POLK AUDIO Hinge Wireless

POLK AUDIO
Hinge Wireless

Słuchawki

Opakowanie słuchawek Hinge jest maleńkie. Przez chwilę pomyślałem, że dystrybutor Polk Audio przysłał mi przez pomyłkę jakiś model douszny. Ale "hinge" to po angielsku "zawias", więc to system składania pozwala na takie "spakowanie" i umieszczenie słuchawek w małym, tekstylnym woreczku, który również jest w zestawie.

Słuchawki Polk Audio Hinge Wireless bazują na przewodowym modelu Hinge. Wersja Wireless jest dostępna w trzech opcjach kolorystycznych ("zwykłe" Hinge występują w dwóch wersjach, ale innych niż Wireless). Otrzymaliśmy do testu czarne, oprócz tego są również niebieskie i "wielbłądzie" (biało-brązowe).

W zestawie jest przewód do ładowania wewnętrznej baterii, która pozwala na słuchanie przez 12 godzin, jest też oczywiście kabel audio o długości 1,2 m, zakończony z jednej strony wtykiem micro-jack, z drugiej - kątowym, czteropolowym mini-jackiem. Na kablu jest panelik obsługujący urządzenia przenośne; trzy przyciski umożliwiają zmianę głośności, przerzucanie nagrań do przodu i do tyłu, pauzowanie, start oraz odbieranie telefonu.

Muszle są nauszne, gąbki miękkie, ale dość wąskie. Pałąk jest stosunkowo twardy. Regulacja należy do typowych, polega na wysuwaniu prowadnicy. Oprócz tego, muszle można nachylać w dwóch płaszczyznach. Masa wynosi umiarkowane 220 g.

Wszystkie funkcje słuchawek i dołączonego urządzenia, włącznie z rozmowami telefonicznymi, ma obsługiwać jeden manipulator. W tej sytuacji, opanowanie tego elementu jest dość trudne.

Wszystkie funkcje słuchawek i dołączonego urządzenia, włącznie z rozmowami telefonicznymi, ma obsługiwać jeden manipulator. W tej sytuacji, opanowanie tego elementu jest dość trudne.

Na lewej muszli umieszczono przycisk do szybkiego łączenia się z urządzeniami (NFC), a na prawej - wielofunkcyjny manipulator. Obracanie pokrętełkiem reguluje głośność - tego łatwo się domyślić. Włączanie i wyłączanie, pauzowanie, przeskakiwanie nagrań, parowanie, odbieranie i kończenie rozmów telefonicznych odbywa się poprzez sekwencyjne naciskanie gąsienicy. Oprócz liczby naciśnięć ważny jest też czas przytrzymywania: 1, 2, 3 lub 4 sekundy.

Dość trudno jest opanować ten manipulator, nawet później, kiedy pamięta się komendy, zdarza się nie "wstrzelić" we właściwą funkcję. W stosunkowo małych muszlach ukryto przetworniki o standardowej średnicy 40 mm. Od wewnątrz, oprócz materiałowej maskownicy, chroni je solidna plastikowa kratka. W konstrukcji Polk Audio Hinge Wireless zastosowano elektroakustyczny tuning nazwany bardzo pięknie POET (Polk Optimized Electro-acoustic Tuning). Kodeki BT to aptX i AAC.

Odsłuch

W trybie BT brzmienie Polk Audio Hinge Wireless jest dynamiczne i soczyste, ale chwilami ostre, chociaż w tym przypadku nie tylko wysokie tony są stroną atakującą, lecz w takim samym stopniu średnica - ożywiona, pobudzona, wszystko przysuwa blisko słuchacza. Na skutek takiego zbliżenia przestrzeń nie jest obszerna, ale rozdzielczość pozostaje na dobrym poziomie.

Informacje ze średnicy nie zlewają się przy dużej liczbie instrumentów, chociaż zaczynają się kleić przy wysokich poziomach głośności. Góra dzielnie jej towarzyszy, grając raczej chropowato niż aksamitnie, ginie w tym część wybrzmień z samego krańca, ale detaliczność jest dobra.

W lewej muszli znajdują się radiowy komunikator NFC oraz gniazdo do podłączenia przewodu.

W lewej muszli znajdują się radiowy komunikator NFC oraz gniazdo do podłączenia przewodu.

Bas także jest przyklejony do średnicy, podąża za nią krok w krok, pomrukując nisko co jakiś czas, a przede wszystkim wykorzystując okazje do szybkich uderzeń.

Przejście na połączenie kablowe uspokaja brzmienie. Średnica jest delikatniejsza, góra wygładzona, a przy tym lepiej otwarta. Bas trochę mięknie, ale przede wszystkim potężnieje i przyciąga większą uwagę. Zatem słuchajcie Hinge bezprzewodowo, kiedy to konieczne albo gdy chcecie porcji adrenaliny. Jeśli jednak szukacie lepszego brzmienia - użyjcie kabla.

Grzegorz Rogóż

Parametry

POLK AUDIO Hinge Wireless

 • Produkowany Tak
 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Nauszne
 • Masa 220
 • Impedancja (Ω)* 32
 • Sterowanie (podst./MFI/Android) tak/tak/tak
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 1 145 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Prosta konstrukcja, poprawne materiały, dobre wykonanie i wykończenie.
 • Funkcjonalność: Bardzo małe po złożeniu, stosunkowo wygodne. Przyjemna obsługa poprzez panelik na kablu, trudniejsza za pomocą wielofunkcyjnego przycisku na prawej muszli.
 • Brzmienie: Energiczne, bezpośrednie, chwilami chropawe, chwilami ostre. Przez kabel korzystnie uspokojone i gładsze, a do tego bardziej plastyczne i lepiej rozciągnięte na obydwu skrajach pasma.

Artukuł pochodzi z

NAD Viso HP70

NAD
Viso HP70

Cena: 1 730 zł

KEF Space One Wireless

KEF
Space One Wireless

Cena: 1 730 zł

B&O PLAY H8i

B&O PLAY
H8i

Cena: 1 730 zł

SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

JBL
E55BT

JBL E55BT

Z witryny internetowej JBL-a spoglądają młodzi ludzie, otoczeni kolorowym, przenośnym sprzętem audio. Wzornictwo E55BT t...