Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

B&O PLAY Play H6

B&O PLAY Play H6

Projektanci z B&O bez problemów odnajdują się w zmianach na rynku audio, swoje produkty przecież zawsze adresowali do osób ceniących nowoczesny styl. B&O oferuje niemal każdy typ i wielkość słuchawek - od dousznych "pchełek" po duże konstrukcje wokółuszne, z kablem i bez niego.

Słuchawki B&O Play H6 są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, a każda z nich zasługiwałaby na oddzielny opis; wersja dostarczona do testu nazywa się Natural Leather, połączenie w niej beżu i szarości wygląda bardzo subtelnie.

Słuchawki mają prostą i lekką konstrukcję. Pałąk jest płaski, obszyty w górnej części skórą o falistej i nieco chropowatej strukturze, od strony głowy powierzchnia jest szara, komfort zapewnia też delikatne, miękkie i sprężyste wypełnienie kilku wypustek.

Płaski pałąk połączono z muszlami za pomocą efektownego elementu z metalu, podtrzymującego muszle tylko z jednej strony. Ta część konstrukcji jest bardzo sztywna, a dodatkowy przegub sprawia również świetne wrażenie, umożliwia obracanie muszli i wygodne składanie słuchawek.

Regulacja pałąka odbywa się w klasyczny sposób, płaskie trzpienie można wsuwać (i wysuwać) w pałąk z wyraźnym oporem, nie ma obaw o samoistnie poluzowanie; regulacja jest przy tym precyzyjna, a mechanizmy sprawiają wrażenie bardzo trwałych. Zewnętrzne obudowy przetworników są aluminiowe.

Poduszki B&O Play H6 mają okrągły kształt, są obszerne. H6 to bez wątpienia słuchawki wokółuszne. Dobrze poradzono sobie z wytłumieniem hałasów pochodzących od przypadkowych uderzeń w przewód, jednak sama izolacja akustyczna od zakłóceń zewnętrznych nie jest już tak efektywna, jak zwykle w słuchawkach zamkniętych; H6 mają jednak konstrukcję półotwartą, dzięki niej uszy mogą "oddychać", nawet długie sesje odsłuchowe nie będą problemem.

Poduszki wydają się być wykonane z podobnego materiału, jakim wykończono pałąk, ale to znacznie bardziej delikatna, mięciutka skóra owcza. Poduszki można łatwo wymienić, odkręcając je o jakieś ćwierć obrotu.

Powierzchnie, na których zamocowano przetworniki, nie są równoległe do ucha, ale skręcone o niewielki kąt. Słuchawki w umiarkowany sposób dociskają głowę, są lekkie i bardzo wygodne, nie ruszają się, nie mówiąc o spadaniu.

W pudełku, oprócz słuchawek, znajduje się pojedynczy przewód z zainstalowanym na stałe 3-przyciskowym sterownikiem, skonfigurowanym do pracy z urządzeniami Apple. Wtyczka wchodzi w gniazdo sygnałowe bardzo ciasno, połączenie jest przez to bardzo pewne, choć wymaga nieco siły.

Przewód sygnałowy podłączamy tylko z jednej strony, ale gniazdka (identyczne) zainstalowano na obydwu muszlach.

Przewód sygnałowy podłączamy tylko z jednej strony, ale gniazdka (identyczne) zainstalowano na obydwu muszlach.

Odsłuch

B&O Play H6 mają swoje ograniczenia i właściwości, które nie wszystkim przypadną do gustu - bas jest dość delikatny, nie sięga bardzo nisko i nie "masuje", jednak już jego możliwości rytmiczne, spójność, zróżnicowanie w wyższym podzakresie, koordynacja ze średnicą rzadko osiągają taki poziom. Jest to też element większej całości - bardzo dobrego wyrównania - a to z kolei w przyjemny i przekonujący sposób łączy się ze swobodą; nie ma tu miejsca na nudę i szarość.

Wysokie tony są płynne, gładkie, nieco oleiste, a jednocześnie czytelne, komunikatywne. Średnica jest otwarta i lekka, może się wydawać, że z nieco mocniejszym i niżej rozciągniętym basem byłoby już idealnie, zarówno pod względem proporcji, jak i właściwości poszczególnych podzakresów.

B&O Play H6 okazały się znakomitym partnerem dla sprzętu przenośnego, potrafią grać bardzo głośno i świetnie sobie radzą z materiałami skompreswanymi, łagodząc warstwę chropowatości.

Zarówno dobór materiałów, jak i wzornictwo są w H6 bardzo szlachetne. Dwa rodzaje skóry, aluminium, wszystko połączono ze smakiem.

Zarówno dobór materiałów, jak i wzornictwo są w H6 bardzo szlachetne. Dwa rodzaje skóry, aluminium, wszystko połączono ze smakiem.

Radosław Łabanowski

B&O PLAY Play H6

 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 230
 • Impedancja (Ω)* b.d.
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 20 - 22 000
 • Sterowanie (podst./MFI/Android) nie / tak / nie
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Zobacz też:

 
 

Podstawowe dane

 • 1 290 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Dizajnerskie, ale bardzo gustowne słuchawki, wysokiej jakości materiały (naturalne skóry), kilka wersji kolorystycznych. Jasny przedmiot pożądania.
 • Funkcjonalność: Sterowanie dla sprzętu Apple. Lekkie, wygodne i pewnie leżące na głowie, pomimo tylko delikatnego docisku.
 • Brzmienie: Płynne, gładkie, lekkie, zaokrąglone na skrajach pasma, łaskawe dla nagrań niższej jakości. Zawsze przyjemne.
JBL Everest 700BT

JBL
Everest 700BT

Cena: 899 zł

SENNHEISER HD4.50BTNC

SENNHEISER
HD4.50BTNC

Cena: 899 zł

JAYS u-Jays Wireless

JAYS
u-Jays Wireless

Cena: 850 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-SR5BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-SR5BT

Cena: 799 zł

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

JBL Everest 700BT

JBL
Everest 700BT

JBL jest jedną z pierwszych dużych firm głośnikowych, która odważyła się poważnie zmieniać swój profil. Dzięki słuchawko...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio