Nagrody EISA 2013 - 2014 rozdane

W warszawskim hotelu Sheraton odbyły się dyskusje, głosowania i podjęto wszystkie decyzje, dotyczące głównie nagród dla najlepszych produktów nadchodzącego sezonu. Nagrody EISA 2013 - 2014 zostały przyznane!

Dodano: 15 sierpień 2013

W warszawskim hotelu Sheraton odbyły się dyskusje, głosowania i podjęto wszystkie decyzje, dotyczące głównie nagród dla najlepszych produktów nadchodzącego sezonu. Nagrody EISA 2013 - 2014 zostały przyznane!

W zeszłym roku rozpisałem się we wstępie nieco dłużej na temat EISA, ponieważ Stowarzyszenie obchodziło okrągły jubileusz 30-lecia swojej działalności, podczas gdy "Audio" zaliczyło 15. rok członkostwa. Nie sądziłem wówczas, że rok później, czyli właśnie teraz, będę jeszcze bardziej zaangażowany w relacjonowanie kolejnego spotkania, ba, w jego przygotowanie! W czerwcu 2013 wszyscy redaktorzy naczelni pism stowarzyszonych w EISA spotkali się bowiem w Warszawie.

Były atrakcje ponadprogramowe, które członkowie Stowarzyszenia odkrywali poruszając się w grupach większych, mniejszych i indywidualnie (stąd też nie mogłem być świadkiem wszystkich), natomiast oficjalny program zwiedzania, obejmujący całą pięćdziesięcioosobową załogę, został zaplanowany na ostatni dzień pobytu, już po zakończeniu wszystkich prac. Pogoda dopisała - była odpowiednio słoneczna dla pieszej części trasy (z hotelu Sheraton, gdzie była nasza baza, czyli z placu Trzech Krzyży, na plac Zamkowy), ale i nie nazbyt upalna, aby nie ugotować się w zabytkowym autobusie typu "ogórek", który wypełniliśmy szczelnie i udaliśmy się nim w dalszą podróż, m.in. na prawobrzeżną część Warszawy, w jej bardziej "urokliwe" zakątki.

A same nagrody? Wyśmienite, i też poszło gładko, bez poważnych kontrowersji, jakby tym razem wszystkim odrobinę mniej zależało na "swoich" typach, a bardziej na rozsądnym kompromisie i przede wszystkim na dobrej atmosferze. A przecież wokół kryzys, recesja, w najlepszym razie stagnacja... Tyle powodów do nerwów i zawziętości, a tutaj luz i zgoda. Czy to Warszawa tak wszystkich udobruchała, czy tylko mnie się zdawało?

W salach konferencyjnych warszawskiego hotelu Sheraton odbyły się wszystkie dyskusje, głosowania i podjęte zostały wszystkie decyzje, dotyczące głównie nagród dla najlepszych produktów nadchodzącego sezonu. Przypomnę, że nagradzane mogą być tylko produkty nowe (młodsze niż rok), a zarazem takie, które zostały kompletnie przetestowane przez kilka redakcji i są przez nie rekomendowane. Jednak ostateczne wyroki zapadają w głosowaniu, w którym biorą udział wszyscy członkowie danego panelu.

Wiele z nagrodzonych urządzeń testowaliśmy. Naliczyłem ich sześć i są to właśnie te nagrody, do przyznania których przyczyniliśmy się w największym stopniu.

http://www.eisa.eu

Europejski SYSTEM STEREOFONICZNY 2013-2014
Pioneer PD-50 / A-70

Urządzenia i systemy stereofoniczne nie tylko odzyskują popularność, ale zdobywają też nowe możliwości. Odtwarzacz PD-50 i wzmacniacz A-70 Pioneera doskonale pokazują nam elastyczność współczesnego stereo. PD-50 kręci płytami CD i SACD, ale na froncie ma też wejście USB do odczytu muzyki z podręcznych pamięci.

Z tyłu znajdują się cyfrowe wejścia prowadzące do przetwornika C/A i pozwalające uzyskać wyższą jakość dźwięku z zewnętrznych cyfrowych źródeł. A-70 dostarcza w każdym kanale 90 W mocy, a klasa D zapewnia nie tylko wysoką sprawność, ale też mocne i rytmiczne brzmienie. Również wzmacniacz oferuje wejścia cyfrowe, konwencjonalne i asynchroniczne USB, samemu stając się nowoczesną "centralą" hi-fi.

 

Europejski ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY 2013-2014
Sonus faber Venere 2.5

Venere 2.5, mająca za patrona high-endową Aidę, to jedna z dwóch kolumn wolnostojących w nowej serii Sonusa. Atrakcyjne wzornictwo z efektownym kształtem obudowy, zwężającym się ku tyłowi, z pochyloną górną ścianką wykończoną szkłem, łączy piękno z solidnością i redukcją rezonansów.

Klasyczny i wydajny układ dwuipółdrożny składa się z dwóch 18-cm nisko-średniotonowych i 28-mm tekstylnej kopułki wysokotonowej. Brzmienie Venere 2.5 jest żywe, barwne i zarazem wyrafinowane, atrakcyjne w pierwszym wrażeniu, ale i niemęczące przy długich sesjach. Kolumny są dostępne w wykończeniu błyszczącym lakierem - czarnym lub białym - a także w naturalnej okleinie. Ucieszą oko i ucho, dadzą wiele radości i satysfakcji.

 

Europejski BEZPRZEWODOWY SYSTEM GŁOŚNIKOWY 2013-2014
DALI KUBIK FREE

Wraz z nową serią miniaturowych dwudrożnych zespołów głośnikowych Kubik Free, Dali dostarcza funkcjonalność i dobrą zabawę. Aktywne, wyposażone we własne zasilanie i wzmacniacze Kubiki Free łączą się bezprzewodowo z każdym urządzeniem zaopatrzonym w Bluetooth;

Głośnik nisko-średniotonowy z membraną wzmocnioną włóknem drzewnym i jedwabna kopułka oddają soczyste, słodkie oraz subtelne brzmienie. Wyposażenie Kubika Free obejmuje wejście USB i optyczne (odpowiednie do komunikacji z telewizorem), a także stereofoniczną parę RCA do integracji z poważnymi urządzeniami audio.

Specjalny kabel pozwala na podłączenie do Kubika Free drugiego Kubika – pasywnej wersji Kubik Free Xtra. Dostępne jest też wyjście subwooferowe, pozwalające stworzyć pełny system 2.1. Maskownica obejmująca trzy ścianki urządzenia występuje w różnych kolorach, pozwalając dopasować Kubiki do nowoczesnych pomieszczeń.

 

Europejski HIGH-END AUDIO 2013-2014
T+A MP 3000 HV / PA 3000 HV

High-endową nagrodę EISA może zdobyć tylko produkt, który łączy najlepszą technikę z wyśmienitym brzmieniem. W tym roku głównym faworytem i ostatecznym zwycięzcą jest nadzwyczajny komplet firmy T+A, z serii HV (High Voltage). Masywne i jednocześnie dopracowane w najdrobniejszych detalach aluminiowe obudowy skrywają cyfrowy odtwarzacz MP 3000 HV i wzmacniacz zintegrowany PA 300 HV.

Sercem odtwarzacza jest high-endowy DAC, urządzenie oferuje wielką gamę wejść cyfrowych, napęd CD, klienta UPnP do strumieniowania muzyki z komputera, radio internetowe i na dodatek tuner FM. Partnerujący mu wzmacniacz ma 300-watowe końcówki mocy, a cały system może być obsługiwany przez wyśmienity interaktywny sterownik FD100, wyposażony w wyświetlacz. Seria HV definiuje high-endową formę i treść!

 

Europejski CYFROWY ODTWARZACZ AUDIO 2013-2014
Marantz NA-11S1

O ile sieciowe systemy audio są projektowane zwykle pod kątem łatwości dostępu do muzycznych zasobów, a nie najwyższej jakości dźwięku, to nowy odtwarzacz Marantza wyznacza punkt zwrotny w ewolucji domowego hi-fi. Otwierając porty USB typu A i B na produkty Apple, przenośne pamięci i połączenia z PC lub Makiem, zawiera również gniazdo Ethernet zapewniając dostęp do serwerów NAS i pozwalając włączyć się w domową sieć kablową.

Wspierany jest nowy protokół, pozwalający przesłać sygnał DSD przez wejście USB. Oczywiście, jest zapewniona komunikacja AirPlay i DLNA, można więc bezprzewodowo przesyłać muzykę z komputera i urządzeń przenośnych. Urządzenie zostało wykonane bezbłędnie - adekwatnie do gładkiego, detalicznego brzmienia. NA-11S1 to, bez wątpienia, nadzwyczajny odtwarzacz strumieniowy.

 

Europejski MIKROSYSTEM AUDIO 2013-2014
LG CM3430

W kompaktowym, bezprzewodowym systemie LG znajduje się o wiele więcej techniki, niż to widać na pierwszy rzut oka. Zestaw 2.1 (para stereo plus subwoofer), z dwoma przetwornikami subniskotonowymi, wraz ze zmacniaczami klasy D o mocy 40 W wkomponowano w obudowę o bardzo niskim profilu, dostępną w wielu kolorach.

Mechanizm szczelinowy przyjmuje płyty CD, do dyspozycji jest też tuner FM a także gniazdo USB, pozwalające na odtwarzanie nieskompresowanych plików. Na niektórych rynkach jest też dostępna wersja z radiem DAB. Jeszcze większą elastyczność zapewnia strumieniowanie muzyki przez Bluetooth lub AirPlay. Jakiekolwiek źródło zostanie wybrane, wszechstronność CN3430, znacznie większa niż jego masa, objawia się też w emitowaniu zaskakująco potężnego i angażującego dźwięku.

 

Europejski KOMPAKTOWY SYSTEM HI-FI 2013-2014
Panasonic SC-PMX9

Dowodząc, że komunikacja bezprzewodowa nie musi rodzić komplikacji, system Panasonica SC-PMX9 osiąga pełną kompatybilność z domową siecią DLNA, wspierając strumieniowanie przez Bluetooth i AirPlay. Firmowa aplikacja Panasonica - Music Streaming - dostępna dla urządzeń Androida jak też iOS, daje pełną kontrolę, a że SC-PMX9 jest kompletnym systemem hi-fi, odtwarza również płyty CD, oddaje do dyspozycji radio cyfrowe i wejście USB, niezależnie od zintegrowanego dokowania iPoda/iPhone’a.

Trójdrożne zespoły głośnikowe, wzmacniacze w klasie D i firmowa technika MASH dbają o bogaty dźwięk. Jakiekolwiek źródło wybierzemy, jakikolwiek sposób transmisji, Panasonic SC-PMX9 przekona nas o tym, że jest na wskroś nowoczesnym rozwiązaniem.

 

Europejski USB DAC 2013-201
Meridian Explorer

Komputery są odpowiednie do przechowywania muzyki, ale nie są projektowane pod kątem wymagań hi-fi. Przenośny przetwornik Meridiana - Explorer - łączy dwa światy, przyjmując pliki do 24 bitów/192 kHz z komputerowego wyjścia USB i zamieniając je w doskonałą muzykę stereo. Explorer jest zasilany bezpośrednio przez USB, nie wymaga żadnych baterii ani zewnętrznych zasilaczy.

Trzy diody LED wskazują rozdzielczość konwertowanego pliku, a dwa wyjścia 3,5 mm wypuszczają sygnał analogowy - jeden o stałym poziomie, drugi regulowany, przeznaczony dla słuchawek. Jest też optyczne wyjście cyfrowe. Naturalny i przejrzysty dźwięk Explorera jest podobnie solidny i elegancki jak jego całkowicie aluminiowa, stylowa obudowa.

 

Europejskie AKCESORIA HI-FI 2013-2014
AudioQuest Carbon USB cable

Każdy doświadczony audiofil wie, że interkonekty i kable głośnikowe mają wpływ na brzmienie systemu hi-fi; podobnie jest z kablami do transmisji sygnału cyfrowego. Wzrost popularności USB DAC-ów spowodował wysyp różnej maści i jakości kabli USB, a w tej dziedzinie AudioQuest może występować jako autorytet.

Carbon USB, nazwany tak z powodu zewnętrznej koszulki, wykonanej z plecionki z włókna węglowego, plasuje się w połowie silnej serii pięciu modeli. Zawiera posrebrzane miedziane przewodniki i spełnia dokładnie specyfikację USB, zapewniając doskonałą kompatybilność i pomagając osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty, oczywiście wraz z odpowiedniej klasy USB DAK-iem. Jeśli chcesz to usłyszeć, odłóż na bok "zwykły" kabel USB i weź AudioQuesta.

 

Europejskie SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE 2013-2014
AKG K935

Jeżeli chcesz się cieszyć muzyką swojego systemu hi-fi tylko osobiście, ale nie zostać przywiązanym do gniazda słuchawkowego, bezprzewodowe słuchawki AKG K935 będą idealnym rozwiązaniem. W bazie, która może być zamontowana na ścianie, są ukryte magnesy trzymające słuchawki podczas ich ładowania, a czas działania bezprzewodowego, przy wysokiej jakości transmisji w pasmie 2,4 GHz, sięga ośmiu godzin.

Do dyspozycji są wejścia RCA i 3,5 mm wraz z przełącznikiem czułości, pozwalające na podłączenie różnych urządzeń źródłowych. K935 dostarczają detaliczny, przestrzenny a także przyjazny dźwięk, ponadto są bardzo wygodne i miłe – miękkie welwetowe poduszki oraz niewielka masa zapewniają wysoki komfort.

 

Europejska INNOWACJA KINA DOMOWEGO 2013-2014
Philips Fidelio HTL9100

To nie jest zwykły soundbar. Jeżeli tego zechcemy, jego odłączalne, skrajne części, zasilane bateryjnie (ładowane, gdy są przyłączone), mogą zostać umieszczone gdziekolwiek w pokoju, aby tworzyć przestrzeń dźwiękową, emitując dźwięk kanałów surroundowych – przy bezprzewodowej
transmisji sygnału z centralnej części soundbara, gdzie umieszczono też dekodery 5.1 Dolby i DTS.

Systemowy subwoofer jest również integrowany bezprzewodowo, a połączenie z zewnętrznymi źródłami dźwięku obejmuje Bluetooth, dwa wejścia HDMI (z wyjściem ARC). Instalacja jest szybka i "idiotoodporna". Czujnik "Smart Equalization" dostroi subwoofer zależnie od sposobu jego montażu - inaczej przy zawieszeniu na ścianie, inaczej przy położeniu na półce. To urządzenie innowacyjne, wychodzące naprzeciw różnym potrzebom i sytuacjom. Żeby się o tym przekonać, wystarczy podłączyć telewizor - i rozrywka zapewniona.

 

Europejski UNIWERSALNY ODTWARZACZ KINA DOMOWEGO 2013-2014
OPPO BDP-103EU

BDP-103EU firmy Oppo to dzieło sztuki wśród odtwarzaczy Blu-ray - łączy luksusową, ciężką konstrukcję z nadzwyczajnym zakresem funkcji. Jako dodatek do dwóch wyjść HDMI, pojawiają się dwa wejścia HDMI, dzięki którym zewnętrzne źródła mogą skorzystać z zaawansowanego procesora pracującego w odtwarzaczu.

Gniazda USB, Ethernet i opcja Wi-Fi ułatwiają odtwarzanie plików. Jako odtwarzacz w pełni uniwersalny, BDP-103EU zakręci płytami SACD i DVD-Audio równie dobrze, jak Blu-ray. Jego możliwości, wspomagane rozległymi regulacjami dostępnymi dla użytkownika, są bardzo wysublimowane. Upskalowanie 4K i przesyłanie sygnału HDMI oznacza, że odtwarzacz ten może znaleźć się w samym sercu high-endowego kina domowego i współpracować z najnowszymi projektorami oraz telewizorami.

 

Europejski ZESTAW GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO 2013-2014
KEF E305

Uwodzicielski zestaw "jajek" KEF-a to idealny system głośnikowy 5.1 do dyskretnego kina domowego. Jego tajną bronią jest firmowy układ Uni-Q, łączący 12-cm przetwornik nisko-średniotonowy z 19-mm aluminiową kopułką wysokotonową w konfiguracji koncentrycznej, zapewniającej precyzyjne odwzorowanie sceny dźwiękowej z systemu pięciu satelitów.

Realistyczny, niski bas dodaje aktywny subwoofer z 250-watowym wzmacniaczem i 20-cm przetwornikiem o dużym skoku membrany, który doskonale integruje się z satelitami. System E305 jest łatwy do instalacji, prosty w użyciu i wszechstronny - sprawdza się zarówno w ścieżkach filmowych, jak też w materiale muzycznym, kreując brzmienie obszerne i dokładne.

 

Europejski AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2013-2014
Sony STR-DA5800ES

Referencyjny amplituner Sony jest ciężki, ale i finezyjny w swoich wielokanałowych możliwościach. Zapewnia filmowym ścieżkom dźwiękowym, a także muzyce, brzmienie pełne zdrowej energii i żywych detali. STR-DA5800ES jest przygotowany do obsługi konfiguracji 9.2 i napakowany mnóstwem opcji, oferując dziewięć wejść i trzy wyjścia HDMI, asynchroniczne wejście USB, a także, co unikalne w amplitunerach AV, funkcję wideo na życzenie - Sony Entertainment Network.

Wydajny procesor audio pozwala regulować wirtualną wysokość kanału centralnego, ułatwiając jego instalację, podczas gdy odtwarzacz plików wspiera WAV i FLAC do 192 kHz/24 bity. Wyśmienity, intuicyjny graficzny interfejs użytkownika i skuteczna autokalibracja ułatwiają opanowanie tej niezwykle zaawansowanej, najnowszej "maszyny" Sony.

 

Europejski SOUNDBAR KINA DOMOWEGO 2013-2014
Bowers & Wilkins Panorama 2

Panorama 2 pięknie demonstruje tradycję i umiejętności firmy Bowers & Wilkins. To high-endowy soundbar, który potrafi zagrać zarówno energetycznie, jak też gładko i detalicznie, stale inspirując i dostarczając mocnych wrażeń.

W jego solidnej, zakrzywionej obudowie umieszczono dziewięć nowego typu przetworników, napędzanych wzmacniaczami w klasie D, zaaranżowanych w sposób zapewniający szerokie rozpraszanie i kreowanie dźwięku  przestrzennego. Panel podłączeniowy Panoramy 2 obejmuje trzy wejścia HDMI z wyjściem ARC, co pozwala na równoczesne podłączenie odtwarzacza Blu-ray, konsoli, set-top boxa oraz oczywiście telewizora - rzecz jasna, dużego i bardzo płaskiego, któremu potrzebny jest jeszcze dobry i niepłaski dźwięk z takiego soundbara, jak Panorama 2. Bowers & Wilkins to świetna kombinacja luksusu, stylu, wygody i wysokiej jakości brzmienia.

 

Europejski HIGH-END KINA DOMOWEGO 2013-2014
Krell Foundation

7.1-kanałowy procesor/przedwzmacniacz Krell Foundation jest kierowany do pasjonatów kina domowego, którzy godzą się tylko na to, co najlepsze. Dziesięć wejść HDMI i dwa wyjścia gwarantują elastyczność konfiguracji, włączając w to automatyczne przełączanie źródeł, podczas gdy firmowy system equalizacji ARES dopasowuje charakterystykę do akustycznych warunków pomieszczenia.

Właściciel kompatybilnego wzmacniacza może wykorzystać wyjścia zbalansowane. Tak jak tego oczekujemy po produkcie high-endowym, projekt i wykonanie są bezbłędne, niski profil obudowy ułatwi znalezienie odpowiedniego miejsca. Foundation dostarcza dźwięk wielokanałowy o zadziwiającej czystości i precyzji, a sygnały wideo przepuszcza z pełną dokładnością.

 

Europejski PROJEKTOR 2013-2014
JVC DLA-X55R

Zaprojektowany dla entuzjastów kina domowego DLA-X55R dostarcza obraz o jakości niespotykanej wcześniej w tym zakresie ceny. Jasność i natywny kontrast są bardzo inspirujące, a reprodukcja kolorów - naturalna i zniuansowana.

Ostrość jest kolejnym mocnym punktem; "e-Shift2" to drugiej generacji, firmowa technika podkreślania detali, która pozwala zobaczyć potencjał materiału Full HD, zbliżając się do Ultra HD. Instalacja DLA-X55R jest wspomagana zasobem dobrze przygotowanych opcji regulacyjnych, w tym zmotoryzowaną zmianą położenia obiektywu w pionie i w poziomie, dwukrotnym zoomem i funkcją pamięci położenia obiektywu; jest też zaawansowana kalibracja parametrów obrazu oraz doskonałe, firmowo zaprogramowane "presety".

 

Europejskie ROZWIĄZANIE KINA DOMOWEGO 2013-2014
Individual 55 Slim Frame / 3D Orchestra 5.1 IS

Loewe starało się zawsze dostarczać systemy domowej rozrywki audiowizualnej, które łączą specjalne wzornictwo z łatwością obsługi oraz jakością dźwięku i obrazu. Nowy telewizor Individual 55 Slim Frame oferuje obraz 3D, zintegrowany PVR i funkcję Smart TV, plus możliwości
dopasowania wyglądu do gustu i pomieszczenia.

3D Orchestra 5.1 IS opiera się na bezprzewodowym systemie głośników o dookólnej charakterystyce kierunkowej, co zapewnia intensywny efekt dźwięku przestrzennego, podczas gdy mocny bas dochodzi z dedykowanego subwoofera. Nie ma potrzeby angażowania zewnętrznego procesora, jako że dekodowanie jest w gestii telewizora Loewe. Dostajemy przyjemne i bezproblemowe rozwiązanie.

Europejski ZIELONY TELEWIZOR 2013-2014
Philips 50PFL5008

Na rynku, na którym przekątne ekranów wciąż rosną, Philips kontynuuje politykę firmy przyjaznej środowisku. Telewizor 50PFL5008 jest wyraźnie lepszy od konkurentów w redukcji poboru
energii i wprowadzaniu do użycia materiałów nieszkodliwych dla środowiska. Philips ponownie i w pełni zasłużenie zdobywa "zieloną nagrodę".

Europejski ZIELONY TELEFON 2013-2014
Samsung GALAXY S4

Samsung za pomocą Galaxy S4 pokazuje, że możliwe jest produkowanie smartfonów o dużych ekranach przy minimalnych kosztach dla środowiska. W S4 wykorzystano tylko bardzo ograniczoną ilość metali szlachetnych i materiałów toksycznych, wyróżnia się on wyjątkowo niskim poborem mocy, co jest też wygodne dla użytkownika. Jury EISA jest również zadowolone z faktu, że bateria jest wyjmowana - wbrew aktualnemu, a niekorzystnemu trendowi wbudowywania baterii na stałe.

POZOSTAŁE NAGRODY EISA 2013-2014

NAGRODY PANELU WIDEO

TELEWIZOR: Sony BRAVIA KDL-55W905A
TELEWIZOR KINA DOMOWEGO: Panasonic VIERA TX-P60ZT60
TELEWIZOR “SMART": Samsung UE55F8000
TELEWIZOR ULTRA HD: Philips 65PFL9708
TELEWIZOR “DESIGN": LG 55EA980V
KAMERA: JVC GC-PX100
KAMERA FOTO-VIDEO: Panasonic LUMIX DMC-GH3
AKCESORIA FOTO-VIDEO: Manfrotto MVH500AH
KAMERA AKCJI: GoPro HERO3 Black Editio

NAGRODY PANELU FOTO

APARAT FOTOGRAFICZNY: Nikon D7100
ZAAWANSOWANY APARAT FOTOGRAFICZNY: Sony Alpha SLT-A99
APARAT SLR: Canon EOS 100D
ZAAWANSOWANY APARAT SLR: Canon EOS 6D
KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY: Samsung NX300
ZAAWANSOWANY KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY: Olympus PEN E-P5
APARAT KOMPAKTOWY: Sony Cyber-shot DSC-HX50/HX50V
ZAAWANSOWANY APARAT KOMPAKTOWY: Fujifi lm X100S
APARAT DLA PODRÓŻUJĄCYCH: Olympus TOUGH TG-2
OBIEKTYW: Tamron SP 90 mm F2.8 Di VC USD Macro 1:1
PROFESJONALNY OBIEKTYW: Canon EF 200-400 mm F4L IS USM Extender 1.4x
OBIEKTYW ZOOM: Tamron SP 70-200 mm F2.8 Di VC USD
KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY: ZEISS Touit 12 mm F2.8
KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY ZOOM: Panasonic LUMIX G Vario 14-140 mm F3.5-5.6
INNOWACJA FOTO: Samsung GALAXY NX
OPROGRAMOWANIE FOTO: DxO Optics Pro 8

NAGRODY PANELU SPRZĘTU SAMOCHODOWEGO

JEDNOSTKA CENTRALNA: Kenwood DNN9230DAB
SYSTEM NAWIGACYJNO-MEDIALNY: Parrot ASTEROID Tablet
WZMACNIACZ SAMOCHODOWY: Hertz HCP 5D
SAMOCHODOWY SYSTEM GŁOŚNIKOWY: Focal PS 165FX
SUBWOOFER SAMOCHODOWY: GLADEN ZERO 12 PRO
SAMOCHODOWE ROZWIĄZANIE STRUMIENIUJĄCE: MOSCONI DSP-AMAS
SYSTEM INTEGRACJI SAMOCHODOWEJ: Focal DSA 500RT
SAMOCHODOWY KOMPONENT HIGH-END: Ground Zero GZPA Reference 2T

NAGRODY PANELU SPRZĘTU PRZENOŚNEGO

SŁUCHAWKI: JVC HA-FXZ200
PRZENOŚNY SYSTEM AUDIO: Harman Kardon Onyx
TABLET: Sony Xperia Tablet Z
ZAAWANSOWANY SMARTFON: HTC One
SMARTFON: Huawei Ascend P6
TELEFON SPOŁECZNOŚCIOWY: Samsung GALAXY S4 mini

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Pabianicki salon Q21 odpalił właśnie wakacyjną wyprzedaż. W outlecie saklepu znalazły się urządzenia, które teraz kupimy znacznie taniej.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...