Colour do transmisji cyfrowej, a takze dwa 12-woltowe wyzwalacze, które tworza razem idealne kino domowe. Jesli w kinie domowym uzytkownika znajduje sie sprzet obsługujacy system VIERA Link, projektor mozna podłaczyc za posrednictwem VIERA Link bez koniecznosci uzywania wielu pilotów zdalnego sterowania. Pilot dodawany do projektora ma podswietlenie, wiec posługiwanie sie nim jest łatwe nawet w pokoju zaciemnionym na czas seansu.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu