DENON AH-MM400

DENON
AH-MM400

Słuchawki

Denon nie tylko dołączył do słuchawkowej rewolucji, ale czuje się w niej wyjątkowo dobrze. Przygotowuje ofertę pod kątem nowych wymagań klientów. Denon ma słuchawki sportowe, kosmiczne i miejskie, bo tak gamę Urban Raider sam określa, oraz wiele bardziej klasycznych modeli Hi-Fi, które muszą być jednak także spowinowacone ze sprzętem przenośnym.W tej ostatniej grupie najwięcej nowości pojawia się w linii Music Maniac, która ma być "czysta akustycznie". Najnowszymi "maniakami" są trzy modele zaprezentowane pod koniec roku, AH-MM200, AH-MM300 oraz najdroższe AH-MM400.

Odsłuch

Wiele wskazuje na to, że producent musiał się sporo nagimnastykować, formując brzmienie tych słuchawek, ale osiągnięty efekt jest wyborny. Punktem wyjścia jest dobre ogólne zrównoważenie, może z lekkim obniżeniem środka pasma, ale tak delikatnie wyprofilowana, "fizjologiczna" charakterystyka ma sens - zachowuje naturalność i jest przyjemna w odbiorze, nie wymaga praktycznie żadnej adaptacji, a tylko akceptacji dla faktu, że środek nie zawsze rządzi. Zwłaszcza przy cichym słuchaniu, Denony AH-MM400 pokazują klasę, umiejętności i skuteczność wykonanego strojenia. Ale równie istotne jest w nim coś jeszcze - bardziej specjalnego, nieobecnego nigdzie indziej w tym teście - połączono subtelną oleistość, przyjemną gęstość niższych partii z wciąż wyrazistym, ale nienatarczywym wyższym podzakresem średnicy. Dzięki temu MM400 brzmią zarówno spójnie, jak i energetycznie, a nawet żywo i przejrzyście.

Wysokie tony nie są mocno wyeksponowane, ale prezentują wyjątkową selektywność, potrafią zwracać uwagę na delikatne dźwięki, pokazując je na spokojnym tle. Nawet nie stroniąc od naturalnej dawki metaliczności, niczym nie dokuczają ani nie przynudzają. Bas jest płynny, sprężysty, daleki od suchości, nie prowadzi muzyki wyraźnymi krawędziami, lecz naturalnie stapia się z całością.

Słuchawki Denon AH-MM400

Słuchawki Denon AH-MM400

Brzmienie jest bezpośrednie i czytelne, słuchawki Denon AH-MM400 w nienapastliwy sposób pokazują prawie wszystkie zawiłości nagrań, odnajdziemy wszystkie znane smaczki, ale nie będziemy tym wątkiem zamęczani. Denon poprzez dołączone akcesoria (pilot sterujący z mikrofonem) zachęca, aby AH-MM400 wykorzystywać ze sprzętem przenośnym. Trzeba otwarcie powiedzieć, że smartfony nie są godnym źródłem i nie pozwolą wykazać się tym słuchawkom. Względem dobrego wzmacniacza wszystko po prostu "siada", na czele z basem i dynamiką. Uzyskanie satysfakcjonujących poziomów głośności wymaga również dużej mocy.

Radosław Łabanowski

Parametry

DENON AH-MM400

 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 310
 • Impedancja (Ω)* 32
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 10 000 - 40 000 kHz
 • Sterowanie (podst./MFI/Android) nie/tak/nie
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 2 000 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Nieduże, ale bardzo luksusowe, elementy aluminiowe i naturalne drewno.
 • Funkcjonalność: Zamknięte i nauszne, więc mało „przewiewne”, ale na szczęście nie uciskają głowy, duży zakres regulacji.
 • Brzmienie: Gęste, emocjonalne, bezpośrednie, bez ostrości, ale z odważną dźwięcznością wysokich tonów i sprężystym basem.
NAD Viso HP70

NAD
Viso HP70

Cena: 1 730 zł

KEF Space One Wireless

KEF
Space One Wireless

Cena: 1 730 zł

B&O PLAY H8i

B&O PLAY
H8i

Cena: 1 730 zł

SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

JBL
E55BT

JBL E55BT

Z witryny internetowej JBL-a spoglądają młodzi ludzie, otoczeni kolorowym, przenośnym sprzętem audio. Wzornictwo E55BT t...