AUDIO-TECHNICA ATH-ANC9

AUDIO-TECHNICA
ATH-ANC9

Słuchawki

Nowe Audio-Techniki wypatrzyłem na ostatnim Audio Show. Właśnie wzięcie ich do ręki przypieczętowało decyzję, iż pora w końcu zrobić test słuchawek z "noice cancellingiem". Chodziło to za mną już od wakacji ubiegłego roku.

Konserwatywne w formie opakowanie (lity tekturowy karton ze zdjęciem) raczej nie przyciągnie naszej uwagi w sklepie, ewentualnie zaintryguje nas tajemniczy napis w rogu - "95%". Słuchawki Audio Technica ATH-ANC9 są zapakowane w transportowe etui, całkiem przyjemne - sztywny szkielet pokryto tkaniną z kieszonką na dodatki, z boku znajduje się metalowe ucho z metalowym karabińczykiem (można go zabezpieczyć przed przypadkowym otwarciem). Słuchawki Audio Technica ATH-ANC9 rozkładają się  na płasko, są wykonane w całości z lekkiego tworzywa.

Przewód sygnałowy powleczony gumą jest odporny na zakłócenia mechaniczne; właściwie przewody są dwa - normalny i iPodowy z mikrofonem oraz sterownikiem w 1/5 długości (okazało się, że sterowanie działa również z Samsungiem Galaxy S2). Z dodatków są jeszcze: przejściówka do samolotu (podwójne mono) i na dużego jacka 6,3 mm.

Na koniec zostawiłem sobie najprzyjemniejszy detal konstrukcyjny - otóż luksusowe "gąbeczki" i pałąk pokryto czymś skóropodobnym i wypełniono fantastycznym materiałem (znacznie gęściejszym od typowej pianki); po przyciśnięciu wracają one do pierwotnego kształtu powoli. Czułem wyjątkowy komfort (jestem okularnikiem) oraz lepsze tłumienie pasywne. W dodatku, o dziwo, nie jest w nich zbyt gorąco.

Jeśli chodzi o tłumienie (aktywne), firma ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Nie dość, że zaproponowała trzy tryby pracy, zoptymalizowane pod różnorodne środowiska akustyczne, to jeszcze korzysta z systemu dwóch mikrofonów na kanał (na ucho) - każdy jest "strojony" niezależnie, przecież w niektórych sytuacjach różne hałasy dochodzą z różnych stron. Tryby pracy wybieramy przyciskiem:

1. Niebieski LED (jak niebo) - samoloty, pociągi, autobusy - maksymalne tłumienie niskich częstotliwości (95% dla 200 Hz)
2. Czerwony LED (jak zakazy) - biura, miejsca zatłoczone - zoptymalizowany pod nieco wyższe częstotliwości (95% dla 300 Hz)
3. Zielony LED (jak sukno na biurkach w czytelni) - miejsca spokojne, z redukcją optymalną, nieagresywną (85% przy 200 Hz).

Gdy chcemy się zdrzemnąć w drodze, wystarczy wyciągnąć przewód, żeby nas nie udusił, wybrać odpowiedni tryb pracy – i w kimono.

Odsłuch

Już od pierwszych prób byłem pod wielkim wrażeniemAudio Technica ATH-ANC9, ich systemu doboru stopnia tłumienia do potrzeb. Rzeczywiście, przebywanie w środowisku biurowym, gdzie największą uciążliwością jest koleżanka gadająca przez telefon o sprawach, które nas nie interesują, pukanie w klawisze i szum komputerów to kompletnie nie to samo, co buczenie silników.

Osobiście uwielbiałem tryb najdelikatniejszy (zielony), który pomaga w osiągnięciu skupienia w stosunkowo spokojnym otoczeniu - nie czujemy się kompletnie odizolowani, a jednocześnie łatwiej jest nam pozbierać myśli do (za przeproszeniem) kupy. Działaniu systemu towarzyszy lekki szum (wszystkie konstrukcje z aktywną redukcją cierpią na taką przypadłość), który staje się kompletnie niesłyszalny podczas słuchania muzyki.

Wyłączenie słuchawek Audio Technica ATH-ANC9 obniża subiektywną dynamikę i ujmuje nieco blasku i oddechu na górze pasma, która mimo to nie sprawia wrażenia "wykastrowanej". Szkoda, że takie słuchawki nie są jednocześnie bezprzewodowe i nie mają mikrofonu do rozmów telefonicznych. Tłumią znakomicie i grają przyzwoicie.

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry

AUDIO-TECHNICA ATH-ANC9

 • Produkowany Tak
 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 220
 • Impedancja (Ω)* 100
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 10-25 000
 • Ergonomia Bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o możliwości pracy w różnych środowiskach i w różnym natężeniu hałasu. Cztery tryby pracy – agresywny podróżny, biurowy, ciche środowisko, tryb pasywny.
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 1 280 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Pomimo pozornej "plastikowości", materiały wysokiej klasy. Stonowany, elegancki projekt.
 • Brzmienie: Wyrównane i dynamiczne jak na ANC, bez ANC głosy matowieją i góra ciemnieje.
NAD Viso HP70

NAD
Viso HP70

Cena: 1 730 zł

KEF Space One Wireless

KEF
Space One Wireless

Cena: 1 730 zł

B&O PLAY H8i

B&O PLAY
H8i

Cena: 1 730 zł

SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

Zobacz także
Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD820

SENNHEISER HD820

Minęła już niemal dekada od premiery modelu HD800, który był rozwinięciem słynnych HD600 (wciąż pozostających w ofercie!...