Nagrody EISA 2014 / 2015 rozdane

Nareszcie! Jak co roku, 15 sierpnia, świat dowiaduje się, do kogo trafiły nagrody EISA. Niniejszym prezentujemy 18 zwycięskich urządzeń, którym przyznano najwyższe wyróżnienia.
Dodano: 15 sierpień 2014

Trudno o bardziej alegoryczne miejsce dla generalnego spotkania EISA niż Ateny. To zgromadzenie decydujące o corocznych nagrodach, ustalanych poprzez głosowanie redaktorów naczelnych miesięczników europejskich, należących do określonych paneli tematycznych.

Decyzje powinny być mądre - pomoże w tym opieka Ateny? Akropol to wzniesienie i wywyższenie - no cóż, byłoby fałszywą skromnością negować, że członkostwo w EISA nobilituje. Osiemnaście nagród przyznanych w tym roku dla sprzętu audio i kino domowe, niezależnie od swojej roli - wskazania produktów najlepszych - świetnie reprezentuje panujące wokół zróżnicowanie, wymieszanie urządzeń, które znamy od wielu lat, i zupełnie nowych "wynalazków".

Każde z nich jest dzisiaj ważne, choć niektóre mają długą historię, a inne tylko - i aż - przed sobą przyszłość. Skoro tak, to my mamy i historię, i przyszłość. A kiedy EISA przestanie istnieć - bo każde mocarstwo i cywilizacja mają swój początek i koniec - niech pozostaną po niej gruzy piękne jak na Akropolu... Szkoda, że nie możemy na reliefach, jak na antycznych budowlach, przedstawić heroicznych scen z historii, a może już nawet mitologii stowarzyszenia.

www.eisa.eu

Europejski USB DAC 2014-2015
Asus Essence III

 

Europejski USB DAC 2014-2015 Asus Essence III

Z reputacją zdobytą w branży sprzętu komputerowego, z najlepszymi kartami dźwiękowymi w swoim dorobku, ASUS ma doskonałe przygotowanie, aby projektować zewnętrzne przetworniki cyfrowo-analogowe, adresowane na rynek audiofilski.

Essence III to wszechstronny przetwornik i przedwzmacniacz z wejściem USB kompatybilnym z DSD (DSD64 i 128), wejściami optycznymi i elektrycznymi - S/PDIF i AES/EBU. Stopień analogowy jest szczególnie rozwinięty, obejmując skokowy regulator głośności, a konwertery C/A w układzie dual-mono sterują zbalansowanymi układami wyjściowymi, a także zbalansowanym wyjściem słuchawkowym przygotowanym na mini-XLR-ach - to rozwiązanie spotykane w high-endowych wzmacniaczach słuchawkowych. Jego brzmienie jest tak czyste i precyzyjne jak inżynieria, zawstydza wiele tradycyjnych marek rynku hi-fi.

Europejskie ROZWIĄZANIE HIGH-ENDOWE 2014-2015
Avantgarde Acoustic ZERO I

Europejskie ROZWIĄZANIE HIGH-ENDOWE 2014-2015 Avantgarde Acoustic ZERO I

Niezwykła konstrukcja ZERO 1 wywodzi się z tradycji Avantgarde - łączenia tubowych przetworników średniotonowych i wysokotonowych z aktywną sekcją niskotonową. W tym przypadku forma jest bardziej kompaktowa (głębokość tylko 32 cm), a cały układ aktywny; przetworniki tubowe są zasilane przez zmodyfikowane, 50-watowe wzmacniacze serii XA, podczas gdy 30-cm przetwornik niskotonowy, pracujący w obudowie bas-refleks, ma do dyspozycji 400-watowy wzmacniacz w klasie D.

Sygnały ze źródeł są dostarczane do jednej kolumny, a z niej przesyłane bezprzewodowo do drugiej. ZERO1 to kompletny system dzięki pracy 66-bitowego procesora FPGA i 24-bitowego przetwornika C/A. Zaawansowany DSP zapewnia wyrównanie czasowe, fazowe i amplitudowe w całym przetwarzanym zakresie. Wraz z - typowym dla Avantgarde - obfitym, czystym i dynamicznym brzmieniem, ZERO 1 reprezentuje wspaniałą fuzję futurystycznej i solidnej techniki, przygotowaną pod kątem potrzeb współczesnego użytkownika.

Europejski SYSTEM GŁOŚNIKOWY 2014-2015
Bowers & Wilkins 683 S2 Theatre

 

Europejski SYSTEM GŁOŚNIKOWY 2014-2015 Bowers & Wilkins 683 S2 Theatre

Od kiedy B&W wprowadziło w roku 1995 pierwszą edycję serii 600, w której wszystkie konstrukcje wyposażone zostały w przetworniki z membranami kevlarowymi, ta najpopularniejsza grupa produktów jest systematycznie udoskonalana w kolejnych generacjach, utrzymując bardzo wysoki poziom techniczny. W najnowszym wydaniu zastosowano m.in. ponownie zmodyfikowane membrany kevlarowe w głośnikach nisko-średniotonowych, a także izolowane od wibracji obudowy, zmienione ("double dome") aluminiowe kopułki wysokotonowe.

Największa w serii konstrukcja 683 S2 jest poważnym układem trójdrożnym z dwoma niskotonowymi, natomiast najmniejsze 686 S2, przygotowane do powieszenia na ścianie, mogą być zastosowane zarówno w systemie stereofonicznym, jak też jako surroundy w systemie wielokanałowym. Okazały głośnik centralny HTM61 S2 i kompaktowy, ale bardzo mocny, subwoofer ASW610XP dopełniają zestaw kina domowego, którego możliwości wykraczają ponad poziom spotykany dotąd w tym zakresie cenowym.

Europejski GŁOŚNIKOWY SYSTEM NAŚCIENNY 2014-2015
DALI RUBICON LCR

 

Europejski GŁOŚNIKOWY SYSTEM NAŚCIENNY 2014-2015 DALI RUBICON LCR

Jednym z modeli nowej serii Rubicon jest konstrukcja o wiele mówiącej nazwie LCR - wszechstronny głośnik, którego formę i parametry przygotowano pod kątem powieszenia na ścianie i pracy zarówno w systemach stereofonicznych, jak i wielokanałowych.

Układ zawiera charakterystyczny dla Dali, hybrydowy moduł wysokotonowy, składający się z przetworników kopułkowego i wstęgowego, ale w tej unikalnej konstrukcji może on być instalowany w różnych pozycjach, dla zapewnienia właściwej charakterystyki zarówno przy orientacji poziomej, jak i pionowej całego LCR-a. 6,5-calowy przetwornik niskotonowy pracuje w systemie bas-refleks, a otwory zostały schowane z tyłu, w sposób niekolidujący z instalacją naścienną. Dokładnie przemyślana i doskonale wykonana konstrukcja, której wygląd i brzmienie zadowoli najbardziej wymagających.

Europejskie AKCESORIA HI-FI 2014-2015
iFi nano iDSD

 

Europejskie AKCESORIA HI-FI 2014-2015 iFi nano iDSD

Źródłem pięknego dźwięku może być bardzo małe urządzenie, co demonstruje nano iDSD firmy iFi. Ten USB DAC jest zasilany z wewnętrznej litowej baterii, ładowanej przez USB, pozwalającej na 10 godzin pracy z większością słuchawek przy wykorzystaniu wyjścia liniowego RCA. Wejście USB zapewnia kompatybilność z plikami najwyższej rozdzielczości, w tym 32 bity/384 kHz DXD oraz DSD256, i pozwala odtwarzać nawet pliki DSD bezpośrednio z telefonu komórkowego (iOS/Android) lub iPada, przy zastosowaniu innych aplikacji. Układ opiera się na precyzyjnym zegarze i wzmacniaczu słuchawkowym o mocy 80 mW, a brzmienie jest słodkie i jednocześnie wnikliwe. Doskonały drobiazg!

Europejski KOMPAKTOWY SYSTEM HI-FI 2014-2015
JBL Authentics L16

 

Europejski KOMPAKTOWY SYSTEM HI-FI 2014-2015 JBL Authentics L16

W estetyce, która przywołuje legendarne głośniki regałowe L100 Century z lat 70., JBL proponuje oryginalny, jednobryłowy system muzyczny. W obudowie wykończonej naturalną orzechową okleiną umieszczono parę trójdrożnych zespołów głośnikowych, z każdym przetwornikiem podłączonym do własnego, 50-watowego wzmacniacza.

Sygnał z urządzeń Apple można dostarczyć przez AirPlay, użytkownik Androida skorzysta z DLNA; dostępny jest Bluetooth z NFC, dwa porty USB do ładowania urządzeń przenośnych, a opcjonalny pad ładujący Qi może być podłączony do kompatybilnych z nim urządzeń. Miłośników analogu czeka duża gratka - wejście gramofonowe ma przełączaną korekcję MM i MC. W torze cyfrowym pracują przetworniki 24 bity/192 kHz i firmowa technika Harmana Clari-Fi, poprawiająca brzmienie ze skompresowanych plików. Dynamiczne brzmienie pozwoli temu stylowemu systemowi zająć miejsce nawet w dużym salonie.

Europejski HIGH-END AUDIO 2014-2015
KEF Reference 5

 

Europejski HIGH-END AUDIO 2014-2015 KEF Reference 5

Od ponad 40 lat najlepsze konstrukcje KEF-a są wyróżniane nazwą "Reference"; kolejne prace nad najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami przyniosły efekt w roku 2014, wraz ze zwodowaniem pięciu modeli zupełnie nowej serii Reference.

Dostępne w luksusowych wersjach wykończenia (czarny lakier fortepianowy, orzech amerykański, błyszczący palisander), imponujące Reference 5 są najlepszym modelem tej serii. Cztery 6,5-calowe przetworniki niskotonowe z aluminiowymi membranami o płytkim profilu ustawiono w konfiguracji symetrycznej, poniżej i powyżej koncentrycznego modułu średnio-wysokotonowego Uni-Q, kreując w ten sposób punktowe źródło dźwięku o bardzo stabilnych charakterystykach kierunkowych.

Efektem jest brzmienie wzorcowo neutralne, dokładne, realistyczne, z rozciągniętym i kontrolowanym basem, któremu towarzyszą wysoka moc i efektywność, oraz łatwa impedancja. High-End na gruncie poważnej techniki zdobywa szczególne uznanie w gronie EISA.

Europejski SYSTEM STEREOFONICZNY 2014-2015
Marantz SA8005/PM8005

 

Europejski SYSTEM STEREOFONICZNY 2014-2015 Marantz SA8005/PM8005

Komponenty stereofoniczne zdobywają nowe możliwości. Odtwarzacz SACD SA8005 potrafi znacznie więcej, niż tylko kręcić płytami. Daje nowe życie formatowi CD, ale pracuje również jako zaawansowany DAC, udostępniając pełen zestaw wejść cyfrowych, w tym USB kompatybilne z DSD, dzięki czemu może pełnić rolę centrum nowoczesnego systemu muzycznego, bazującego na komputerze.

Partneruje mu wzmacniacz zintegrowany PM8005, z mocą 70 W/8 Ω, wyposażony w wejście gramofonowe MM, dalej rozszerzające wszechstronność systemu. Gładki i bogaty w detale dźwięk tej kombinacji jest podobny do znanego z droższej serii Premium. Atrakcyjne połączenie doskonałego wykonania, parametrów, funkcji, brzmienia i - jak na taki zestaw zalet - zupełnie umiarkowanej ceny.

Europejskie SŁUCHAWKI HI-FI 2014-2015
OPPO PM 1

 

Europejskie SŁUCHAWKI HI-FI 2014-2015 OPPO PM 1

Zapewne są to pierwsze słuchawki firmy, która nie ma na tym rynku żadnej historii, lecz debiut jest absolutnie wyjątkowy. Otwarta, izodynamiczna konstrukcja, drobiazgowo zaprojektowana i wykonana, zawiera przetworniki planarne z siedmiowarstwowymi membranami i aluminiowymi przewodnikami po ich obydwu stronach; te przewodniki są ułożone w kształt spirali, co zapewnia najlepsze rozłożenie siły prowadzącej membranę. Zastosowany układ nie tylko zmniejsza masę, ale też znacznie zwiększa efektywność. Brzmienie wyróżnia się mocnym basem, a jednocześnie kulturą i zdolnością do odkrycia bogactwa najlepszych nagrań. PM-1 to najbardziej ekscytujące słuchawki, jakie pojawiły się w tym roku.

Europejskie ŹRÓDŁO ANALOGOWE 2014-2015
Pro-Ject Xtension 9 Evolution Superpack

 

Europejskie ŹRÓDŁO ANALOGOWE 2014-2015 Pro-Ject Xtension 9 Evolution Superpack

Pro-Ject wystartował z linią Xtension w roku 2009, wprowadzając jako pierwszy model Xtension 12, dużą konstrukcję przygotowaną dla 12-calowych ramion. Nowy "SuperPack" zawiera wymiarowo wygodniejszy deck Xtension 9 w komplecie z najnowszą wersją jednoelementowego ramienia z włókna węglowego 9CC i wkładką Black Quintet firmy Ortofon. Gramofon w takim zestawie brzmi gładko i bezpiecznie, ale nie ma oporów, aby odkrywać detale. Czystość i świeżość dodana do solidności pozwala przekazywać muzyczne emocje w najlepszym stylu. 

Europejski SYSTEM MULTIROOM 2014-2015
Samsung M7

 

Europejski SYSTEM MULTIROOM 2014-2015 Samsung M7

Stylowe, oryginalnie wyprofilowane bezprzewodowe głośniki M7 demonstrują kilka sztuczek. Mogą nie tylko bezpośrednio odtwarzać muzykę z różnych źródeł i serwisów, jak Spotify i Deezer, ale też działać z firmową aplikacją Multiroom dla tabletów lub smartfonów; muzyka może być przesyłana do innych głośników M7 umieszczonych w domu. Łączność Bluetooth, dotykowy sensor regulacji głośności i dekodowanie plików FLAC (do 16 bitów/44,1 kHz) zwiększają atrakcyjność M7. Konstrukcja zawiera parę głośników wysokotonowych, parę średniotonowych i jeden niskotonowy; dzięki temu jeden M7 może działać samodzielnie w trybie stereo lub odtwarzać jeden kanał w bardziej rozbudowanych układach, dostarczając zaskakująco mocne brzmienie.

Europejskie ŹRÓDŁO CYFROWE 2014-2015
Sony HAP-Z1ES

 

Europejskie ŹRÓDŁO CYFROWE 2014-2015 Sony HAP-Z1ES

Korporacja odpowiedzialna za postawienie takich kamieni milowych w historii audio, jak Walkman, CD i SACD, podejmuje kolejną inicjatywę w sektorze hi-fi, odzyskującym dawną popularność. Na czele nowych komponentów "hi-res" pojawia się cyfrowy odtwarzacz plików HAP-Z1ES zawierający twardy dysk 1 TB.

Powiększenie pamięci umożliwia port USB. HAP-Z1ES łączy się z domową siecią przez Ethernet lub Wi-Fi i odbiera radio internetowe na platformie vTuner, pliki odtwarza bezpośrednio z własnego napędu, co zapewnia stałą jakość i niezależność od sytuacji w sieci. Dynamiczny i przestrzenny dźwięk HAP-Z1ES może stać się słodszy dzięki zastosowaniu trybu upsamplingu DSD, wybieranego przez użytkownika. Perfekcyjne źródło cyfrowe dla wszystkich materiałów wysokiej rozdzielczości.

Europejski SOUNDBAR KINA DOMOWEGO 2014-2015
Focal Dimension

 

Europejski SOUNDBAR KINA DOMOWEGO 2014-2015 Focal Dimension

Projektując swój wyśmienity soundbar, Focal - głośnikowy specjalista - oczywiście poświęcił dużo uwagi na przygotowanie odpowiednich przetworników, ale opracował także oryginalny i racjonalny sposób ich wykorzystania. Pięć jednakowych, płaskich, szerokopasmowych jednostek, budujących dźwięk przestrzenny, pozwoliło przygotować soundbar o głębokości tylko 3,6 cm, nie ograniczając jednocześnie drastycznie jego pasma przenoszenia.

Układ bas-refleks dostrojono do 65 Hz i soundbar może pracować samodzielnie. Częstotliwości poniżej 200 Hz ze wszystkich kanałów są kierowane do wszystkich przetworników - z wyjątkiem centralnego, który dzięki temu odtwarza dialogi czysto i bez modulacji. Z każdym z pięciu przetworników jest skojarzony wzmacniacz 75 W, ale w konstrukcji jest ich w sumie sześć - szósty może zostać wykorzystany przez zewnętrzny subwoofer o profilu obudowy dopasowanym do soundbara.

Jego podłączenie nie tylko znacząco zwiększa potencjał w zakresie niskich tonów, ale także zmienia formę urządzenia na płaski "soundbase", na którym stawiamy telewizor (górna ścianka subwoofera została wykończona szkłem). Zaawansowany procesor optymalizuje działanie soundbara do warunków pomieszczenia. Wejście HDMI 2.0 służy instalacji w systemie kina domowego, ale sygnał muzyczny możemy dostarczyć też wejściem liniowym i poprzez opcjonalny adapter Bluetooth aptX.

Europejski SOUNDBASE KINA DOMOWEGO 2014-2015
LG LAB540

 

Europejski SOUNDBASE KINA DOMOWEGO 2014-2015 LG LAB540

LAB540 to nie tylko niski "soundbase", czyli głośnikowa podstawka umieszczana pod telewizorem; to kompletny system kina domowego w formacie 4.1, zawierający odtwarzacz Blu-ray 3D i funkcjonalność Smart TV. W obudowie umieszczono cztery głośniki z ich czterema wzmacniaczami 40 W, podczas gdy aktywny subwoofer ze wzmacniaczem 160 W jest sterowany bezprzewodowo.

Dla zewnętrznych połączeń przygotowano port HDMI i wejście optyczne, natomiast komunikacja sieciowa z urządzeniami przenośnymi jest możliwa dzięki DLNA, Wi-Fi, Wi-Fi Direct i Bluetooth; można je także podłączyć do wejścia USB. Obsługiwane formaty audio obejmują AAC, FLAC oraz DTS-HD Master Audio. Sterowanie urządzeniem ułatwia dedykowana firmowa aplikacja. LAB540 to wyjątkowe "wszystko w jednym".

Europejski ODTWARZACZ BLU-RAY 2014-2015
Panasonic DMP-BDT700

 

Europejski ODTWARZACZ BLU-RAY 2014-2015 Panasonic DMP-BDT700

Wieńczący ofertę Panasonica odtwarzacz Blu-ray DMP-BDT700 zapewnia zarówno najwyższą jakość obrazu, jak i dźwięku. Udoskonalony układ UniPhier separuje przetwarzanie sygnałów audio i wideo, pozwalając całkowicie wyłączyć tor wideo, aby zapewnić najlepsze, niczym niezakłócone brzmienie.

W torze audio pracują przetworniki 32 bity/192 kHz, a sygnał na zewnątrz może zostać wysłany zarówno przez zestaw wyjść analogowych 7.1, jak i przez wyjścia cyfrowe. Parametry dźwięku i obrazu są regulowane w rozbudowanych, ale wygodnie zaaranżowanych opcjach, uwzględniających ustawienia koloru i gamma.

DMP-BDT może przeskalować sygnał Full HD do rozdzielczości 4K, zgodnie z certyfikatem THX. Dodatkowe możliwości tego eleganckiego urządzenia to odtwarzanie z USB, kart SD i domowej sieci (ze wsparciem dla plików FLAC i WAV wysokiej rozdzielczości) oraz dostęp do firmowej platformy Viera Connect.

Europejskie ROZWIĄZANIE KINA DOMOWEGO 2014-2015
Philips Fidelio E5

 

Europejskie ROZWIĄZANIE KINA DOMOWEGO 2014-2015 Philips Fidelio E5

Z odłączanymi, bezprzewodowymi głośnikami Philips Fidelio E5 wychodzi poza schemat tradycyjnego systemu kina domowego, oferując użytkownikowi możliwość łatwego przejścia między stereo a dźwiękiem przestrzennym w formacie 4.1.

Przełączenie jest proste - wystarczy odpiąć dwa głośniki ulokowane na szczytach pary obudów i położyć je w miejscu odpowiednim dla surroundów; z kolei podczas podłączenia do bazy w trybie stereo, głośniki te ładują swoje baterie. Obecność Bluetooth aptX, Dolby Digital/Pro-Logic II i dwóch wejść HDMI oznacza, że Fidelio E5 jest wszechstronną centralą kina domowego. E5 brzmi dobrze nie tylko w kinie, ale też przyjemnie odtwarza muzykę, poza tym jest pięknie wykonany.

Europejski AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2014-2015
Pioneer VSX-924

 

Europejski AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2014-2015 Pioneer VSX-924

Amplituner kina domowego, pełen najnowszej techniki, układów i funkcji, transmitujący najwyższej jakości obraz i zapewniający bardzo dobry dźwięk, który wcale nie kosztuje majątek - to właśnie Pioneer VSX-924. Wyposażony w HDMI 2.0/4K, zapewnia kompatybilność z przepływnością 16 Gb/s i próbkowaniem kolorów 4:4:4.

Ten potencjał w zakresie wideo jest połączony z wyróżniającym się brzmieniem. Wzmacniacze Advanced Energy Direct (7 x 105 W) i audiofilska sekcja przetwornika C/A - zbudowana wokół układu ESS Sabre DAC - zapewniają bogate i detaliczne odtworzenie wielokanałowych ścieżek. VSX-924 ma też sporo do zaoferowania w sferze muzyki, wspierając mnogość formatów i plików, nawet DSD. Opcje połączeniowe obejmują AirPlay i Bluetooth, a także pełne DLNA 1.5, podczas gdy aplikacja iControlAV5 została przygotowana dla tabletów i smartfonów (iOS i Android).

Europejski HIGH-END KINA DOMOWEGO 2014-2015
Yamaha CX-A5000/MX-A5000

 

Europejski HIGH-END KINA DOMOWEGO 2014-2015 Yamaha CX-A5000/MX-A5000

Najlepszy wielokanałowy zestaw Yamahy, czyli procesor i końcówka mocy z serii Aventage, wyznacza poziom referencyjny w high-endowym kinie domowym. Oddaje do dyspozycji potencjał 11.2 kanałów i moc 11 x 150 W. Obydwa komponenty - każdy w ciężkiej, sztywnej, wytłumionej obudowie - mają zbalansowane tory sygnału audio i mogą być połączone XLR-ami.

CX-A5000 jest kompatybilny z sygnałem wideo 4K i zawiera wszelkie funkcje, jakich mógłby sobie życzyć najbardziej wymagający miłośnik kina domowego. Parametryczny equalizer pomaga w korekcji akustyki pomieszczenia, obejmując rozbudowane zarządzanie basem, a jedenaście kanałów może zostać skonfigurowanych na wiele sposobów.

POZOSTAŁE NAGRODY EISA 2014/2015

WYŚWIETLACZE KINA DOMOWEGO I WIDEO

TELEWIZOR FULL HD
Samsung UE55H7000
TELEWIZOR HIGH-END
LG 77EC980V
TELEWIZOR ULTRA HD
Sony KD-65X9005B
TELEWIZOR "SMART"
LG 55LB870V
KAMERA
Sony FDR-AX100
PROJEKTOR
Epson EH-TW9200W
KAMERA FOTO-WIDEO
Panasonic LUMIX DMC-GH4
KAMERA AKCJI
Canon LEGRIA mini X

FOTO

KONSUMENCKI APARAT DSLR
Canon EOS 1200D
ZAAWANSOWANY APARAT DSLR
PENTAX K-3
PROFESJONALNY APARAT DSLR
Nikon D4s
KONSUMENCKI KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY
Olympus OM-D E-M10
ZAAWANSOWANY KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY
Fujifi lm X-T1
PROFESJONALNY KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY
Sony Alpha 7R
APARAT KOMPAKTOWY
Sony Cyber-shot RX100 III
ZAAWANSOWANY APARAT KOMPAKTOWY
Panasonic LUMIX DMC-FZ1000
KOMPAKTOWY APARAT DLA PODRÓŻUJĄCYCH
Panasonic LUMIX DMC-TZ60
APARAT Z ŁĄCZEM
Samsung NX30
OBIEKTYW DSLR
Sigma 50 mm F1.4 DG HSM [A]
OBIEKTYW DSLR ZOOM
Tamron 16-300 mm F3.5-6.3 Di II VC PZD
OBIEKTYW DSLR TELEFOTO
Tamron SP 150-600 mm F5-6.3 VC USD
KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY
Fujinon XF56 mm F1.2 R
KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY ZOOM
Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm F2.8
AKCESORIA FOTO
Manfrotto MT055CXPro4
KAMERA SMARTFONA
Samsung Galaxy K zoom

SPRZĘT PRZENOŚNY

SŁUCHAWKI
AKG K845BT
PRZENOŚNY SYSTEM AUDIO
Harman Kardon Esquire Mini
ZAAWANSOWANY SMARTFON
LG G3
KONSUMENCKI SMARTFON
Huawei Ascend P7
TABLET 2014-2015
Sony Xperia Z2 Tablet

SPRZĘT SAMOCHODOWY

ODTWARZACZ MULTIMEDIALNY HD
Audison bit Play HD
SYSTEM NAWIGACYJNO-MULTIMEDIALNY
Pioneer AVIC-F60DAB
WZMACNIACZ
MOSCONI GLADEN D2 100.4 DSP
SYSTEM GŁOŚNIKOWY
Rainbow GL-C6.2
SUBWOOFER
Morel ULTIMO 10 Titanium
SYSTEM INTEGRACYJNY
Audison AP8.9 bit
UPGRADE
Alpine X800D-ML
HIGH-END
Ground Zero GZPC 163SQ-LTD

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Pioneer VSX-LX504 z rabatem w Q21

Pioneer VSX-LX504 z rabatem w Q21

Najnowszy, zaawansowany amplituner wielokanałowy Pioneer VSX-LX504 pojawił się w salonie w Q21. Dla pierwszych osób zdecydowanych na kupno amplitunera salon przygotował atrakcyjną ofertę. Wystarczy wrzucić urządzenie do koszyka w sklepie Q21.pl, wpisać kod rabatowy PIONEER15 i sprawdzić swoją cenę.
Czas Na Awans! Promocja marki Sonus faber

Czas Na Awans! Promocja marki Sonus faber

Czy brzmienie starych kolumn głośnikowych może się znudzić? Jeśli tak, jest na to sposób. 
Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby...

Salon Q21 z Pabianic organizuje kolejne ciekawe prezentacje - tym razem zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor.
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so zrobił furorę. Oryginalne urządzenie zawiera odtwarzacz strumieniowy, wzmacniacz i komplet głośników, ale prz...