SENNHEISER
HD 350BT

Jednym z atutuów HD 350BT jest jeden z najnowszych wariantów Bluetooth - wersja 5.0, i wyposażenie w komplet najważniejszych systemów kodowania – SBC, aptX i AAC.

Nasza ocena

Wykonanie
Skromne, ale staranne i w dobrym guście. Plastikowe wykończenie, dość duże pady (można zakwalifikować do wokółusznych).
Funkcjonalność
Nowoczesna wersja BT 5.0, komplet systemów kodowania, bardzo wygodne złącze USB-C. Przemyślana aplikacja mobilna, dedykowany przycisk dla asystentów głosowych. Brak połączenia analogowego.
Brzmienie
Poważne, dociążone, spójne, a przy tym przejrzyste i szczegółowe. Naturalna, nasycona, plastyczna średnica.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

Na wersję HD w tak niedrogich słuchawkach musimy jeszcze poczekać. Do ładowania akumulatorów (według zapewnień producenta wystarczą one na 30 godzin ciągłej pracy) służy nowoczesne złącze USB-C.

Dość kontrowersyjną decyzją wydaje się rezygnacja z wejścia analogowego. Koniec energii (w akumulatorach) oznacza więc koniec słuchania.

Przełączniki na muszlach odpowiadają za podstawowe funkcje, ale znalazł się tutaj też pewien rarytas - przycisk asystenta głosowego. Sennheiser chwali się dedykowaną aplikacją mobilną, w której najciekawszą zakładką jest dość rozbudowany korektor parametryczny. Producenci zaczynają (powoli) dostrzegać, a raczej przypominać sobie, jak ważna jest to funkcja, każdy z nas słyszy te same słuchawki inaczej. 

Plastik jest przyjemny w dotyku, a muszle na tyle obszerne, że możemy mówić o konstrukcji wokółusznej. Poduszki są wykończone ekologiczną skórą, podobnie jak pałąk (od wewnątrz).

Muszle słuchawek Sennheisery HD 350 BT zawieszono na typowych widelcach i łamanych przegubach. Po maksymalnym rozsunięciu pałąka nie zostaje dużo miejsca - osoby z dużymi głowami powinny to sprawdzić.

Skokowa regulacja jest jednak precyzyjna i dokładna, Sennheisery HD 350 BT niezbyt mocno naciskają na głowę, więc mimo że to konstrukcja zamknięta, nie muszą nas zamęczyć. Wszystkie przyciski znajdują się na prawej muszli.

Wszystkie przyciski i gniazda ulokowano na krawędzi jednej muszli, wśród manipulatorów jest też aktywacja asystenta głosowego.
Wszystkie przyciski i gniazda ulokowano na krawędzi jednej muszli, wśród manipulatorów jest też aktywacja asystenta głosowego.

Odsłuch

Sennheisery zwykle zapewniają dobrą, o ile nie doskonałą równowagę tonalną. Tutaj producent postanowił jednak odejść od schematu, aby dotrzeć do określonej grupy odbiorców. Nie wiem, czy tylko ludzi młodych i "aktywnych", bo mocny bas lubią również niektórzy przedstawiciele starszej generacji.

Tym razem nie skończyło się na zapowiedziach ( jak w przypadku kilku konkurentów), rzeczywiście usłyszymy "Deep Dynamic Bass".

Słuchawki Sennheiser HD 350BT odzywają się obfitym, potężnym dźwiękiem, nie jest to jeszcze przesada i brak kontroli, ale dominacja niskich częstotliwości jest faktem.

Do ładowania przygotowano nowoczesne złącze USB-C, ale nie ma tutaj wejścia analogowego – gdy baterie ulegną wyczerpaniu, nie można używać HD 350BT jak klasycznych słuchawek pasywnych.
Do ładowania przygotowano nowoczesne złącze USB-C, ale nie ma tutaj wejścia analogowego – gdy baterie ulegną wyczerpaniu, nie można używać HD 350BT jak klasycznych słuchawek pasywnych.

Czy w takiej sytuacji chcielibyście, aby bas twardo naparzał w imię dynamiki i "kontroli"? Naprawdę, już lepiej, gdy jest zaokrąglony i plastyczny, nie tracąc czytelności, tak jak tutaj. Męskie wokale są gęste i dobitne, co ze słuchawek słychać rzadko.

Przejście do wysokich tonów jest płynne, ale one same już wycieniowane. Obiektywnie to brzmienie przechylone w stronę niskich częstotliwości, a przy tym wciąż czyste i szczegółowe. Słuchawki Sennheiser HD 350BT nie krzyczą przesterami gitar, a jednak słychać z nich wszystko (lub prawie wszystko).

- Typ: wokółuszne/zamknięte
- Masa: 238 g
- Impedancja: b.d. Ω
- Wejście analogowe: nie
- Bluetooth: 5.0
- Kodeki BT: SBC, aptX, AAC
- NFC: nie
- ANC: nie
- Aplikacja mobilna: tak
- Czas pracy: 30 godz.
- Inne: –

 

Specyfikacja techniczna

SENNHEISER HD 350BT
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 238
Impedancja (Ω) b.d
Bluetooth
Kodeki BT SBC, aptX, AAC
NFC nie
Wejście analogowe nie
Aplikacja mobilna tak
ANC nie
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Może Cię zainteresować
SENNHEISER testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu