ULTRASONE
Performance 820

Niemiecka firma Ultrasone zajmuje się wyłącznie słuchawkami. Proponuje blisko trzydzieści modeli podzielonych na dziewięć kategorii. W serii Performance są dostępne cztery modele, wśród których 820-ka jest najtańsza.

Nasza ocena
Wykonanie
Wszystkie elementy plastikowe, włącznie z prowadnicami. Pałąk i muszelki pokryte tworzywem sztucznym, welurowe wersje dostępne jako opcja. Wersja biała wygląda bardziej elegancko.
Funkcjonalność
Chociaż lekkie, to lepiej pasują na dużą głowę, obszerne wnętrza poduszek zapewniają komfort. Obsługują smartfony z Androidem, ale dopiero po wgraniu na telefon specjalnej aplikacji.
Brzmienie
Jasne, przestrzenne, analityczne, wyjątkowa dla słuchawek naturalność sceny. Średnica szczupła, bas szybciutki.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

Słuchawki są produkowane w trzech kolorach: czarnym (w teście), czerwonym oraz białym. Zmienność ogranicza się do tylnych paneli muszli, reszta jest zawsze czarna. Według mnie wersja czerwona wygląda średnio, za to biała prezentuje się świetnie, bardzo elegancko.

Ultrasone Performance 820 to konstrukcja zamknięta z 40-mm przetwornikami. Zastosowano technikę S-Logic Plus, przeniesioną z flagowej serii Edition, której zadaniem jest lepsze odwzorowanie przestrzeni dźwiękowej. Służą temu przede wszystkim elementy rozpraszające, ulokowane przed przetwornikami.

Oglądając wnętrza muszelek pokrytych cienkim materiałem maskującym, można dostrzec paneliki, w których są wycięte trzy otwory. Ponadto Ultrasone podkreśla, że muszle słuchawek zostały zaprojektowane tak, by zapewnić komfort słuchaczom zarówno z dużymi, jak i z małymi uszami.

Wysuwanie jest bardzo łatwe, ale wielkość jest stabilna po wybraniu właściwej pozycji. Do mocnych uchwytów, zainstalowanych sztywno w prowadnicach, zostały podczepione zawiasy trzymające muszle. Łączenie jest jednopunktowe, ale sprawia wrażenie bardzo solidnego.

Regulacja góra-dół pozostaje w zakresie kilku stopni, muszle przekręcają się za to aż o 90 stopni, ale tylko w jedną stronę. Gąbki, na muszlach i pałąku, są pokryte delikatnym skóropodobnym tworzywem sztucznym. Jako element dodatkowy dostajemy gąbki obszyte welurem. Oznaczenia kanałów są duże.

Przewód jest odłączany, ma długość 1,2 m, po obydwu stronach zakończony wtykiem mini-jack (do urządzenia czteropolowy). Na kablu znajduje się sterownik pozwalający na odbieranie rozmów telefonicznych oraz sterowanie urządzeniem przenośnym, jednak konieczne jest wgranie na smartfon aplikacji Headset Button Controller (z Google Play). Wspomniane oprogramowanie jest dostępne tylko na Android.

W zestawie z Ultrasone Performance 820 dostajemy czarny woreczek z materiału; Performance 820 idealnie się w nim mieszczą (po przekręceniu muszli).

Odsłuch

Ultrasone Performance 820 nie przylegały do głowy, tak jakbym chciał, muszle odstawały na dole, pałąk był jakby za szeroki i za luźny. Dałem słuchawki do przymiarki trzem innym osobom - dopasowanie było bez zarzutu. Musiałem uznać, że to ja mam fizjologiczny feler i odsłuch wykonałem z "ręcznie" dociśniętymi muszelkami.

Dźwięk jest wyjątkowo przestrzenny, jasny i lekki. Przestrzenność kreowana przez Performance 820 obejmuje definiowanie instrumentów na linii przed słuchaczem, a także w oddaleniu. Spróbowałem nagrań o skomplikowanej strukturze; klarowność nieco spada, ale i tak jest ponadprzeciętnie dobra.

Muzycy są od siebie właściwie odseparowani, doskonale słyszalne są szczegóły, miks analityczności i przestrzenności jest bardzo przekonujący i w słuchawkach dość rzadki.

Średnie częstotliwości określiłbym jako szczupłe i celne. Zdarzają się fragmenty, w których brakuje wypełnienia, ale coś za coś. Bas jest szybki, delikatny, na samym dole mięciutki, wyżej zwinny, cofa się przed mocniejszym uderzeniem.

Grzegorz Rogóż

Parametry
ULTRASONE Performance 820
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 224
Impedancja (Ω) 32
Pasmo przenoszenia (Hz) 10-22 000
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
ULTRASONE testy
ATH-ANC900BT
AUDIO-TECHNICA
ATH-ANC900BT
Słuchawki

Audio-Technica świetnie sobie radzi - nie zapomina o audiofilach ceniących wysokiej jakości domowe, przewodowe słuchawki, ale też szybko reaguje na rynkowe trendy. W ofercie są więc zaawansowane słuchawki bezprzewodowe, a Audio-Technica ATH-ANC900BT to model najnowszy i obecnie najdroższy wśród konstrukcji z systemem aktywnej redukcji hałasu.

Viso HP70
NAD
Viso HP70
Słuchawki

Viso HP70 to pierwsze słuchawki bezprzewodowe NAD-a, w sumie dopiero drugie w ofercie firmy, dodane do wprowadzonych 5 lat temu (i wciąż pozostających w sprzedaży) Viso HP50. NAD porusza się w tej dziedzinie ostrożnie, jednak można liczyć na to, że to, co zrobi, będzie bardzo dobre, skoro nie realizuje swoich projektów "na wyścigi".

Space One Wireless
KEF
Space One Wireless
Słuchawki

Najświeższe i najbardziej luksusowe propozycje słuchawkowe KEF-a zostały wyróżnione w specjalny sposób - znakiem Porsche Design Sound. Tak, to ten Porsche, którego studio projektowe daje wsparcie różnym "inicjatywom" - torebki, zegarki, smartfony... Pod szyldem PD KEF oferuje obecnie trzy modele: douszne Motion One, nauszne Space One i ich wersję bezprzewodową Space One Wireless.

Live Sound & Installation październik 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu