SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Słuchawki

W bogatej ofercie bezprzewodowych słuchawek Sennheisera, HD4.40BT to najtańszy model mobilny, nauszny, z Bluetooth. Te duże i dość ciężkie słuchawki wciąż mają cechy właściwe dla konstrukcji przenośnych, zresztą nie takie rzeczy widuje się "na mieście".

Słuchawki HD4.40BT - wykonanie i konstrukcja

Słuchawki HD4.40BT ważą ponad 200 g - trzy razy więcej niż Porta Pro Wireless. Owalne, spore muszle nawiązują do jeszcze większych domowych konstrukcji firmy.

Poduszki są grube, obszyte materiałem imitującym skórę, a wypełnione sprężystą gąbką. Wydają się dość ciasne, ale okazują się pojemne. Materiał przylegający do głowy jest przyjemny i miękki, profil oraz grubość poduszek zapewnia bardzo dobrą izolację od zewnętrznych źródeł dźwięku (to konstrukcja zamknięta). Jednocześnie słuchawki nie grzeją uszu tak jak inne modele (zamknięte) - pod tym względem są świetnie dopracowane.

Muszle zawieszono na typowych widelcach, są też przeguby pozwalające na obrót o niewielki kąt. Zakres regulacji jest wystarczający, po pełnym rozsunięciu wciąż czułem lekki zapas. Słuchawki możemy złożyć do poręcznej formy, ale o etui transportowe trzeba już zadbać samemu, producent nie dodał go do kompletu.

Konstrukcja HD4.40BT to wprawdzie wszechobecne tworzywa sztuczne, ale wszystko jest tutaj świetnie spasowane. Regulatory ulokowano na prawej muszli, przy czym Sennheiser nie zastosował manipulatora, rozdzielając wszystkie funkcje między kilka przycisków. Trochę to staromodne, ale wciąż wygodne.

Słuchawki HD4.40BT - złącza, kodeki, BT, NFC

Sennheiser HD4.40BT mogą sterować odtwarzaczem, regulacja głośności to sprawa oczywista, a funkcja rozmów głosowych, dzięki systemowi dwóch mikrofonów, powinna działać naprawdę dobrze. Jest wejście analogowe (i komplet dwóch przewodów, jeden ze sterownikiem) oraz port USB do ładowania akumulatorów. Czas pracy (tryb bezprzewodowy) sięga aż 25 godzin.

Moduł Bluetooth odpowiada standardowi V4.0, zastosowano najpopularniejsze kodowanie aptX, SBC, jest także moduł parowania zbliżeniowego NFC.

Sennheiser HD4.40BT - muszla

Sennheiser HD4.40BT - muszla

Słuchawki

Chociaż na tle referencyjnych modeli Sennheisera cena HD4.40BT jest wręcz symboliczna, to i tutaj słychać firmowy porządek i zrównoważenie. To pochwała, ale i uwaga - jak zwykle, takie brzmienie może wydawać się stonowane, a przy ograniczonej dynamice trudno mu wykreować spektakularne efekty.

Sennheiser nie nawiązuje do żywiołowych brzmień konkurentów, którzy poświęcają neutralność na rzecz swobodnych improwizacji. Spójne, proporcjonalne i przewidywalne brzmienie nie przynosi tylu emocji, ani też problemów - przy każdym materiale jest co najmniej dobrze.

Bas jest nawet dość niski i wypełniony, średnica "nijaka", a więc... niepodbarwiona i nieagresywna, a wysokie tony czyste i "wklejone". Bezpieczne, uniwersalne brzmienie, omijające pułapki jakiegokolwiek przerysowania i przesady. Tryb bezprzewodowy zaokrągla bas, w połączeniu kablem brzmienie jest nieco lżejsze.

Parametry

SENNHEISER HD4.40BT

 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 225
 • Impedancja (Ω)* 18
 • Kodeki BT aptX, SBC
 • NFC tak
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 440 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Duże i ciężkie, poważne i solidne, owalne muszle z obfi tymi padami, elementy zewnętrzne wykonane z tworzyw wysokiej jakości. Konstrukcja zamknięta, wokółuszna, ale wciąż o charakterze przenośnym.
 • Funkcjonalność: Długi czas pracy w trybie bezprzewodowym, moduł NFC. Dobra pasywna izolacja akustyczna, bardzo komfortowe jak na słuchawki zamknięte.
 • Brzmienie: Firmowa neutralność nawiązuje do najlepszych konstrukcji Sennheisera, bez ekscesów i wielkich emocji, poprawnie i bezpiecznie.
MONSTER Clarity 200 BT

MONSTER
Clarity 200 BT

Cena: 500 zł

KOSS Porta Pro Wireless

KOSS
Porta Pro Wireless

Cena: 400 zł

JBL E55BT

JBL
E55BT

Cena: 550 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-AR3BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-AR3BT

Cena: 400 zł

Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

JBL
E55BT

JBL E55BT

Z witryny internetowej JBL-a spoglądają młodzi ludzie, otoczeni kolorowym, przenośnym sprzętem audio. Wzornictwo E55BT t...