ULTRASONE Performance 840

ULTRASONE
Performance 840

Słuchawki

Przez dłuższy czas w ofercie domowych słuchawek Ultrasone dominowała seria HFI, która - zwłaszcza przy dokonaniach konkurencji - zdążyła się już nieco opatrzeć. Ultrasone nie wycofuje jednak, przynajmniej na razie, tych modeli, a obok wprowadza zupełnie nową serię Performance, podchodząc do tematu ze zupełnie świeżym, bardzo nowoczesnym spojrzeniem na wzornictwo.

W chwili premiery do sprzedaży trafiły trzy modele, Ultrasone Performance 840, 860 i 880. Najtańsze z nich doskonale spełniają kryteria tego testu, a jeden z nielicznych, pierwszych egzemplarzy udało mi się dosłownie wyrwać dystrybutorowi tuż przed ofi cjalnymi pokazami dla dealerów. Takie gorące nowości lubimy najbardziej! Wszystkie modele Performance można pochwalić nie tylko za nowe, świeże wzornictwo, ale i znacznie lepsze materiały.

Nawet najtańszy egzemplarz Ultrasone Performance 840 wygląda wybornie. Muszle mają owalny kształt, wykonano je z tworzywa, część powierzchni ma satynowe, miękkie wykończenie, a część obleczono materiałem o gumowanej strukturze. Od góry w muszle "wchodzi" mocowanie zawieszone na obrotowym przegubie połączonym z konstrukcją pałąka. Elementy regulacyjne wykonano z metalu, odlewy o lekko chropowatej strukturze nie tylko znakomicie się prezentują, ale odpowiadają też za poczucie obcowania z produktem luksusowym.

Górna część pałąka ma na zewnątrz również gumowaną powierzchnię, a wewnątrz, od strony głowy, dodano gąbkę pokrytą materiałem imitującym skórę. W taki sposób zaprojektowano też poduszki w owalnym kształcie, które są obszerne na tyle, by nic nie uwierało; zostaje nawet trochę wolnego miejsca, choć idealny komfort burzy nieco dość mocny uścisk pałąka. Przewód sygnałowy podłączono (złącze 2,5 mm) do jednej z muszli i tam właśnie słychać najdrobniejsze nawet otarcia czy stuknięcia w kabel.

Choć słuchawki Ultrasone Performance 840 mają wygodną, 32-omową impedancję, to 3-metrowy przewód nie powoduje, że są idealnym partnerem w podróży. Oczywiście zawsze można dokupić krótszą wersję, a wtedy być może częściej przyda się równie elegancki, co same słuchawki, sztywny woreczek, w który "840-tki" można z gracją zapakować, dzięki sprytnej konstrukcji i dwóm przegubom.

Odsłuch

Środek ciężkości brzmienia Ultrasone Performance 840 jest przesunięty w stronę basu, ale na tle konkurentów może być to ocenione różnie. Tak czy inaczej, różnice słychać jak na dłoni. W porównaniu z Sennheiserem dostajemy teraz efektowny, rozłożysty bas, ale już przy Monsterach potencjał niskotonowy "840-tek wydaje się przeciętny. W ostatecznej ocenie nie odważyłbym się więc zarzucić tym słuchawkom przebasowienia, chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby niektórzy tak to odebrali.

Niskie rejestry są na pewno nieco zaokrąglone i zmiękczone, co powoduje, że nie są nachalne, chociaż nie wspierają też aktywnie dynamiki. Średnica też jest miękka i łagodna, zdecydowanie unika okazji do drażnienia - im wyżej, tym jest delikatniejsza - aż wreszcie wchodzimy w zakres wysokich tonów, gdzie brzmienie odżywa, poziom wyraźnie się podnosi, dzięki czemu całe brzmienie nabiera światła i przestrzeni.

Góra pasma nie walczy z basem o dominację, lecz zamyka charakterystykę wyraźnym akcentem. Wciąż przydałoby się więcej blasku i wigoru, ale jeżeli słuchawki mają nam służyć w chwilach odpoczynku, a nie do podnoszenia adrenaliny, do słuchania muzyki, a nie do jej monitorowania, to jest to dobra kompozycja, tym bardziej, że dobrze znosi niedoskonałości skompresowanych nagrań. Ultrasone Performance 840 to nie są słuchawki w żadnej mierze wyczynowe, ale pod każdym względem wygodne.

Radosław Łabanowski

Parametry

ULTRASONE Performance 840

 • Produkowany Tak
 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 270
 • Impedancja (Ω)* 32
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 10-25 000
 • Ergonomia Łatwo się składają, w komplecie etui, mobilność ogranicza 3-metrowy kabel.
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 900 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Nowy styl i jakość użytych materiałów, nowoczesny projekt, wewnątrz oczywiście firmowa technika S-Logic.
 • Brzmienie: Tłustawe na dole, łagodne na górze, trzymają się z dala od wszelkich twardości i krzykliwości.
NAD Viso HP70

NAD
Viso HP70

Cena: 1 730 zł

KEF Space One Wireless

KEF
Space One Wireless

Cena: 1 730 zł

B&O PLAY H8i

B&O PLAY
H8i

Cena: 1 730 zł

SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD820

SENNHEISER HD820

Minęła już niemal dekada od premiery modelu HD800, który był rozwinięciem słynnych HD600 (wciąż pozostających w ofercie!...