B&O PLAY
Play H6

Projektanci z B&O bez problemów odnajdują się w zmianach na rynku audio, swoje produkty przecież zawsze adresowali do osób ceniących nowoczesny styl. B&O oferuje niemal każdy typ i wielkość słuchawek - od dousznych "pchełek" po duże konstrukcje wokółuszne, z kablem i bez niego.

Nasza ocena
Wykonanie
Dizajnerskie, ale bardzo gustowne słuchawki, wysokiej jakości materiały (naturalne skóry), kilka wersji kolorystycznych. Jasny przedmiot pożądania.
Funkcjonalność
Sterowanie dla sprzętu Apple. Lekkie, wygodne i pewnie leżące na głowie, pomimo tylko delikatnego docisku.
Brzmienie
Płynne, gładkie, lekkie, zaokrąglone na skrajach pasma, łaskawe dla nagrań niższej jakości. Zawsze przyjemne.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

Słuchawki B&O Play H6 są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, a każda z nich zasługiwałaby na oddzielny opis; wersja dostarczona do testu nazywa się Natural Leather, połączenie w niej beżu i szarości wygląda bardzo subtelnie.

Słuchawki mają prostą i lekką konstrukcję. Pałąk jest płaski, obszyty w górnej części skórą o falistej i nieco chropowatej strukturze, od strony głowy powierzchnia jest szara, komfort zapewnia też delikatne, miękkie i sprężyste wypełnienie kilku wypustek.

Płaski pałąk połączono z muszlami za pomocą efektownego elementu z metalu, podtrzymującego muszle tylko z jednej strony. Ta część konstrukcji jest bardzo sztywna, a dodatkowy przegub sprawia również świetne wrażenie, umożliwia obracanie muszli i wygodne składanie słuchawek.

Regulacja pałąka odbywa się w klasyczny sposób, płaskie trzpienie można wsuwać (i wysuwać) w pałąk z wyraźnym oporem, nie ma obaw o samoistnie poluzowanie; regulacja jest przy tym precyzyjna, a mechanizmy sprawiają wrażenie bardzo trwałych. Zewnętrzne obudowy przetworników są aluminiowe.

Muszle można przekręcić o 90 stopni, na siateczkach separujących przetworniki umieszczono bardzo duże oznaczenia kanałów stereofonicznych.

Muszle można przekręcić o 90 stopni, na siateczkach separujących przetworniki umieszczono bardzo duże oznaczenia kanałów stereofonicznych.

Poduszki B&O Play H6 mają okrągły kształt, są obszerne. H6 to bez wątpienia słuchawki wokółuszne. Dobrze poradzono sobie z wytłumieniem hałasów pochodzących od przypadkowych uderzeń w przewód, jednak sama izolacja akustyczna od zakłóceń zewnętrznych nie jest już tak efektywna, jak zwykle w słuchawkach zamkniętych; H6 mają jednak konstrukcję półotwartą, dzięki niej uszy mogą "oddychać", nawet długie sesje odsłuchowe nie będą problemem.

Poduszki wydają się być wykonane z podobnego materiału, jakim wykończono pałąk, ale to znacznie bardziej delikatna, mięciutka skóra owcza. Poduszki można łatwo wymienić, odkręcając je o jakieś ćwierć obrotu.

Powierzchnie, na których zamocowano przetworniki, nie są równoległe do ucha, ale skręcone o niewielki kąt. Słuchawki w umiarkowany sposób dociskają głowę, są lekkie i bardzo wygodne, nie ruszają się, nie mówiąc o spadaniu.

W pudełku, oprócz słuchawek, znajduje się pojedynczy przewód z zainstalowanym na stałe 3-przyciskowym sterownikiem, skonfigurowanym do pracy z urządzeniami Apple. Wtyczka wchodzi w gniazdo sygnałowe bardzo ciasno, połączenie jest przez to bardzo pewne, choć wymaga nieco siły.

Przewód sygnałowy podłączamy tylko z jednej strony, ale gniazdka (identyczne) zainstalowano na obydwu muszlach.

Przewód sygnałowy podłączamy tylko z jednej strony, ale gniazdka (identyczne) zainstalowano na obydwu muszlach.

Odsłuch

B&O Play H6 mają swoje ograniczenia i właściwości, które nie wszystkim przypadną do gustu - bas jest dość delikatny, nie sięga bardzo nisko i nie "masuje", jednak już jego możliwości rytmiczne, spójność, zróżnicowanie w wyższym podzakresie, koordynacja ze średnicą rzadko osiągają taki poziom. Jest to też element większej całości - bardzo dobrego wyrównania - a to z kolei w przyjemny i przekonujący sposób łączy się ze swobodą; nie ma tu miejsca na nudę i szarość.

Wysokie tony są płynne, gładkie, nieco oleiste, a jednocześnie czytelne, komunikatywne. Średnica jest otwarta i lekka, może się wydawać, że z nieco mocniejszym i niżej rozciągniętym basem byłoby już idealnie, zarówno pod względem proporcji, jak i właściwości poszczególnych podzakresów.

B&O Play H6 okazały się znakomitym partnerem dla sprzętu przenośnego, potrafią grać bardzo głośno i świetnie sobie radzą z materiałami skompreswanymi, łagodząc warstwę chropowatości.

Zarówno dobór materiałów, jak i wzornictwo są w H6 bardzo szlachetne. Dwa rodzaje skóry, aluminium, wszystko połączono ze smakiem.

Zarówno dobór materiałów, jak i wzornictwo są w H6 bardzo szlachetne. Dwa rodzaje skóry, aluminium, wszystko połączono ze smakiem.

Radosław Łabanowski

Parametry
B&O PLAY Play H6
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 230
Impedancja (Ω) b.d.
Pasmo przenoszenia (Hz) 20 - 22 000
Sterowanie (podst./MFI/Android) nie / tak / nie
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
B&O PLAY testy
ATH-ANC900BT
AUDIO-TECHNICA
ATH-ANC900BT
Słuchawki

Audio-Technica świetnie sobie radzi - nie zapomina o audiofilach ceniących wysokiej jakości domowe, przewodowe słuchawki, ale też szybko reaguje na rynkowe trendy. W ofercie są więc zaawansowane słuchawki bezprzewodowe, a Audio-Technica ATH-ANC900BT to model najnowszy i obecnie najdroższy wśród konstrukcji z systemem aktywnej redukcji hałasu.

Viso HP70
NAD
Viso HP70
Słuchawki

Viso HP70 to pierwsze słuchawki bezprzewodowe NAD-a, w sumie dopiero drugie w ofercie firmy, dodane do wprowadzonych 5 lat temu (i wciąż pozostających w sprzedaży) Viso HP50. NAD porusza się w tej dziedzinie ostrożnie, jednak można liczyć na to, że to, co zrobi, będzie bardzo dobre, skoro nie realizuje swoich projektów "na wyścigi".

Space One Wireless
KEF
Space One Wireless
Słuchawki

Najświeższe i najbardziej luksusowe propozycje słuchawkowe KEF-a zostały wyróżnione w specjalny sposób - znakiem Porsche Design Sound. Tak, to ten Porsche, którego studio projektowe daje wsparcie różnym "inicjatywom" - torebki, zegarki, smartfony... Pod szyldem PD KEF oferuje obecnie trzy modele: douszne Motion One, nauszne Space One i ich wersję bezprzewodową Space One Wireless.

Live Sound & Installation październik 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu