B&O PLAY Play H6

B&O PLAY
Play H6

Słuchawki

Projektanci z B&O bez problemów odnajdują się w zmianach na rynku audio, swoje produkty przecież zawsze adresowali do osób ceniących nowoczesny styl. B&O oferuje niemal każdy typ i wielkość słuchawek - od dousznych "pchełek" po duże konstrukcje wokółuszne, z kablem i bez niego.

Słuchawki B&O Play H6 są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, a każda z nich zasługiwałaby na oddzielny opis; wersja dostarczona do testu nazywa się Natural Leather, połączenie w niej beżu i szarości wygląda bardzo subtelnie.

Słuchawki mają prostą i lekką konstrukcję. Pałąk jest płaski, obszyty w górnej części skórą o falistej i nieco chropowatej strukturze, od strony głowy powierzchnia jest szara, komfort zapewnia też delikatne, miękkie i sprężyste wypełnienie kilku wypustek.

Płaski pałąk połączono z muszlami za pomocą efektownego elementu z metalu, podtrzymującego muszle tylko z jednej strony. Ta część konstrukcji jest bardzo sztywna, a dodatkowy przegub sprawia również świetne wrażenie, umożliwia obracanie muszli i wygodne składanie słuchawek.

Regulacja pałąka odbywa się w klasyczny sposób, płaskie trzpienie można wsuwać (i wysuwać) w pałąk z wyraźnym oporem, nie ma obaw o samoistnie poluzowanie; regulacja jest przy tym precyzyjna, a mechanizmy sprawiają wrażenie bardzo trwałych. Zewnętrzne obudowy przetworników są aluminiowe.

Muszle można przekręcić o 90 stopni, na siateczkach separujących przetworniki umieszczono bardzo duże oznaczenia kanałów stereofonicznych.

Muszle można przekręcić o 90 stopni, na siateczkach separujących przetworniki umieszczono bardzo duże oznaczenia kanałów stereofonicznych.

Poduszki B&O Play H6 mają okrągły kształt, są obszerne. H6 to bez wątpienia słuchawki wokółuszne. Dobrze poradzono sobie z wytłumieniem hałasów pochodzących od przypadkowych uderzeń w przewód, jednak sama izolacja akustyczna od zakłóceń zewnętrznych nie jest już tak efektywna, jak zwykle w słuchawkach zamkniętych; H6 mają jednak konstrukcję półotwartą, dzięki niej uszy mogą "oddychać", nawet długie sesje odsłuchowe nie będą problemem.

Poduszki wydają się być wykonane z podobnego materiału, jakim wykończono pałąk, ale to znacznie bardziej delikatna, mięciutka skóra owcza. Poduszki można łatwo wymienić, odkręcając je o jakieś ćwierć obrotu.

Powierzchnie, na których zamocowano przetworniki, nie są równoległe do ucha, ale skręcone o niewielki kąt. Słuchawki w umiarkowany sposób dociskają głowę, są lekkie i bardzo wygodne, nie ruszają się, nie mówiąc o spadaniu.

W pudełku, oprócz słuchawek, znajduje się pojedynczy przewód z zainstalowanym na stałe 3-przyciskowym sterownikiem, skonfigurowanym do pracy z urządzeniami Apple. Wtyczka wchodzi w gniazdo sygnałowe bardzo ciasno, połączenie jest przez to bardzo pewne, choć wymaga nieco siły.

Przewód sygnałowy podłączamy tylko z jednej strony, ale gniazdka (identyczne) zainstalowano na obydwu muszlach.

Przewód sygnałowy podłączamy tylko z jednej strony, ale gniazdka (identyczne) zainstalowano na obydwu muszlach.

Odsłuch

B&O Play H6 mają swoje ograniczenia i właściwości, które nie wszystkim przypadną do gustu - bas jest dość delikatny, nie sięga bardzo nisko i nie "masuje", jednak już jego możliwości rytmiczne, spójność, zróżnicowanie w wyższym podzakresie, koordynacja ze średnicą rzadko osiągają taki poziom. Jest to też element większej całości - bardzo dobrego wyrównania - a to z kolei w przyjemny i przekonujący sposób łączy się ze swobodą; nie ma tu miejsca na nudę i szarość.

Wysokie tony są płynne, gładkie, nieco oleiste, a jednocześnie czytelne, komunikatywne. Średnica jest otwarta i lekka, może się wydawać, że z nieco mocniejszym i niżej rozciągniętym basem byłoby już idealnie, zarówno pod względem proporcji, jak i właściwości poszczególnych podzakresów.

B&O Play H6 okazały się znakomitym partnerem dla sprzętu przenośnego, potrafią grać bardzo głośno i świetnie sobie radzą z materiałami skompreswanymi, łagodząc warstwę chropowatości.

Zarówno dobór materiałów, jak i wzornictwo są w H6 bardzo szlachetne. Dwa rodzaje skóry, aluminium, wszystko połączono ze smakiem.

Zarówno dobór materiałów, jak i wzornictwo są w H6 bardzo szlachetne. Dwa rodzaje skóry, aluminium, wszystko połączono ze smakiem.

Radosław Łabanowski

Parametry

B&O PLAY Play H6

 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 230
 • Impedancja (Ω)* b.d.
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 20 - 22 000
 • Sterowanie (podst./MFI/Android) nie / tak / nie
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 1 290 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Dizajnerskie, ale bardzo gustowne słuchawki, wysokiej jakości materiały (naturalne skóry), kilka wersji kolorystycznych. Jasny przedmiot pożądania.
 • Funkcjonalność: Sterowanie dla sprzętu Apple. Lekkie, wygodne i pewnie leżące na głowie, pomimo tylko delikatnego docisku.
 • Brzmienie: Płynne, gładkie, lekkie, zaokrąglone na skrajach pasma, łaskawe dla nagrań niższej jakości. Zawsze przyjemne.
NAD Viso HP70

NAD
Viso HP70

Cena: 1 730 zł

KEF Space One Wireless

KEF
Space One Wireless

Cena: 1 730 zł

B&O PLAY H8i

B&O PLAY
H8i

Cena: 1 730 zł

SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD820

SENNHEISER HD820

Minęła już niemal dekada od premiery modelu HD800, który był rozwinięciem słynnych HD600 (wciąż pozostających w ofercie!...