SENNHEISER
HD 350BT

Jednym z atutuów HD 350BT jest jeden z najnowszych wariantów Bluetooth - wersja 5.0, i wyposażenie w komplet najważniejszych systemów kodowania – SBC, aptX i AAC.

Nasza ocena
Wykonanie
Skromne, ale staranne i w dobrym guście. Plastikowe wykończenie, dość duże pady (można zakwalifikować do wokółusznych).
Funkcjonalność
Nowoczesna wersja BT 5.0, komplet systemów kodowania, bardzo wygodne złącze USB-C. Przemyślana aplikacja mobilna, dedykowany przycisk dla asystentów głosowych. Brak połączenia analogowego.
Brzmienie
Poważne, dociążone, spójne, a przy tym przejrzyste i szczegółowe. Naturalna, nasycona, plastyczna średnica.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

Na wersję HD w tak niedrogich słuchawkach musimy jeszcze poczekać. Do ładowania akumulatorów (według zapewnień producenta wystarczą one na 30 godzin ciągłej pracy) służy nowoczesne złącze USB-C.

Dość kontrowersyjną decyzją wydaje się rezygnacja z wejścia analogowego. Koniec energii (w akumulatorach) oznacza więc koniec słuchania.

Przełączniki na muszlach odpowiadają za podstawowe funkcje, ale znalazł się tutaj też pewien rarytas - przycisk asystenta głosowego. Sennheiser chwali się dedykowaną aplikacją mobilną, w której najciekawszą zakładką jest dość rozbudowany korektor parametryczny. Producenci zaczynają (powoli) dostrzegać, a raczej przypominać sobie, jak ważna jest to funkcja, każdy z nas słyszy te same słuchawki inaczej. 

Plastik jest przyjemny w dotyku, a muszle na tyle obszerne, że możemy mówić o konstrukcji wokółusznej. Poduszki są wykończone ekologiczną skórą, podobnie jak pałąk (od wewnątrz).

Muszle słuchawek Sennheisery HD 350 BT zawieszono na typowych widelcach i łamanych przegubach. Po maksymalnym rozsunięciu pałąka nie zostaje dużo miejsca - osoby z dużymi głowami powinny to sprawdzić.

Skokowa regulacja jest jednak precyzyjna i dokładna, Sennheisery HD 350 BT niezbyt mocno naciskają na głowę, więc mimo że to konstrukcja zamknięta, nie muszą nas zamęczyć. Wszystkie przyciski znajdują się na prawej muszli.

Wszystkie przyciski i gniazda ulokowano na krawędzi jednej muszli, wśród manipulatorów jest też aktywacja asystenta głosowego.
Wszystkie przyciski i gniazda ulokowano na krawędzi jednej muszli, wśród manipulatorów jest też aktywacja asystenta głosowego.

Odsłuch

Sennheisery zwykle zapewniają dobrą, o ile nie doskonałą równowagę tonalną. Tutaj producent postanowił jednak odejść od schematu, aby dotrzeć do określonej grupy odbiorców. Nie wiem, czy tylko ludzi młodych i "aktywnych", bo mocny bas lubią również niektórzy przedstawiciele starszej generacji.

Tym razem nie skończyło się na zapowiedziach ( jak w przypadku kilku konkurentów), rzeczywiście usłyszymy "Deep Dynamic Bass".

Słuchawki Sennheiser HD 350BT odzywają się obfitym, potężnym dźwiękiem, nie jest to jeszcze przesada i brak kontroli, ale dominacja niskich częstotliwości jest faktem.

Do ładowania przygotowano nowoczesne złącze USB-C, ale nie ma tutaj wejścia analogowego – gdy baterie ulegną wyczerpaniu, nie można używać HD 350BT jak klasycznych słuchawek pasywnych.
Do ładowania przygotowano nowoczesne złącze USB-C, ale nie ma tutaj wejścia analogowego – gdy baterie ulegną wyczerpaniu, nie można używać HD 350BT jak klasycznych słuchawek pasywnych.

Czy w takiej sytuacji chcielibyście, aby bas twardo naparzał w imię dynamiki i "kontroli"? Naprawdę, już lepiej, gdy jest zaokrąglony i plastyczny, nie tracąc czytelności, tak jak tutaj. Męskie wokale są gęste i dobitne, co ze słuchawek słychać rzadko.

Przejście do wysokich tonów jest płynne, ale one same już wycieniowane. Obiektywnie to brzmienie przechylone w stronę niskich częstotliwości, a przy tym wciąż czyste i szczegółowe. Słuchawki Sennheiser HD 350BT nie krzyczą przesterami gitar, a jednak słychać z nich wszystko (lub prawie wszystko).

- Typ: wokółuszne/zamknięte
- Masa: 238 g
- Impedancja: b.d. Ω
- Wejście analogowe: nie
- Bluetooth: 5.0
- Kodeki BT: SBC, aptX, AAC
- NFC: nie
- ANC: nie
- Aplikacja mobilna: tak
- Czas pracy: 30 godz.
- Inne: –

 

Parametry
SENNHEISER HD 350BT
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 238
Impedancja (Ω) b.d
Bluetooth
Kodeki BT SBC, aptX, AAC
NFC nie
Wejście analogowe nie
Aplikacja mobilna tak
ANC nie
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
SENNHEISER testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu