ULTRASONE i.Cans

ULTRASONE
i.Cans

Słuchawki

Jeśli ktoś myśli, że szaleństwo "i.podopochodne" go ominie, to jest w błędzie. W taki czy inny sposób dojdzie to i do niego - albo bezpośrednio, albo pośrednio, przez znajomych, albo - co bardziej prawdopodobne - przez dzieci.

I właśnie pod tym kątem od jakiegoś czasu przesłuchuję słuchawki przenośne i odtwarzacze MP3 - starsza latorośl nijak nie chce pojąć, że to obciachowe dla ojca i że będzie się z tym musiał kryć, kiedy przyjdzie do mnie zaprzyjaźniony audiofil... Ale jak mus to mus. Zresztą, Ultrasone i.Cans od razu wpadły mi w oczy podczas wystawy High End 2006 w Monachium, którą opisywaliśmy w numerze 7/06 Audio.

Albo jeszcze inaczej - Dragana Zirkel, która wraz z mężem stanowi trzon PR-owego skrzydła firmy, kiedy tylko wymieniliśmy obowiązkowe uśmiechy i pocałunki, powiedziała, że muszę koniecznie czegoś posłuchać. I zanim zaprezentowała najnowsze flagowce firmy (a od roku moimi najlepszymi słuchawkami są Ultrasone PROLine2500, więc wiem o czym mówię), wcisnęła mi do ręki maleńki odtwarzacz i.Pod Nano z podpiętymi doń słuchaweczkami. Całość stanowiła plastycznie tak idealną całość, że myślałem, że słuchawki stanowią standardowe wyposażenie.

Maleństwa do sprzętu przenośnego...

Dźwięk okazał się jednak tak dobry (muzyka została zapisana w bezstratnej kompresji Apple’a), że musiałem tę możliwość odrzucić. Wkrótce potem miałem okazję posłuchać słuchawek Ultrasone i.Cans  z innymi przenośnymi odtwarzaczami i radyjkami (to też mój konik). Dźwięk jest, jak na słuchawki przenośne - fantastyczny - z niskim basem, delikatną górą.

Korzystając z nich, trzeba wyłączyć wszelkie podbicia dołu w odtwarzaczach, już nie będą potrzebne. Jeszcze lepsza jest przestrzeń, reprodukowana tak dobrze dzięki opatentowanej budowie przetworników.

Są jednakże minusy - przede wszystkim Ultrasone i.Cans są dość trudnym obciążeniem dla scalaków w odtwarzaczach i grają znacznie ciszej niż standardowe słuchawki. Oznacza to, że aby uzyskać podobne natężenie dźwięku, należy odkręcić potencjometr głośności dwa - trzy razy mocniej. Ponieważ elementy wzmacniające w tego typu urządzeniach są raczej badziewne, więc nie wszystkie sobie z tym wyzwaniem poradzą. Ale w takim przypadku mam radę: proszę zmienić odtwarzacz albo od razu poszukać takiego, który zagra z Ultrasone i.Cans, bo warto.

Słuchawki występują w kilku kolorach, wykończeniu itp. (ceny wersji złotej (aurum) i "nano" są nieco wyższe od standardowej) oraz przychodzą w gustownym, metalowym opakowaniu, do którego można chować złożone słuchawki albo cokolwiek innego, np. Humbrolki.

Wojciech Pacuła

Parametry

ULTRASONE i.Cans

 • Produkowany Tak
 • Typ Otwarte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 85
 • Impedancja (Ω)* 35
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 20-20 000
 • Ergonomia ...wygodne, świetnie leżą...
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 440 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Maleństwa do sprzętu przenośnego...
 • Brzmienie: ...i nie gorzej grają, jedna z najlepszych propozycji do mp3 i iPodów na rynku.
NAD Viso HP70

NAD
Viso HP70

Cena: 1 730 zł

KEF Space One Wireless

KEF
Space One Wireless

Cena: 1 730 zł

B&O PLAY H8i

B&O PLAY
H8i

Cena: 1 730 zł

SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD820

SENNHEISER HD820

Minęła już niemal dekada od premiery modelu HD800, który był rozwinięciem słynnych HD600 (wciąż pozostających w ofercie!...