POLK AUDIO BOOM ROGUE

POLK AUDIO
BOOM ROGUE

Słuchawki

Produkty Boom to nowy pomysł United Sound, właściciela firm Polk Audio i Definitive Technology. Znak Boom został podpięty pod Polk Audio, czasami pojawia się w ramach tej marki, ale występuje również samodzielnie.

Boom jest kierowany do młodego klienta. Na razie oferta obejmuje zaledwie kilka produktów, m.in. basenowy głośnik bezprzewodowy, niezniszczalne słuchawki, które można wyginać na wszystkie strony czy miniaturowy głośniczek dla sportowców.

W tej awanturnicznej ofercie słuchawki Boom Rogue jawią się jako coś w miarę normalnego. Reklamowane są jako "miastoodporne" czyli produkt przenośny i przeznaczony do użytkowania w trudnych warunkach. W związku z tym, również Rogue można wyginać, do czego zachęca film na Youtube. Po tym, co zobaczyłem, ostro przećwiczyłem pałąk dostarczonego egzemplarza - faktycznie, nic się nie stało, za każdym razem wracał do oryginalnego kształtu.

Polk Audio Boom Rogue są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz jasnoszaroniebieskiej. Słuchawki mają bardzo masywny pałąk z poliwęglanu oraz ogromne muszle w całości zakrywające uszy.

Pokrycie wnętrza pałąka oraz muszli zrobiono z tworzywa, którym nie usiłowano imitować skóry, ale jest ono niezwykle delikatne w dotyku. Szkielet pałąka stanowi stalowa, sprężysta prowadnica. Rozsuwając plastikowe elementy pałąka, regulujemy wielkość. Wydaje się, że prowadnica przesuwa się trochę zbyt luźno.

W komplecie są dostarczane dwa przewody - obydwa ciekawe. Pierwszy jest bardzo cienki, kolorystycznie dopasowany do słuchawek (szary kabel, niebieskie wtyczki), ma długość 1,2 m i sterownik do obsługi nagrań oraz odbierania rozmów na telefonie z iOS. Drugi przewód ma nominalnie 1,8 m, ale w znacznej części jest sprężystą spiralą. W założeniu ma służyć didżejom i muzykom.

Wtyczka od strony słuchawek ma wycięcia pozwalające na przekręcenie jej i zablokowanie po włożeniu w gniazdo (w zwyczajnym kablu nie ma takiej blokady). Od strony urządzenia wtyczka jest kątowa i ma gwint służący do pewnego założenia (także gwintowanej) przejściówki z 3,5 mm na 6,3 mm.

Do przenoszenia miastoodpornych słuchawek służy jasnoszara, neoprenowa torebka.

Odsłuch

Polk Audio Boom Rogue są dość ciężkie i "stale obecne"- po założeniu na głowę ściśle i odczuwalnie przylegają, dokładnie okalając uszy. Brzmienie jest równie obszerne, masywne, ale też miękkie, więc da się przeżyć, a nawet poprzeżywać... Boom Rogue szykują dla nas sporo muzycznych emocji, wcale nie topiąc ich w basowej lawinie.

Owszem, bas zwraca na siebie uwagę, jest głęboki i soczysty, wciska się w różne zakamarki nagrań, między dźwięki średniotonowe, tworzy swoistą "podlewę", co zwykle uprzyjemnia brzmienia, chociaż w dynamicznych momentach wpływ jest dwuznaczny; gdy ważniejsza jest potęga, robi się wspaniale i groźnie, a gdy szybkość - trochę zbyt tłusto. To, że najniższy bas nie utrzymuje pełnej kontroli, jest w zasadzie typowe dla podobnego charakteru.

Średnica "wynurza" się z basu; im wyżej, tym jest lepiej czytelna, na przejściu do wysokich tonów jest już bardzo wyrazista, a sama góra pasma - jaśniutka i wesolutka. Okazuje się, że utemperowanie basu zwykłą regulacją barwy daje bardzo dobre rezultaty. Tym sposobem można ustalić brzmienie dobrze zrównoważone, a wciąż gęste, barwne i bogate w detale.

Grzegorz Rogóż

Parametry

POLK AUDIO BOOM ROGUE

  • Typ Zamknięte
  • Poduszka Wokółuszne
  • Masa 266
  • Impedancja (Ω)* 32
  • Pasmo przenoszenia (Hz) 20-10 000
  • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

Nasza ocena

  • Wykonanie: Prawie wyłącznie tworzywo sztuczne, ale wykonanie solidne. Bardzo przyjemny materiał poduszek i na pałąku.
  • Funkcjonalność: Pozwalają się wyginać i brutalnie traktować. W komplecie torba i dwa kable: jeden obsługuje iOS, drugi (dłuższy, ze spiralną wstawką) zachęca do wykorzystania przez didżejów i muzyków amatorów.
  • Brzmienie: Dużo emocji, chociaż większość płynie z potężnego basu. Wysokie tony cichsze, ale ładnie zróżnicowane.
SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

MONSTER Clarity 200 BT

MONSTER
Clarity 200 BT

Cena: 500 zł

KOSS Porta Pro Wireless

KOSS
Porta Pro Wireless

Cena: 400 zł

JBL E55BT

JBL
E55BT

Cena: 550 zł

Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

OPPO
PM-2

OPPO PM-2

Firma Oppo już dwukrotnie nas zaskoczyła. Jej pojawienie się na rynku było związane z formatem Blu-ray, który zdążył już...