AUDIO-TECHNICA ATH-ES10

AUDIO-TECHNICA
ATH-ES10

Słuchawki

Audio- Technica rozszerzyła serię przenośnych słuchawek nausznych o najlepszy model ATH-ES10. Wykonywane są w Japonii, zgodnie z tamtejszą tradycją - a więc bardzo starannie.

Japończycy zbyt szanują siebie i swoich klientów, żeby pozwolić sobie na jakiekolwiek niedoróbki i niezręczne oszczędności, zwłaszcza w tak prestiżowym produkcie. Sporo tu metalu, przyjemna w dotyku imitacja skóry, którą obszyto dookoła cały pałąk oraz poduszki (latem może być ciepło).

Obrotowe mocowanie muszli pozwala na ich układanie do transportu na płasko. Zewnętrzna powierzchnia ATH ES-10  jest półbłyszcząca, w słońcu będzie nas widać z kilometra, ale nie będzie się przecież czego wstydzić. Całość powinna przetrwać trudy niejednej podróży oraz towarzyszących jej niewygód.

120 cm bardzo elastycznego przewodu sygnałowego jest zakończone pozłacanym wtykiem mini-jack. Przejściówki na dużego jacka nie znalazłem, w wyposażeniu dodatkowym były tylko welurowy woreczek i ściereczka.

Przetwornik, zgodnie z trendem panującym w najnowszych, zaawansowanych konstrukcjach, ma dość dużą średnicę - 53 mm, membrany wykonano z włókna szklanego. Muszle, już niewiele większe - z lekkiego i jednocześnie bardzo sztywnego tytanu.

Po założeniu  ATH ES-10 na głowę jest bardzo wygodnie - udało się osiągnąć dobry kompromis pomiędzy komfortem długiego użytkowania, a bezpiecznym "trzymaniem". Nawet podczas testu „trzęsienia głowy” nie miały zamiaru spaść czy choćby się przesunąć. Nie uciskają też okularów - co będzie ważne dla wielu osób.

Dokładne przyleganie padów skutecznie odcina od większości uciążliwych hałasów otoczenia, pozostawiając na szczęście rozsądny margines, pozwalający usłyszeć to, co usłyszeć powinniśmy, aby przeżyć na ruchliwej ulicy. Przewód przenosi szurania o odzież, ale przynajmniej jest podłączony "po audiofilsku" do obydwu przetworników.

Odsłuch

Po przesłuchaniu różnorodnego materiału mogę powiedzieć, że żywiołem dla tych słuchawek jest muzyka wysokoenergetyczna (czyli taka, jakiej zwykle się słucha w drodze), której dynamikę ATH ES-10 przekazują swobodnie i są jednocześnie w stanie nad nią zapanować, nie zamieniając jej w jazgot. Jednym z głównych budulców tego przekazu jest bas, który nie schodząc bardzo nisko ani się nie nadymając, nie "przykrywa" reszty pasma, za to potrafi wyraźnie trzymać rytm, czasami "przykopać", lecz przede wszystkim być wyrazistym i czytelnym. Jeśli szukasz bardzo głębokiego, potężnego, boomboxowego basu, to sięgnij po inny model tego producenta - chociażby z linii Solid Bass.

Wokale lokują się lekko z przodu, czasami lekko poświstują sybilantami (zjawisko sporadyczne i dla mnie na niedrażniącym poziomie). Przekaz jest bardzo dynamiczny - słuchając np. metalu otrzymujemy mocny, odpowiednio drapieżny przekaz, wcale nie katując bębenków decybelami. Swoją drogą słuchawki  ATH ES-10 potrafią grać tak głośno, że przy braku samokontroli zagrażają naszemu zdrowiu - ale to tylko komplement. Góra pasma soczysta, dźwięczna, w dużym stopniu razem ze zwinnym basem organizuje spójne, żywiołowe brzmienie.

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry

AUDIO-TECHNICA ATH-ES10

 • Produkowany Tak
 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Nauszne
 • Masa 200
 • Impedancja (Ω)* 42
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 5-40 000
 • Ergonomia Składane, z dobrą izolacją akustyczną i bardzo elastycznym kablem; dobre i na ulicę, i do domu.
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 1 840 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Bardzo wygodne, efektownie wyglądające i precyzyjnie wykonane słuchawki.
 • Brzmienie: Bardzo energetyczne, dźwięczne, z mocną górą i dynamicznym basem.
SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

MONSTER Clarity 200 BT

MONSTER
Clarity 200 BT

Cena: 500 zł

KOSS Porta Pro Wireless

KOSS
Porta Pro Wireless

Cena: 400 zł

JBL E55BT

JBL
E55BT

Cena: 550 zł

Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

OPPO
PM-2

OPPO PM-2

Firma Oppo już dwukrotnie nas zaskoczyła. Jej pojawienie się na rynku było związane z formatem Blu-ray, który zdążył już...