SENNHEISER HD700

SENNHEISER
HD700

Słuchawki

Trudno znaleźć słuchawki pozostające w produkcji dłużej niż HD600 czy HD650 Sennheisera, dlatego na ich tle HD700 to produkt całkiem młody, bowiem... oferowany od ok. 3 lat. To jednak poprzednia generacja, jedne z ostatnich słuchawek, które Sennheiser zaprojektował według założeń "starej szkoły", nie bacząc na to, co dzisiaj często proponują projektanci. Ukłony w kierunku sprzętu przenośnego, czy to pod kątem parametrów elektrycznych, rozmiarów, sposobów składania, przechowywania i transportowania słuchawek, bogatych akcesoriów, błyszczących opakowań - to wszystko zwyczajnie HD700 nie dotyczy.

Ucieszyłem się na widok niektórych "archaicznych" elementów w HD700. Zwłaszcza wtedy, gdy z kartonu wypadła ogromna skrzynka spięta metalowymi zawiasami. Wieko i spód wypełniono zwykłą gąbkową wkładką z wyciętymi laserowo przegródkami - w głównej na słuchawki, tuż obok na zwinięty kabel. To duże słuchawki domowe, jeśli ktoś chce o nie dbać, będzie je chował do tej skrzyni i odkładał gdzieś na półkę.

Same słuchawki to już kwintesencja prostoty (wedle dzisiejszych standardów) i firmowego stylu owalnych muszli. Materiał, z którego są wykonane, imituje jakieś metale pokryte lakierem proszkowym, ale w większości jest to tworzywo. Tak się jednak złożyło, że mój testowy egzemplarz HD700 sporo przeszedł, na co wskazywało naturalne zużycie padów czy kabla. Reszta prezentowała się znakomicie, więc jakość materiałów jest bardzo dobra.

Przednia część muszli jest podtrzymywana stalowym łącznikiem.

Przednia część muszli jest podtrzymywana stalowym łącznikiem.

Sennheiser HD700 - konstrukcja

W każdej muszli zainstalowano monofoniczne 2,5-mm gniazdo, okablowanie jest w pełni niezależne dla lewego i prawego kanału. Wprawdzie dostarczony w komplecie kabel ma typowy 6,3-mm wtyk, ale łatwo będzie dostosować Sennheisery HD700 do pracy z tzw. zbalansowanymi wzmacniaczami słuchawkowymi, unikając wspólnych ścieżek masy. Kabel to też coś specjalnego - przewodniki wykonano z miedzi beztlenowej pokrytej srebrem, struktura i geometria ma wpływać na najkorzystniejszy transfer sygnałów o wysokich częstotliwościach.

Muszle zostały zawieszone z jednej strony na cienkim, metalowym szkielecie, z drugiej - element jest już plastikowy. Pałąk ma od zewnątrz silikonowo-gumowaną strukturę, od wewnątrz (od strony głowy) dodano dość gruby "wałeczek" z gąbki obłożony miękkim welurem.

Niekonwencjonalny kształt - zbliżony do litery D - mają pady, dla maksymalnej wygody obszyte mikrofibrą. Krawędzie zwężają się do środka, a przez to w poduszkach jest dużo miejsca wewnątrz. Przetworniki są ulokowane bardzo głęboko, wewnątrz plastikowej konstrukcji. Z całą pewnością jest to model, który każdy zaliczy do grupy wokółusznych. Przetworniki mają klasyczną średnicę 40 mm.

Regulacja wysokości pałąka jest przeprowadzana klasycznym mechanizmem, elementy wykonano z tworzywa, są elastyczne (ale wytrzymałe), umożliwiają optymalne dopasowanie słuchawek do głowy.

Regulacja wysokości pałąka jest przeprowadzana klasycznym mechanizmem, elementy wykonano z tworzywa, są elastyczne (ale wytrzymałe), umożliwiają optymalne dopasowanie słuchawek do głowy.

Trudno o bardziej oczywistą konstrukcję otwartą. Jak na słuchawki tej wielkości, HD700 są dość lekkie, ważą 270 g i znajduje to potwierdzenie w tym, jak się w Sennheiserach czujemy. Pałąk jest sprężysty, dość mocno naciska na głowę, ale miękkie poduszki w pełni to amortyzują. Słuchawki łatwo dopasować, zakres regulacji (góra - dół) jest gigantyczny. Jedyne, na co można ponarzekać, to fakt, iż nie da się wykonywać gwałtownych ruchów głową, bo słuchawki lubią się wówczas zsunąć do przodu.

Przy tak bezkompromisowej realizacji układu otwartego nie może też być mowy o jakiejkolwiek izolacyjności akustycznej - docierają do nas absolutnie wszystkie dźwięki z zewnątrz. To jednak przekłada się na wyjątkowy komfort użytkowania przy długich sesjach odsłuchowych.

Słuchawki Sennheiser HD700 zostały zaprojektowane w Niemczech, ale wyprodukowane w Irlandii - tam firma ma fabrykę już od bodajże dwudziestu lat. Zakładanie HD700 na głowę to wyjątkowe doświadczenie, zupełnie inne względem innych modeli, również konstrukcji otwartych. Są wyjątkowo "lekkie", dają wrażenie nasunięcia wokół uszu czegoś w rodzaju otwartych pierścieni, a nie klasycznych słuchawek. Do HD700 bardzo łatwo się przyzwyczaić i nigdy nie przyszło mi na myśl, że mam je zakładać za karę.

Parametry

SENNHEISER HD700

 • Produkowany Tak
 • Typ Otwarte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 270
 • Impedancja (Ω)* 150
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 15-40 000
 • Sterowanie (podst./MFI/Android) nie/nie/nie
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 2 400 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Konstrukcja w większości plastikowa (czemu zawdzięcza małą masę), ale estetyczna i wytrzymała, wyjątkowy kształt i kolorystyka muszel.
 • Funkcjonalność: Żadnych ukłonów i dodatków w stronę mobilności, wygodne do użytku domowego.
 • Brzmienie: Wzorcowo neutralne i dokładne.
SENNHEISER HD820

SENNHEISER
HD820

Cena: 10 000 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-ADX5000

AUDIO-TECHNICA
ATH-ADX5000

Cena: 11 000 zł

MASTER & DYNAMIC MW50

MASTER & DYNAMIC
MW50

Cena: 2 100 zł

B&O PLAY Beoplay H9i

B&O PLAY
Beoplay H9i

Cena: 2 200 zł

Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD4.50BTNC

SENNHEISER HD4.50BTNC

HD4.50BTNC to jeden z najnowszych produktów Sennheisera i najlepszy model serii HD4, w której znajdują się dwie konstruk...