DENON AH-NCW500

DENON
AH-NCW500

Słuchawki

Z masywnego pudła wyglądającego niczym księga czarów wyjąłem słuchawki niepodobne do innych. Wykonane ze świetnie wyglądającej imitacji aluminium i naturalnej brązowej skóry. Już z daleka wzbudzają respekt. Skłonny jestem zaryzykować przy najbliższej okazji wejście do VIP-roomu na dowolnym lotnisku bez niezbędnych dokumentów. Tak wyglądające gadżety to najwyższa półka.

Po bliższym zapoznaniu się z zawartością opakowania zrodziła mi się jeszcze inna myśl - że Denon pełen kontrastów jest. Z jednej strony określa swój produkt mianem Globe Cruiser (przetłumaczmy to jako "obieżyświat"), ale z drugiej - nie dostarcza alternatywnych narzędzi do ładowania, poza gołym przewodem USB.

To jasne, że każdy businessman ma przy sobie w podróży laptopa, z którego może je podładować, ale czy rzeczywiście zaryzykuje on wcześniejsze wydrenowanie baterii komputera dla przyjemności słuchania muzyki? W ogóle pomysł używania komputera w podróży w charakterze ładowarki wydaje się być lekko chybiony - a co, jeśli postanowię odciąć się na wakacjach od pracy? Może w Japonii USB montują już nawet pod ławkami w parku, lecz jeśli droga zawiedzie nas do Zimbabwe? Akumulator jest niewyjmowalny.

W komplecie ze słuchawkami Denon AH-NCW500 dostajemy za to gumowany i nieplączący się przewód, dłuższy niż niezbędny do sprzętu przenośnego (prawie 1,5 m), nie ma jednak przejściówki na dużego "jacka". Zresztą, co ja tutaj truję o kabelku (on jest dodatkiem), to są przede wszystkim słuchawki bezprzewodowe w najwyższej spotykanej w słuchawkach specyfikacji Bluetooth 3.0, z takimi luksusami jak apt-X i cVc.

Okrągłe duże elementy widoczne po bokach są kombinacją uniwersalnych pokręteł i przycisków (mistrzostwo ergonomii, nic się z niczym nie myli, nic przypadkowo nie włącza) odpowiedzialnych za odtwarzanie, wybór utworów, głośność, a nawet za prowadzenie rozmów telefonicznych (Apple i Android), gdyż i taki drobiazg jak - stosowny mikrofon - został w nie wbudowany.

Kabla audio będziemy potrzebować dopiero wtedy, gdy personel pokładowy poprosi o wyłączenie wszelkich urządzeń bezprzewodowych - wtedy my wyciągamy z kieszeni kabelek i już. Otwory mikrofonowe w słuchawkach Denon AH-NCW500 są dwa (na prawej muszli), dlatego z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładam, iż to właśnie owe maleństwa są odpowiedzialne za redukcję hałasów i poprawę brzmienia połączeń telefonicznych cVc.

Pentagonalne pady w tych słuchawkach Denon AH-NCW500 są tak duże, jak w modelach wokółusznych, jednocześnie w środku - całkiem płaskie, a więc funkcjonalnie nauszne.

Odsłuch

Odsłuchy rozpocząłem bezprzewodowo od Mike Oldfielda. Jego gitary mają wyjątkowo jazgotliwe brzmienie i na niektórych słabszych słuchawkach są nie do wytrzymania... a na dobrych - różnie. Denon łagodzi je nadzwyczajnie, co wynika z ogólnego schematu brzmienia i uspokojonej góry, więc również talerze perkusji są ciemniejsze, ale całość zyskuje bardziej relaksujący charakter - w podróży jak znalazł. Coś za coś.

Pink Floyd "Goodbye Blue Skye" - świergoczące ptaki na początku utworu są stłumione, jednak już wchodzące po kilku sekundach gitary akustyczne utwierdzają mnie w przekonaniu, że to może się podobać, ale dopiero Alicia Keys w utworze "Gangsta Lovin’" pokazuje, na co stać Denony - w warstwie rytmicznej co kilka sekund pojawia się dźwięk "bąąął", który schodzi tak nisko i jednocześnie jest tak dobrze trzymany w ryzach, że aż miło - w tej cenie dostajemy ultrawyjątkowy bas: głęboki, masywny, i ani trochę przewalony. Co ciekawe, niezależnie od lekkiego przyciemnienia, szczegółowość jest bardzo dobra.

Naturalnie prezentują się detale - przyjemne, czyste, czytelne, z uspokojonymi sybilantami. Włączenie ANC wpływa na zmianę brzmienia w niewielkim stopniu (w porównaniu z innymi testowanymi modelami), tylko delikatnie siada dynamika.

Przełączenie się z Bluetooth na kabel wyraźnie pogarsza sytuację! Robi się ciemniej, jakby się wsadziło głowę do garnka... To są po prostu słuchawki bezprzewodowe z awaryjną opcją kabla - a nie na odwrót.

Fantastycznie prowadzi się w nich rozmowy telefoniczne - zaimplementowanie cVc radykalnie poprawia jakość rozmów i nie trzeba się już "wydzierać" do słuchawki - dyskretny półgłos wystarczy. Po skończonej rozmowie łagodnie powraca muzyka i tak do kolejnej rozmowy. Co do braku ładowarki w komplecie, to jednak nie jest problem - ładowarki 220V/USB można kupić na Allegro od 5 zł, więc ruszajmy w świat szeroki z Globe Cruiserami.

Denon w charakterze bonusu udostępnia dla swoich klientów bezpłatną aplikację "Denon Travel", zbierającą w jednym miejscu odtwarzacz plików, radio internetowe i kilka programów dla podróżników - miły drobiazg.

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry

DENON AH-NCW500

 • Produkowany Tak
 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 270
 • Impedancja (Ω)* 100
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 5-37 000
 • Ergonomia Nietypowe muszle świetnie się sprawdzają przy wielogodzinnych odsłuchach. Sterowanie bije na głowę wszelakie rozwiązania "guziczkowe".
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 2 200 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Solidny kawałek awangardowego luksusu.
 • Brzmienie: Bezprzewodowo – fantastyczny bas i pierwszorzędna średnica przy lekko cofniętej górze pasma. Przewodowo - brzmienie słabsze i "mniejsze".
NAD Viso HP70

NAD
Viso HP70

Cena: 1 730 zł

KEF Space One Wireless

KEF
Space One Wireless

Cena: 1 730 zł

B&O PLAY H8i

B&O PLAY
H8i

Cena: 1 730 zł

SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD820

SENNHEISER HD820

Minęła już niemal dekada od premiery modelu HD800, który był rozwinięciem słynnych HD600 (wciąż pozostających w ofercie!...